Mercedes-Benz G

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Delovni stroji niso nikoli poceni!
grims-1.gif


Če misliš pa nove .. nekje morajo dobit denar za podkupnine da gredo te škatle skozi zakonodajne ovire. Recimo landrover je ukinil defenderja ker bi moral preveč podmazovat v EU da bi ga spravili skozi eko in varnostne zahteve!
grin1.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
v čem je fora teh škatl na štirih kolesih da so tako dragi?

doživljensko zastonj tankaš in vzdržuješ MB G klaso
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
In zakaj MB G ne bi šel skozi? Tvoja primerjava z Defenderjem je popolnoma neumestna.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
G-wagen gre vedno vstric z aktualno paleto modelov, tako po motorjih, el. gadgetih kot notranjostjo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Seveda ... g-wagen nebi izpolnjeval nobene zahteve za eko norme in varnostne norme če nebi imel vključenih tehnologij še preden gredo v S klaso. Tako da moja opomba o ceni je dejansko na mestu čeprav sem se izrazil sarkastično. Enostavno je avto predrag zato ker se mora vlagat denar v to da se sploh lahko prodaja. Ampak dokler so kupci se jim očitno splača, gre pa z vsako generacijo cena samo gor.

Landrover je ukinil defenderja ker je rekel da enostavno ne morejo narediti defenderja v ikonski obliki, ki bo prijazen pešcem, pa tudi glede eko norm s škatlo ne morejo konkurirat zahtevam, ki so narejene za aerodinamičen količnik kaplje. Oz. bi lahko, samo jebiga ne morejo imeti dva terenca za 100k EUR na trgu zato so enega ukinili!
tongue-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.389
9.127
113
plus da se ne vem 60% itak proda AMGjev... pri nas stane tole preko 200 jurjev...zaradi pametnih davkov. Iščam zdaj nekaj smiselnega v DE...pa je zelo težka.

A karoserije še delajo v SLO?
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Tole glede davkov je sploh smešno, ko lahko Nemec kupi avto veliko ceneje kot Slovenec. Če preveriš konfigurator se kar zjokaš kakšna razlika pride.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Tole glede davkov je sploh smešno, ko lahko Nemec kupi avto veliko ceneje kot Slovenec. Če preveriš konfigurator se kar zjokaš kakšna razlika pride.

Iz podobnega razloga so rabljeni in novi avtomobili na Hrvaškem dražji kot pri nas, ker imajo nižje plače
crazy1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
AMG ni ravno delovni stroj, že zato, kako so pozicioniral izpuh. Je pa bombnik za tunele. Predvsem pa šminka. Meni zelo všečna šminka.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Enkrat sem se imel možnost peljat z AMG-jem in sem bil res impresioniran. Peljal sem se že z razni mi SUV-ji z močnimi motorji, ampak tole še ene par nivojev višje (oziroma drugače). Občutek je kot v kakšen kamionu, pospešek pa kot v Porsche 911 (vsaj v takratnem modelu). Če se avto malo bolj orenk "zahodi", kar čutiš moč (ker je sidepipe izpuh nekje pod tvojo ritjo), pospešek pa nikakor ne gre skupaj z ostalim doživetjem takega avta.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
AMG ni ravno delovni stroj, že zato, kako so pozicioniral izpuh. Je pa bombnik za tunele. Predvsem pa šminka. Meni zelo všečna šminka.

Mogoče sem malce nerodno napisal, ti pa si tudi prebral tako kot si želel. G je delovni stroj, novi G-ji so statusni simbol, poleg tega da so tudi tapravi stroji, AMG je pač jagoda na vrhu tortice - statusni simbol in šminka, bolj show off kot delovni stroj vsekakor, lep, a ne tako uporaben kot klasika.
wink-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Stari G je delovni stroj, novi je poleg tega še statusni simbol, sploh kakšne AMG.

Prebral sem točno tako kot si napisal in ne kot bi si sam "želel". Misli pa zaenkrat še ne berem.