Bradači, javite se

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Kako skrbite za svoje malo daljše brade? Katera mila, kreme ali olja uporabljate?
Sam imam pod brado občutljivo kožo in moram veliko oljiti, da ni vse rdeče, srbeče in rabim obriti proč.

Dodatno imam sploh pod nosom zelo trdovratne dlake, ki solijo naravnost ali navzgor in jih nikakor ne morem ukrotiti.

Torej, dajte se malo razpisati, kaj uporabljate in kako, saj dvomim, da imate vsi srečo in brez malo truda vse zgleda super.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Tip, bi rad ded ratal. Ti mu pa rečeš, da se obrije.
bonk.gif


9c85ae532ad7b9cc84eb61bdda2a06be.jpg
 
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Kako skrbite za svoje malo daljše brade? Katera mila, kreme ali olja uporabljate?
Sam imam pod brado občutljivo kožo in moram veliko oljiti, da ni vse rdeče, srbeče in rabim obriti proč.

Dodatno imam sploh pod nosom zelo trdovratne dlake, ki solijo naravnost ali navzgor in jih nikakor ne morem ukrotiti.

Torej, dajte se malo razpisati, kaj uporabljate in kako, saj dvomim, da imate vsi srečo in brez malo truda vse zgleda super.

http://proraso.it/ (klikni na products , beard and moustaches i nnanto klikneš še na discover the line)

sam nimam brade, uporabljam pa njihove izdelke za britje. Zelo zadovoljen
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.123
52
48
122
Če mi štrli, si jo pogladim z roko pa je. Čeprav sem zadnjič dobil nek vosek od kozmetike Afrodita in sem ga uporabil po britju in se mi je zdel čisto v redu.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
zakaj bi imel malo daljšo brado?
zadnjič bral en članek, kaj vse najdejo v bradah, od iztrebkov do...
vglavnem, sam je ne prenesem. Je pa IN in moderno, ampak pač nisem IN
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Sampon dvakrat na teden in kaj bi se rad. Ce si picka si pac obrij, pa ne pozabi nog, prsi, riti, ce ti sploh kaj raste. Vidim, da ima dosti mlajsih moskih probleme celo na obrazu se najdejo lise kjer ne raste nic.
smile-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
910
113
Emona / Carnium
Jst mam tut brado in brke. Izključno, ker sem se tako odločil. Sem pa zadnjič dobil "od Flisara" vosek za brkovje, pa moram rečt, da je bil nenavaden občutek, ko sem deskal na snežni deski...kot bi mi brki zmrznili
smile-1.gif
Trdo ko ku*ac uglavnem.
 

B81

22. jul 2007
34.424
8.922
113
Citat:
Uporabnik zino pravi:
zakaj bi imel malo daljšo brado?
zadnjič bral en članek, kaj vse najdejo v bradah, od iztrebkov do...
vglavnem, sam je ne prenesem. Je pa IN in moderno, ampak pač nisem IN

zmaga.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Brada je prav koristna in prijetna. Ko brije burja, ti je lepo prijetno okoli nosa, če te kdo na gasilski veselici po smrčku mahne - pade na mehko (
grin1.gif
, še celo ko se ti pri južini kaj zatakne med zobmi, imaš priročno dlako kar tam namesto zobotrebca.

Pa ko je pravkar višek sezone za pripravljanje drv za kurjavo, vzameš sekiro na ramo in greš s tovarišijo prijateljsko najprej v drva, potem pa naprej v gostilno. Domov te pa že zlijejo na koncu, tja pred prag, z brado vred
grin1.gif
.

Nobenega mazanja z oljčki in ostalo kemijo, na ta način vse bolhe in uši pobegnejo iz nežnega kožuščka pod dlakami, potem pa srbi.
rolleyes-1.gif
 
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Brada je prav koristna in prijetna. Ko brije burja, ti je lepo prijetno okoli nosa, če te kdo na gasilski veselici po smrčku mahne - pade na mehko (
grin1.gif
, še celo ko se ti pri južini kaj zatakne med zobmi, imaš priročno dlako kar tam namesto zobotrebca.

Pa ko je pravkar višek sezone za pripravljanje drv za kurjavo, vzameš sekiro na ramo in greš s tovarišijo prijateljsko najprej v drva, potem pa naprej v gostilno. Domov te pa že zlijejo na koncu, tja pred prag, z brado vred
grin1.gif
.

Nobenega mazanja z oljčki in ostalo kemijo, na ta način vse bolhe in uši pobegnejo iz nežnega kožuščka pod dlakami, potem pa srbi.
rolleyes-1.gif

ga ni bolšeg akt biti fino obrit zunaj pa burja 120,130+ km na uro. Maš lička&nos kt Rudolf
wink-1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik zino pravi:
zakaj bi imel malo daljšo brado?
zadnjič bral en članek, kaj vse najdejo v bradah, od iztrebkov do...
vglavnem, sam je ne prenesem. Je pa IN in moderno, ampak pač nisem IN
torej nič takega česar nebi našli v tvojij laseh...
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik zino pravi:
zakaj bi imel malo daljšo brado?
zadnjič bral en članek, kaj vse najdejo v bradah, od iztrebkov do...
vglavnem, sam je ne prenesem. Je pa IN in moderno, ampak pač nisem IN
torej nič takega česar nebi našli v tvojij laseh...

na klingico tud šteje? Maš lase ti?
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Res mi nikoli ne bo jasno, kakšno pomanjkanje življenja ima lahko nekdo, da odgovarja v temi o bradah samo zato, da pove, da bi morali biti vsi podobni dojenčkovi ritki. Ali pa so to samo travme, ker si je pustil rast in žal ni sposoben imeti niti podpovprečne bradice.

Vosek je meni "kr neki". Nekaj se matraš z njim, vidni so ostanki, tisto, kar bi moral držat ne drži, ostalo je pa beton. Možno, da imam slab vosek ali pa preprosto ne znam tega uporabljat.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz sem ti pritrdil, da je to čisto super in funkcionalna zadeva. Kremic, losijonov in podobnih reči pa nikar uporabljat, ker škodujejo domačim živalcam.

To je to,
cheer.gif
, lahko verjameš prijateljskemu nasvetu. Sem jo nosil kakih 20 let, tako da vem kako je, če si kosmat.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Imam jo že nekaj deset let. Vsak dan počesati, enkrat tedensko šampon, pa ne bo nič srbelo. Pozimi te lepo greje, poleti pa hladi.