Zaganjač

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.746
357
83
Vipavska dolina
Zamenjal baterijo, traktor še vedno ne vžge.
A lahko kot laik z mojim osnovnim multimetrom nekako preverim zaganjač? Nekaj sem meril voltažo na njemu, le ta drastično pade, res pa da se ne razumem kaj in koliko mora biti. V glavnem ne obrne.
Jutri se bom poigral še z nafto, čeprav dvomim da je kakšen tak zračni žepek, da ne bi spustilo vsaj do zagona. Tudi s "pumpanjem" spravim delne "viške" nazaj v rezervar.
Traktor je "starina", zetor 4911 če komu tole kaj več pomeni.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.746
357
83
Vipavska dolina
Ja, tud več sekund. Imam pa tak občutek ko bi moral "prijet" pa zmanjka.
Tako ali tako bomo kontaktirali enega mehanika pa po možnosti še električista. Če bi si pa jutri kaj sam pomagal bi bilo pa še bolje.
smile-1.gif
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.552
-249
83
Poskusi s kakšnim kaloriferjem ali fenom malo pogreti okoli naftnega filtra in naftne črpalke ter bosch pumpe.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.746
357
83
Vipavska dolina
Traktor je pokašljal in sedaj prede na 2.5 obratih. Ga bom pustil ene 10 minut laufat potem pa da vidim ali bo prestal 300 metrov vožnje.
Zgleda je bil precejšen zračni žep v pumpi, ko sem več ali manj cevi odzračil ni bilo kakšnega napredka, ko sem pumpo pa je zadeæo malce kazat življenja. Moti me edino, da še vedno nekje "vlači" zrak v lonček, ampak upam da bo šlo skozi.

Je*i ga, sem že odzračevcal sam kaj takega se mi ni še primerilo. Al je zadnjič kakšna smet, mraz kaj dodatno pripomogel...
Mogoče pa tud una ta stara baterija še ni čisto brez življenja...
Bomo videli.

Tema se lahko zaradi mene zaklene, hvala za nasvete.
 

janko

Pripravnik
12. nov 2007
165
11
18
V kolikor v traktorju nimaš zimske nafte, se je pri tako nizkih temperaturah zgostila in so se filtri zamašili.
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Poleg tega so nekateri zetorju problematični pozimi za vzigat.
Vpiši v yt zetor cold start pa glej...

Sej mora imet gumb zraven pumpe za povečan dotok nafte. Ročko za gas na polovico, knof not pritisneš, pa pali miško... Naš 5711 je kar vžigal, razen, ko je bil res mraz. Tu so pa v prednosti zračno hlajeni traktorji - Torpedo mi kresne, kadar češ, tudi če dalj časa stoji.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.746
357
83
Vipavska dolina
Sej tist gumb se uporablja. Sam če ne kresne ti ne pomaga.
Zna bit res tudi zaradi nafte, no v glavnem da je kresnil, pa upam da bo jutri oddelal par furc...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
zamenjan dihtngo na kozarčku. pa preden štartaš ornk napumpej nafto. sej zetorji so neproblematični za "odzračevanje". sam res ornk napumpej. vprašanje je pa filter če ni zabit-ali zmrznjen...

deutz je pa itak zakon za zimo... če je zdrav motor pa dobra baterija kresne hitro.