nov tv

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Kaj se danes kupuje, led, oled, lcd,???
namen imamo dat tam do 2k za nov tv, zdajšnji jg je star 10 let po moje.
Kupiti lg, samsung, sony?
Uporabljal pa se bo tv samo za gledanje tv, nič računalnika gor, morda kak dvd za risanke, usb?
Včasih so bile popularne debate med lcd pa plazmo, kaj pa se danes kupuje?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Citat:
Uporabnik zino pravi:

sem gledal tole. tale je led. ali je kakovost boljša na oled , al je led in oled skoraj enako?
thx
Tole zgoraj je klasični LED, potem sledijo Quantom Dot LEDi, in kot višek tehnologije, ki prikažejo tudi najlepšo sliko, pa so OLEDi.
Pri nakupu višjega cenovnega razreda je treba biti tudi pozoren, kateri HDR format podpira.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kdo jim piše opis
Nekdo ki misli da zna slepo tipkat?
ugibam, da jim je iz hrvaščine prevajal nekdo, ki ne zna slovensko...
bonk.gif
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.449
243
63
Citat:
Uporabnik zino pravi:
Kaj se danes kupuje, led, oled, lcd,???
namen imamo dat tam do 2k za nov tv, zdajšnji jg je star 10 let po moje.
Kupiti lg, samsung, sony?
Uporabljal pa se bo tv samo za gledanje tv, nič računalnika gor, morda kak dvd za risanke, usb?
Včasih so bile popularne debate med lcd pa plazmo, kaj pa se danes kupuje?

Kakšna informacija več bi bila v pomoč. Omenil si da se bo gledalo po večini TV programe, kakšen DVD. Da se izbere optimalno, pa je pomembno še:

Kakšna je oddaljenost gledanja?
V kakšnem ambientu se bo po večini gledalo (čez dan, zvečer, v zatemnjenem prostoru)?
So pomembni širši vidni koti ali se bo gledalo bolj centralno?
Katere vsebine bodo prevladovale? (TV programi, DVDji, filmi prekoUSB ...)
Kakšna bo povečini kvaliteta vsebin ? (SD; HD; FHD; 4k)

Glede na tele informacije se potem odloči za velikost, vrsto panela in druge karakteristike TVja, ki bodo v največji meri vplivale na vaše navade gledanja.

Za začetek pa lahko tudi sam malo preletiš kateri so najboljši modeli v različnih cenovnih razredih, da dobiš orientacijo:
- Najboljši 55" TVji
- Najboljši 65" TVji

OLEDi so nasplošno superiorni LCDjem, a ne čisto pri vseh lastnostih, zato je najpomembneje pogledat, kakšne vsebine in v kakšni kvaliteti bodo prevladovale. LG, ki je trenutno še v monopolu, kar se cenejših OLEDov tiče, namreč ni najboljši na področju video procesiranja in upscalinga, kar se pozna pri nižjeločljivostnem materialu.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Ker jo boš gledal potem bi sam toplo priporočil OLED. Žal trenutno neke hude izbire med proizvajalci še ni-torej LG v tem segmentu.

(soldevaec je ugotovil da ima TV z ukrivljenim ekranom neprimerno boljšo sliko od one brez...drugače enak model - menda gledal v trgovini ...če mu je za verjet..
sprasujem se.gif
)
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.449
243
63
Tole z ukrivljenim zaslonom defenitivno ne bo držalo. Edina razlika in tudi edini namen ukrivljenega zaslona je, da nudi večjo "doživetveno izkušnjo" ala immersive expirience. Ampak, da dejansko ukrivljen zaslon pride do izraza, kar pomeni, da bo zaobjel večje vidno polje naokoli gledalca, potrebujemo zelo veliko diagonalo TVja na manjši razdalji, kar pa se v 90% primerih ne zgodi, ker je večja diagonala povezana z višjo ceno.

Sicer pa so po lastnostih in karakteristikah slike modeli z ravnim in ukrevljenim zaslonom praktično enaki, so kakšne minimalne razlike, a v praksi praktično neopazne, po vrhu pa so modeli z ukrivljenim zaslonom še dražji. Gre torej za popolnoma enak TV, z izjemo, kot rečeno izkušnje, če sedimo dovolj blizu in nam ukrivljen zaslon lepo pokrije širše vidno polje.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Tudi jaz dvomim da ima karšenkoli vpliv..verjetno so bila različne nastavitve slike. Za moje pojme bolj fensi zgleda ko je ugasnjen...to je pa tudi vse.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Najbrž moras biti tako blizu tega ukrivljenega zaslona kot v kinu ce sedis v prvi vrsti. Mislim proporocialno glede na diagonalo zaslona.
Še nekaj
Sedaj je bil " zadovoljen z 10 let starim, sedaj pa mora kupiti nekaj za 2 jurja. Bravo, take rabi trg.
Naslednji teden po nakupu jo bo videl za jurja in pol, čez nekaj mesecev za jurja...

Jaz.bi budget vsaj prepolovil. Jurja ki.bi mi.ostal pa ponucal.za.kaj drugega.

Kupil.42"lcd tv za 500, po cca 4 letih prodal.za 200 in šel.kupirlt novo 50" plazmo za.500. pred iztekom 5 letne garancije ga znam spet prodat, pa spet kupiti nekaj kar bo takrat po pametni ceni.(najbrž kakšnih 60"
evil.gif
) za podoben denar kot zgoraj
Gledam pa.tako kot ti.

Enkrat so pisali celo o razliki prikaza slike v odvisnosti pri katerem operaterju TK si.
 
Nazadnje urejeno:

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Hanza, glej tak je to. Novo stanovanje s tem tudi nova tv. vsakih 10 let pač kupim nov tv. in ko sem gledal po raznih straneh sem videl da tv-ji pridejo od 1000 do 2000. zdaj je pač bil 32"LG dovolj, zdaj pa ne bo več. če se tebi da vsake 4 lete prodajat tv pa kupovat nov, ok.- jaz to delam z avti
evil.gif
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.449
243
63
Se ni treba nič zgovarjat, vsak kupuje zadeve po svoji vesti in po svojih zmožnostih. Če izkoristiš dober in malo dražji TV s tem ni nič narobe, je pa defenitivno razlika med TVjem za tisočaka in dva tisočaka, kljub temu da že za tisočaka dobiš dober TV. Je pač tako kot pri vsaki stvari, več daš, veš dobiš, seveda pa proporcialno gledano 100% dražja zadeva ni 100% boljša, a tako pač je in tisti, ki da 100% več, ponavadi ve zakaj in bo to tudi izkoristil!
wink-1.gif


Skratka, brez slabe vesti, go for it!
smile-1.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
saj ne rečem da bom dal točno 2000, je pa to zgornja meja koliko bi bil pripravljen dat. zanimalo me je samo ali lcd, ali oled, ali kaj tretjega, ker o teh stvareh nimam pojma. in seveda se ne mislim zagovarjat pred Hanzejom, ker ne kupujem zaenkrat še z njegovim denarjem. Ko bom pa njemu naredil trajnik za mojo televizijo, bom pa njega vprašal.