Model avta ni v opciji izbire pri zavarovalnici

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Fordova baza ja, saj je pri Renaultu isto. Samo dvomim, da ima zavarovalnica dostop do tovarniških baz. S POMOČJO avtohiše pa ja...

Zavarovalnice imajo dostop do marsikaj....
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Imajo, imajo....samo pravega agenta moraš imeti. Vse uradno. Žal je velika večina nesposobna.

Skratka VIN je prva in verjetno najrelevantnejša informacija o tem, kaj je na avtu zavarovano.

Ah Simon.... tukaj ga pa fajn brcaš v temo...

Da ti šeenkrat razložim...


Brez veze, prepričanega prepričevati je kot da bi....


Nisem internet strokovnjak, samo pišem svoje iizkušnje z mojim zadnjim primerom. Zavarovano sem imel stekla in steklo sem dal menjati. Izvajalec (Carglass ) je pogleda zavarovalno polico, videl zavarovano steklo in na podlagi VIN številke dobavil in zmontiral ENAK tip stekla, kot je bilo na avtu ( prvovgradnja ), torej z gretjem ( najdražjo ).

Iz tega sklepam, da so baze povezane ( in prav je tako ).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Carglas ti je vgradil OEM steklo, razen če si insistiral da mora biti tovarniško. Samo potem si čakal na steklo nekaj dni. Carglass ima svojega dobavitelja/skladišče v Italiji.
Poleg tega si imel zavarovano ogrevanomsteklo drugače ti zavarovalnica niti pod slučajno ne plača boljšega stekla kot pa je zavarovano.
Če si zavaroval nov avto si jim verjetno dostavilmračun.
Če je bilo rabljeno se je preverilo na stari polici.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Imajo, imajo....samo pravega agenta moraš imeti. Vse uradno. Žal je velika večina nesposobna.

Skratka VIN je prva in verjetno najrelevantnejša informacija o tem, kaj je na avtu zavarovano.

Ah Simon.... tukaj ga pa fajn brcaš v temo...

Da ti šeenkrat razložim...


Brez veze, prepričanega prepričevati je kot da bi....


Nisem internet strokovnjak, samo pišem svoje iizkušnje z mojim zadnjim primerom. Zavarovano sem imel stekla in steklo sem dal menjati. Izvajalec (Carglass ) je pogleda zavarovalno polico, videl zavarovano steklo in na podlagi VIN številke dobavil in zmontiral ENAK tip stekla, kot je bilo na avtu ( prvovgradnja ), torej z gretjem ( najdražjo ).

Iz tega sklepam, da so baze povezane ( in prav je tako ).
Logiko pa imaš izjemno razvito.
bonk.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Carglas ti je vgradil OEM steklo, razen če si insistiral da mora biti tovarniško. Samo potem si čakal na steklo nekaj dni. Carglass ima svojega dobavitelja/skladišče v Italiji.
Poleg tega si imel zavarovano ogrevanomsteklo drugače ti zavarovalnica niti pod slučajno ne plača boljšega stekla kot pa je zavarovano.
Če si zavaroval nov avto si jim verjetno dostavilmračun.
Če je bilo rabljeno se je preverilo na stari polici.

Ne vem ali pišem kitajsko ali ste res vsi FDVjevci na državnih plečih...:?

Napisal sem, da sem imel, imam zavarovana stekla. V zavarovalni polici nikjer ne piše kak tip domenzije, debelina itn. Piše stekla. In na podlagi VIN-a so mi dali steklo, ki mi pripada ( kot je bilo tovarniško vgrajeno ).
Kako boljše steklo, račun in ne vem kaj še...
Res težko razumet?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Imajo, imajo....samo pravega agenta moraš imeti. Vse uradno. Žal je velika večina nesposobna.

Skratka VIN je prva in verjetno najrelevantnejša informacija o tem, kaj je na avtu zavarovano.

Ah Simon.... tukaj ga pa fajn brcaš v temo...

Da ti šeenkrat razložim...


Brez veze, prepričanega prepričevati je kot da bi....


Nisem internet strokovnjak, samo pišem svoje iizkušnje z mojim zadnjim primerom. Zavarovano sem imel stekla in steklo sem dal menjati. Izvajalec (Carglass ) je pogleda zavarovalno polico, videl zavarovano steklo in na podlagi VIN številke dobavil in zmontiral ENAK tip stekla, kot je bilo na avtu ( prvovgradnja ), torej z gretjem ( najdražjo ).

