Spletni nakupi e-BAY (4)

22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Tako je, samo počakaš da ti prvega pošljejo in potem naprej naročaš in spet ponoviš postopek
smile-1.gif
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Kakšne imate kaj izkušnje z nakupi v času Kitajksega novega leta. Sam gledam en kostum za maškare pa je nekako pogoj da pride do mene pred pustom.
smile-1.gif

Prodajalec piše, da naj bi prišel 16 do 25 dni od nakupa. A vmes je to Kitajsko novo leto in me malo grize kako pa kaj,
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Schime pravi:
Kakšne imate kaj izkušnje z nakupi v času Kitajksega novega leta. Sam gledam en kostum za maškare pa je nekako pogoj da pride do mene pred pustom.
smile-1.gif

Prodajalec piše, da naj bi prišel 16 do 25 dni od nakupa. A vmes je to Kitajsko novo leto in me malo grize kako pa kaj,
Jaz sem za maškare naročil pred 10 dnevi s težkim srcem če bo sploh prišlo pravi čas.

Naročaš Frozen obleko?
evil.gif
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Ja sej sam se vedno prepozno spomnim, da bi kaj naročil.
Tko, da sem dans kar pri nas vzel. 10€ sem plačal več je pa že na domačem lagerju.
smile-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
ksz

Rad bi nekaj prodal in.....racun imam registriran na ebay.com. Limit je postavljen na 500 dolarjev in ga moram zvisat. Oglas sem hotel oddat na ebay.co.uk in pravijo da moram zrihtat na ebay.com, ce zelim visji limit, da niso povezani. Povprasam jih, ce lahko urejam na kakrsnekoli nacin, odprtje novega racuna....ne....moras biti rezident. Za .de in .eu nimajo pojma kaj in kako. Ebay.com pa sprejema le klice, ni chata, ni emaila. Ima kdo kaksno resitev ali le klic?
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
...zadnji.....

do včeraj mi je Amazon delal OK, ko sem imel nekaj v košarici in stisnil izračun z poštnino mi je zračunal vse skupaj...

danes mi pa napiše tole: "There is a problem previewing your order estimation right now."....tole mi že cel dan piše.....tudi za artikle, ki jih imam v sviji listi in sem v preteklosti že preveril poštnino....

amm, imam pa napisano svoj naslov....ponudi mi Order summary - Get estimate for a different location - Enter a postcode ...ne vem kakšno kodo moram vnest....
confused-1.gif



sem prijavljen in gre pa za Amazon UK....
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Žal, ampak čisto po napisanih pravilih.

Verjamem. So pa očitno nekaj podražili, ker nazadnje ko sem plačal carinske stroške je bilo enostavno carinjenje okol 1,5€, sedaj pa skora 5 + DDV
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63


So pa Kitajci pogruntali nov način kako zavlačevati...

Osebno sem naročil nekaj iz Kitajske. Po cca mesecu dni robe še ni bilo in sem začel prodajalcu težiti... Samo komunikacijo je imel na zavidljivem nivoju. Da ni problema ,da naj še počakam in oh in oh..Spet nič ,in mi obljubi da mi pošlje ponovno. V redu sem rekel pošlji ponovno. V tem času sem bil prisiljen isti izdelek kupiti v evropi ,ker sem nekako vkalkuliral da v enem mesecu bom sigurno dobil iz Kitajske.
Mi pošlje tracking number.

Sledim ,čakam....

Spet mine mesec dni in nič..zahtevam refund , in ga nekako s težavo dosežem. Ampak ,nekako je prodajalec opravil svojo nalogo.

A glej ga vraga , čez par dni vidim na trackingu ,da je pošiljka prispela v Slovenijo .. No sem si rekel super..Pišem prodajalcu ,da je pošiljka v Sloveniji ,in če bo vse v redu z robo mu bom plačal,kar je refundiral.

In mi je nekako čudno ker ni prodajalec nič odgovoril... Čez dva dni pogledam kje je paket ,in vidim da jepaket že predan...!!! Kaj ,kako ??

Pišem na pošto in povprašam kako je to možno da je paket prevzet ??

In dobim odgovor da to ni nič novega :
"
Pozdravljeni,
Na podlagi aplikacije za sledenje pošiljkam na spletni strani www.posta.si, je razvidno, da je bila
pošiljka št. RF500945653CN vročena naslovniku v Šentjuru in sicer proti identifikaciji in podpisu naslovnika.
Iz navedenega in več podobnih primerov lahko sklepamo, da vam je pošiljatelj iz različnih razlogov navedel napačno številko.
Predlagamo, da kontaktirate pošiljatelja, ki naj preveri, pod katero sledilno številko je pošiljko za vas oddal.
Za dodatne informacije lahko pokličete klicni center Pošte Slovenije na telefon 080-1400.
"
No tisti iz Šentjurja nisem jaz.
Iz tega sklepam da mi robe ni ponovno poslal ,ampak me je potolažil z eno tracking številko ki jo je k sreči imel za Slovenijo ,in si na ta način kupil čas ,in hkrati upal da bom prejel prvotno pošiljko.

Skratka neke vrste nateg.

