Vse kartice v eni: Mastercard CURVE

22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Zgleda, da je narod na veliko uporabljal za dvige do 650€
sprasujem se.gif
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Danes sem hotel plačati s curve na hofer črpalki, pa ni šlo. Še dobro da sem mel viso s seboj. Čeprav imam na curve ravno tako nastavljeno viso. Hm..
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
To so tisti mali problemcki, pri katerih Curve ali Revolut pogrne ... sedajle ne najdem... sem pa nekje zasledil, da so problemi pri placilih na avtomatskih crpalkah, parkirnih hisah,... Sam recimo nisem mogel koristiti v Celovcu v parkirni hisi... Tam kar pri vhodu vstavis placilno kartico in ni potrebe po listku... niti ni treba hodit do parkomata placati preden zapusti garazno hiso... ampak samo pri izhodu spet vstavis isto kartico ... In to se ni dalo placati niti z Revolut, niti s Curve ... je pa slo z NLB Mastervard... Sem potem takrat vprasal na supoort in je bil odgovor tak, da so lahko pri takih placilih problemi, ker je kartica "kao" predplacniska ..
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ja, povsod kjer morajo narediti rezervacijo sredstev, s predplačniško kartico ne bo delalo. In točno to počnejo avtomatske črpalke, garažna hiša, ki jo opisuješ, ipd. Če bi odtrgali takoj, bi zadeva špilala.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Ja, štekam za predplačniško ja. Ampak CURVE ni, gor je vezana enaka kartica, s katero sem potem naredil rezervacijo. Čudno
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tudi Curve se smatra kot predplacniska kartica... le da se dobroimetje sproti nalaga iz ene od kartic, ki so dodane v aplikaciji ...

https://support.imaginecurve.com/hc/en-gb/articles/214162405-What-sort-of-card-is-Curve-

What sort of card is Curve?

Curve is technically a prepaid card, because we don't require you to set up a bank account with us in order to use a Curve card.

However it behaves like a debit card in many respects, and will be accepted everywhere that MasterCard cards are accepted.

Most merchants will accept prepaid cards, however they may be categorised as either credit or debit cards by the merchant’s payment processing systems.

It may be worth attempting payment as both credit and debit; if it's not accepted as either a debit or credit card, you could try contacting the merchant to clarify whether they accept prepaid cards.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
Tudi v splošnih pogojih piše, da je plačevanje onemogočeno na samopostrežnih avtomatih, vplačevanje iger na srečo ipd. Prav tako piše, da se jim lahko pošlje mail na support in bodo obravnavali posamezen primer.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Torej v takih primerih ne igra nikakršne vloge, če imaš na računu zadostno stanje? Sistem verjetno predpostavlja, da lahko v vsakem trenutku potegneš ves denar dol in bi potem izgubili tako "rezervacijo" kot možnost naknadnega črpanja sredstev.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Edino tole sem še opazil. Včasih ko sem simobilov račun plačal preko spleta z Viso, sem vmes dobil sms z geslom , po vnosu če si prav vpisal, je šla zadeva skozi.

Če pa plačam s CURVE pa tega ni. Se pravi, dvojne avtentikacije ni. Kar je škoda, razen če bodo to še uredili.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Res je Curve tega nima, tudi Revolut ne, zato določenih stvari preko spleta ne moreš niti plačat. Večinoma gre vseeno skozi samo brez dodatnega preverjanja. Monese recimo podpira ampak ni zastonj in zadaj dobiš dejanski UK TRR.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Hm, danes mi je zavrnil dvig na bankomatu. Na koncu mi je uspelo 100 eur dvigniti. Vezano imam na viso debit. V pogojih piše da je limit pri credit karticah. Imate ostali podobne težave?
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:
Hm, danes mi je zavrnil dvig na bankomatu. Na koncu mi je uspelo 100 eur dvigniti. Vezano imam na viso debit. V pogojih piše da je limit pri credit karticah. Imate ostali podobne težave?
A si ze prej (ta mesec) dvignil 100E?
Ker je limit 200E/mesec, ce ga niso se znizali.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Ja vse skupaj ta mesec 280EUR. V splošnih pogojih sem nekje prebral, da za debit kartice naj te omejitve ne bi veljale, zato mi je bilo čudno.