Iz tega sklepam, da so baze povezane ( in prav je tako ).
Logiko pa imaš izjemno razvito.
bonk.gif


Spet...!

Ko sem se po telefonu menil za termin menjave, sem meddrugim vprašal tudi o možnosti, da ne dobim pravo steklo. Deklina je prosila za VIN številko in zadeva je bila dorečena.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Prvo poglej kaj ti piše na steklu... Imaš logotip od FORDa na njemu ali ne.
Kot drugo, zavarovalnico hudo briga kakšno steklo natančno imaš zavarovano (običajno, tonirano, zatemnjeno, atermično, ogrevano...) ker ti niti pod slučajno ne bo izplačala (krila škode) za naekaj kar nima temelja. Deklina pa je povprašala za VIN zato da je lahko preverila kakšna stekla so možna za tvoj avto in na zavarovalnico kaj je temelj. Zelo verjetno pa je preverila še na Fordov servis, da je dobila natančen podatek.
Verjemi, če ni bi imela zavarovalnica temelja ti ne bi dobil vgrajenega ogrevanega stekla pa če bi se razpočil (oz. bi doplačal).
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Še enkrat, ker imaš težave z razumevanjem in zgoraj si dokazal, da tudi z logiko ... zavarovalnica ne rabi te baze od proizvajalca, kjer se beleži dodatno dokupljena oprema za posamezno vozilo in je zato tudi ne kupi od Forda. Zavarovalnico zanima, kaj imaš ti trenutno gor (ja, trenutno, ne pa v trenutku ko je vozilo prišlo iz tovarne) in ali je to steklo ustrezno zavarovano.

Zgodbico ,da je deklina na carglassu naročila drugo šipo kar prek telefonskega posredovanja vin številke, ne da bi prej podpisal prijavo škode in preden je nekdo na zavarovalnici ali carglassu opravil ogled poškodbe pa prihrani za koga drugega.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
V kolikor je tvoje ogrevano steklo del SERIJSKE opreme tvojega vozila (npr. Titanium), potem ni potrebno, da je kjerkoli na polici dodatno navedeno ogrevano steklo. Če to ne bi bil primer pri tebi (in vem, da je 100% tako, ker si dobil plačano, kajti zavarovalnice niso dobrodelne ustanove) in ne bi imel tega dodatno navedeno v seznamu dodatne opreme, bi ti zavarovalnica plačala navadno steklo, razliko bi pa sam doplačal.
Nekih hudo posebnih baz zadaj ni treba za to, so ti že napisali, kako je verjetno zadeva potekala
wink-1.gif
.
Ps: Carglass NI enako zavarovalnica
wink-1.gif
.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Drži. To sem že dvakrat omenil. Imam samo zavarovana stekla in . Avto je Titanium ( pravi in ne 90% fordov, ki se prodaja na avto.netu).
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ravno pred kratkim smo imeli ''podzavarovano vozio''. Seveda se je zakompliciralo pri izplačilu iz kaska ker agent ni našel vozila v bazi in je izbral samo eno podobno.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
ravno pred kratkim smo imeli ''podzavarovano vozio''. Seveda se je zakompliciralo pri izplačilu iz kaska ker agent ni našel vozila v bazi in je izbral samo eno podobno.

Eno je, če ga ni našel, drugo pa, če ga sploh še ni vpisanega. V vsakem primeru je potrebno vpisati tudi dodatno opremo. Če je nov avto, pri nekaterih zavarovalnicah akceptirajo tudi račun, brez popustov.

grims-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Maš prav, v končni fazi je njim v interesu, da zadevo zavarujejo tako kot je treba, da je stranka zadovoljna, posebej še če ima več zadev zavarovanih pri tej zavarovalnici. Konkurenca je velika,lahko grem tudi drugam, da bi jest njemu podatke dajal. Najde naj si jih in zavaruje, če ne more grem drugam, ob poteku ostalih zavarovanj pa še tiste drugam prenesem. Nekaj ljudi to naredi, bodo hitro imeli vse evidence, tudi plačali za njih.