Treba je biti tudi pozoren pri teh kitajcih ,kjer je že v osnovi dolgi čas potovanja pošiljk. Mislim da čas da odpreš dispute je 45 dni ..Tako da lahko enostavno zamudiš.!!

lp
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Ebay odgovarja, da ce si zelim zvisat rating moram vec prodajat in da limit ostaja na 500 dolarjev.
frown-1.gif

Kontaktiral sem pa z njimi preko FB Chata.
smile-1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Ti si pa tudi kekec. Pri kitajcih lahko pričakuješ dobavo do 45 dni, ne pa delat paniko po mesecu dni, sploh pa v tem času okoli/po božiču ter ko imajo oni novo leto in so zamiki večji. Js vem da do 45 dni sploh ne pišem, do 60 dni počakam, potem pa naj refunda, saj če v tem času ni prišlo verjetno ne bo niti kasneje. Pa nikoli se ne reče, da naj pošlje ponovno, temveč naj refunda in se potem naroči ponovno (lahko tudi pri drugem prodajalcu), kjer si zopet zavarovan za cca 45dni. Sicer preko paypala si pa itak zavarovan 180dni od nakupa, če že preko ebaya slučajno zamudiš.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Ti si pa tudi kekec. Pri kitajcih lahko pričakuješ dobavo do 45 dni, ne pa delat paniko po mesecu dni, sploh pa v tem času okoli/po božiču ter ko imajo oni novo leto in so zamiki večji. Js vem da do 45 dni sploh ne pišem, do 60 dni počakam, potem pa naj refunda, saj če v tem času ni prišlo verjetno ne bo niti kasneje. Pa nikoli se ne reče, da naj pošlje ponovno, temveč naj refunda in se potem naroči ponovno (lahko tudi pri drugem prodajalcu), kjer si zopet zavarovan za cca 45dni. Sicer preko paypala si pa itak zavarovan 180dni od nakupa, če že preko ebaya slučajno zamudiš.

No okoli kekca bi sedalo govoriti..Poštnino sem pa doplačal za dostavo mislim da je bilo 14 dni..
Free shipping sem pa večinoma dobil ponavadi tam cca 20 dni ...
Tudi ta pošiljka ki je bila " kao" zame je rabila manj kot mesec in to po novem letu..
https://www.17track.net/en/track?nums=RF500945653CN
Ne vem sicer koliko nakupov imaš ,a jaz jih imam kar nekaj..

Hvalabogu večina brez težav.

Bistvo je bilo opozoriti tudi na takšne finte kot sem opisal...

Primer do primer je pa različen.

Čakaš 60 dni ,ti ja poteče 45 dni ?

Ta je bila pa dosti prej odposlana pa je verjetno izgubljena ...?
http://www.17track.net/en/track?nums=RM744706167CN&fc=0

lp
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Glede kekca je bilo mišljeno bolj na smešen način
cheer.gif
Kot buyer imam 428 prejetih feedbackov, tako da lahko rečemo, da imam samo na ebayu 400+ nakupov. Pa da ne štejem še banggood, dealextreme, amazon...
Iz tega lahko tudi naredim neko statistiko, in pod 2 tedna pride zelo zelo malo pošiljk (s kitajske navaden shipping), pod 3 tedne se najde kakšna več, okoli 4-5 tednov jih je največ, marsikatera pa se najde tam do 45 dni.

In že par let nazaj so spremenili pogoje na ebayu, tako da je čas za odprtje case-a 30 dni po koncu estimated time in je v vsakem primeru dovolj časa, vedno pa si zavarovan s paypalom 180 dni od nakupa (pač odpreš case preko paypala).

In ne se zdaj obešat na par primerov, tudi sam sem prejel iz kitajske že v 2 tednih (free shipping), ali 4-7 dni (doplačilo za hitro pošiljko) pa vem, da to ni stalna praksa, zato pri toliko nakupih niti ne trznem več, če zadeva s free shippingom s kitajske ne pride v 30-45 dneh. To vzamem v zakup ko kupim s kitajske, če nekaj rabim pač naročim iz EU, ker na kitajce se ne moreš zanesti.

Sicer pa če praviš, da si doplačal za dostavo v 14 dneh, potem pa ti naj kitajc pač povrne (vsaj stroške dostave, če pride v nekem normalnem roku ali pa celoten nakup, če ne pride) saj v tem primeru pričakuješ, da bo zadeva prej dostavljena.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Tako imaš ti izkušnjo..Jaz več kot en mesec nisem čakal še ničesar.

Kar želim prej kupim tudi v EU.

Danes sem opravil en nakup iz Rusije ,pa estimated time sploh ni zapisan, tako da to tudi ni stoprocentno.

Imel sem že tudi primer ko sem želel odpreti čase preko PayPal ,pa ne je striktno metalo nazaj na eBay ,kjer je pa rok že pretekel.
Nisem se potem nekaj extra poglabljal,ker je šlo za 3-4 dolarje. Bistvo je ,da tudi bila neka finta.

Po tvoji logiki še pošiljka odposlana decembra ni izgubljena ,čeprav jo je ona iz januarja prehitela.

V biti je pa vse kar sem hotel povedati to , da ti v primeru zamude pošljejo kar en približen tracking in se te tako rešijo
Za nekaj časa.

Če nič drugega je to zavajanje.

Lp