Alternativa za Word in Excel

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Mislim, da ni isto. Te kode so legalne, na Partisu pa shekane.
Kode so ze legalne, ampak njihova uporaba na drugih sistemih ni legalna, tako da si prakticno na istem glede legalnosti. Razlika je le ce se ti da zafrkavati (dvakrat klikniti v programu ga crack) ali ne.

Zadeva je legalna, ni enako, kot če krekaš.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Glede na sodbe evropskih sodišč. Če je proizvajalec softa za licenco dobil denar, se je s tem odrekel nadaljnjim pravicam za ta soft, kupec pa dobil tudi pravico za nadaljnje razpolaganje in tudi odprodajo, kot če bi kupil kos strojne opreme. Vse razne EULAa in 750 strani drobnega teksta so samo za rit si obrisat.

In ja, zato se sedaj na trgu dobi poceni rabljene licence za vse živo. Od WinZIPa pa do SQL Serverjev, Oracle-ov, SAP sistemov.
Microsoft in ostali pacienti so pa nehali najedat.

Zato pa po novem preferirajo oblak, ker tam te colajo vsak mesec in ko nehaš plačevat, te odklopijo. Če ti pa soft prodajo, pa lahko ti njih odklopiš takoj drugi dan.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik netko pravi:
za domačo uporabo bo tudi licenca iz ebaya dobra pa dobiš office za 15eur in nimaš nobene zajebancije s formati in podobno

ljink?

Tu je za 10€


A lahko ta key uporabim na prednaloženih Office 2016 ki sem jih dobil na novem računalniku? Ali bo problem ker ni točno professional plus 2016?
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Vseeno sem upal da bi me kdo iz prakse presenetil in mi rekel. Ni ti treba professional pro naložit...
smirk-1.gif
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Kaj manjka wordu in excelu online za občasno domačo uporabo? Zakaj bi sploh moral imeti nameščen office na računalniku? Nisi omejen na platformo, datoteke so ti stalno dosegljive preko katerekoli naprave...