"You can withdraw up to £200 (or currency equivalent) for free using your credit cards
per calendar month after which period there is a 2% charge. This limit does not apply
to ATM debit card withdrawals."
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Hm, od supporta sem dobil tole:

"Thanks for your message and I'm sorry for the delay in getting back to you. We're very busy at the moment and usually much quicker to reply.

This particular transaction was declined by our risk engine, which is particularly sensitive in the first couple of weeks of use, as with any new bank account or credit card. I've made some changes to your account now so you should get fewer declines.

We’re in beta so we are tweaking our risk engine all the time to make sure it's doing a good job of protecting you whilst letting you spend easily with Curve."

Niso mi povedal kako je z limitom pri debit karticah, zato sem jih še enkrat pozval k odgovoru :D
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Jaz sicer pridno uporabljam Curve, sem jo pa pred dnevi dodal v paypal z namenom, da odstranim iz tam ven viso in mc, ampak ne vem če bom to res naredil.

Danes nekaj plačujem za cca 30 eur, no na zadnjem potrditvenem oknu izberem CURVE in nisem opazil, da se je valuta iz EUR spremenila v GBP. Kar se je potem zgodilo je dokaj logično Namesto 30 EUR, sem dal skoraj 2 EUR več, ker so nazaj pretvorili v EUR, posledično pa tečajne razlike naredijo svoje.

Skratka, ne vem pa kako v paypalu izbereš drugo valuto. Je to sploh možno?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Je možno, v starem vmesniku od paypala je bilo dokaj simpl, v novem sem se pa kar namatral, da sem našel na koncu (spreminjal za Revolut kartico). Malo pogooglaj, mislim, da je nekje na support pageu kar direkten link do tiste nastavitve, ker večina ne najde. Prilepim, če najdem, na pamet se ne spomnim, kje je.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Je možno, v starem vmesniku od paypala je bilo dokaj simpl, v novem sem se pa kar namatral, da sem našel na koncu (spreminjal za Revolut kartico). Malo pogooglaj, mislim, da je nekje na support pageu kar direkten link do tiste nastavitve, ker večina ne najde. Prilepim, če najdem, na pamet se ne spomnim, kje je.

To sem mislim da našel, ampak to mam nastavljeno na EUR.
https://www.paypal.com/si/selfhelp/article/How-do-I-change-my-primary-currency-FAQ1030
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Hec je, da so nabili gor od nekje neko provizijo.

29.99 so preračunali na 27.08GPB - tečaj je:

Exchange rate
27,08 GBP = 29,99 EUR
1 GBP = 1,11 EUR

No, v CURVE app, ter v sms-u od skb banke, pa piše da mi bodo obremenili račun za 31.66 EUR.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Podpirajo tudi nastavitve posamezne kartice, samo je hudo skrito. Napisi jim, da je bila napaka pri knjizenju in da naj vrnejo razliko. Meni so naredili potem en dobropis in sami nastavili vse kartice na EUR.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Je možno, v starem vmesniku od paypala je bilo dokaj simpl, v novem sem se pa kar namatral, da sem našel na koncu (spreminjal za Revolut kartico). Malo pogooglaj, mislim, da je nekje na support pageu kar direkten link do tiste nastavitve, ker večina ne najde. Prilepim, če najdem, na pamet se ne spomnim, kje je.

To sem mislim da našel, ampak to mam nastavljeno na EUR.
https://www.paypal.com/si/selfhelp/article/How-do-I-change-my-primary-currency-FAQ1030
Mislim, da ni to to. Za vsako kartico moreš nastavit, da ti vedno zaračunajo v tisti valuti, kot je dejanski znesek za plačilo (tudi, če je tvoja valuta EUR in plačaš nekaj v GBP, je bolje da ti zaračunajo GBP, ker je tečaj na banki boljši).