Dražba, najemniki?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Stečajni upravitelj običajno ni nepremičninski ''mogotec'', lahko pa je podplačan z njegove strani, da ''stimulira'' potencialne kupce, da ne pridejo na ogled.
Ampak moje vprašanje je še vedno, kako hudiča to upniki mirno gledajo.

Sploh, če zravne dodamo možnost ''odkupa dolga'' s strani dolžnika po diskontirani vrednosti, spet na škodo upnikov.
Recimo ''balkan varijanta''. Si zgradiš bajto, vse na kredo, greš v osebni stečaj, ''poskrbiš'', da je ogledov in potencialnega zanimanja čim manj in ''odkupiš'' bajto za x manj denarja. Zamenjaj bajto s podjetjem, itd., povežeš nekatere novice in vidiš kje smo.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.297
61
48
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
Sestra gleda stanovanje na dražbi. Se da kje pogledati, če ima stanovanje najemnike oz. je kdo tam prijavljen? Na sodišču te informacije nimajo.

Ogled stanovanja stane od 300-400€ mimogrede
bonk.gif
Izvršitelj še ni določen.
Po mojem bos tezko iz uradnih evidenc ugotovil. Prvic bos moral dobiti nekoga, ki ima pooblastilo do dostopa podatkov centralnega registra prebivalcev ali pa preko baze na MNZ.

Najbolje je da rezkiras svoj cas in gres do bloka ko je vecer in bos takoj videl ali kdo zivi notri.

Pred 6 leti sem pisal sodiscu za ogled vrstne hise. Ko se oddal posto pa do termina ogleda je minilo ravno en mesec. Tako da pohiti. Racunaj 1 teden da sodnik dobi posto in ti odgovori, potem pa da on poslje in ti dobis je tudi en teden. Ko doloca datum pa se pristeje dva tedna, da se lahko pravocasno pripravis.




Je pa placevanje za oglede za dat v medije. Sodnik ko objavi drazbo bi lahko v dokumentu navedel par datumov in takrat mora biti stecajni tam. Fertik.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.201
183
63
Če pride pogledat 20 ljudi je to 8 jurjev na dan. To prileti Trump s privat letalom frizuro pokazat ?
Kolega od babe kupuje in ne želi konkurence.
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Ja, Trump zahteva ogled ob 3 zjutraj na novega leta dan. Pa ja ne misliš da bo takrat izvršitelj zastonj šel na ogled. Kaj pa dodatek za pripravljenost. To najbrž imajo ?
wink-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
Je pa placevanje za oglede za dat v medije. Sodnik ko objavi drazbo bi lahko v dokumentu navedel par datumov in takrat mora biti stecajni tam. Fertik.
zmaga.gif
Jaz sem nameraval probat na eni dražbi, kjer je bil ogled razpisan na 31.12.2016 in 2.1.2017. Sem se prijavil na ogled, ampak še danes nisem dobil nobenega odgovora s strani sodišča. Seveda sem takrat ob navedeni uri hodil preverjat, če je možen ogled in nikjer žive duše ...
bonk.gif

https://www.alter.si/tabla/showthreaded.php/Cat/0/Number/2526428/page/0/vc/1