Iščem bolje plačano službo...

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Vem, kateri del tebe moti .. "popravljala sem elektriko"
grin1.gif


Če prav razmišljam, mora biti tole ena izmed uporabnic na Alterju ... ker, če ni, potem je vse skupaj ena sama laž
evil.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.253
134
63
Celje
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Zelo zanimiv zapis na FB sem našel...

Citat:
....Tudi jaz imam veliko izkušenj pa nimam šol visokih ampak sem dobila izkušnje od opazovanja nadrejenih.
Bila sem hišnica stara komaj 16 let Po mene so prišli eno popoldan če se strinjam da delam za polovični delovni čas.Seveda popravljala sem elektriko,vodovod nosila pošto,hodila na banko kosila travo,..in sem dobila izkušnje.

Naslednja moja služba je bila kot rasekovalec v mesnici Tudi tu nisem imela izkušenj ampak sem poprijela za vsako delo.Po enem letu mi je direktor med 250 ljudmi povedal ti moreš znati vse si skakač ko bo kdo na bolniški si na njegovem mestu.Od tega vsega mlada stara komaj 20 let znam imam že več izkušenj kot kakšen mesar.

Po nekaj letih sem se zaposlila na občini imela sem končano samo vrtnarsko šolo iskali so delovodjo za 35 moških za celo občino.Tudi tu se mi še sanjalo ni kaj bi radi od mene ampak smo bili zelo dobra ekipa ter smo uspeli izpolniti vse naloge katere smo dobili.In še marsikaj bi vam rada in lahko povedala.Dragi delodajaci ni vse v šoli.Držite se nekega stereo tipa probajte zaposliti nekoga brez šol, brez prakse brez vez.Šele tedaj boste vi in jaz uspešni.

No, punca bluzi na polno...nekaj pa le pridobiš v šoli...nauči te logiko uporabe tele tipke:

 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.101
905
113
Emona / Carnium
Mogoče pa se je od "karieristke" mamice naučila več, kot v šoli?
evil.gif


Aja, še na avtorja: če imaš kakšno overall izjemno lastnost, jo napiši. Osebnostne lastnosti, cilji, znanja, izkušnje. Konkretno.
 
Nazadnje urejeno:
Citat:
Uporabnik casio pravi:
No po slabih dveh mesecih se spet javljam. Hvala vsem, ki mi pošiljate imena podjetij, da lahko tja pošiljam prošnje. Prijavljen sem že verjetno tudi na vse spletna mesta iskalcev zaposlitve in dnevno na email dobivam ponudbe. Tisti delodajalci, ki so mi odpisali so mi šele par tednov kasneje in z negativnim odgovorom s pripisom, da si bodo mojo prošnjo shranili, če bodo kdaj še kaj iskali. Mene nič ne ustavi in nadaljujem s pošiljanjem v druga podjetja..

Sedaj tudi malo dejansko razmišljam, da bi se vpisal v šolo izredno in naredil kakšno stopnjo izobrazbe več, obenem me pa zmrzali, da bom sedaj vrgel par jurjev € in bom na koncu na istem. Mi kdo iz glave priporoča kakšno dobro in razmeroma ugodno šolo, ki bi mi lahko prinesla večje možnosti?

Hvala!

mogoče še glede službe..a SAOP si poskusil? pa tu na Goriškem vidm da kar iščejo tvoj foh (preglej ponudbo del na zavodu za zaposlovanje). jaz bi drugače na tvojem mestu šel na gugl.it, vtipkal goriza, lavoro, oz zaposlitev + področje ki ga obvladaš, seveda to vtipkaš v ita jeziku (prevedeš z gugl translejt) pa je zadeva rešena. MIslim da čez mejo zna biti kar zanimiva ponudba
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik mckmck pravi:Poznam firmo v SLOveniji ki je sicer podružnica Italijanske firme in dobijo 1000€ NETO za proizvodnjo (elektromotorji).

Slučajno podružnica Marellija? Če ja, katero podjetje je to?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.054
1.269
113
Da te malo opogumim. Poznam ene par programerjev, brez sol. Eni samouki, drugi so zaceli s tecaji. Vsi danes delajo kot programerji v firmah. Nihce ni kompliciral za izobrazbo. Samo kaj so znali. Sploh pa v tujini, kjer so enega sprasevali samo res po tem, kaj zna. Po skypu.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
*update:

V zdajšnji službi sem včeraj izvedel, da bom letos dobival višjo plačo, ker zelo dobro delam. Danes so me tudi kontaktirali iz podjetja omenjenega par postov nazaj in me povabili na razgovor v kavarno. Ker mi vse skupaj nekako smrdi sem pustil vse skupaj. Bojim se tega, da bom prišel v neko nikjer omenjeno podjetje in par mesecev delal, nato pa me bodo odjebali, ker me ne bodo več potrebovali in bom pristal na cesti.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Prvi sestanek v kavarni je čisto v redu. Malo bolj sproščeno, pa še nevede boš veliko povedal o sebi.
Verjemi, če bi se resno odločili zate bi imel tudi uradni razgovor.
IMHO si naredil napako v stari službi, da so te premamili z obljubami, če si se namenil oditi... je vsaj omembe vredna povišica ali bo na koncu 30€ več pri izplačilu?
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Dobival bom slabih 100€ več.
V stari službi sem tiho o tem, da kamorkoli pošiljam prošnje itd.

Potreboval bi še en nasvet. Prek agencij večkrat vidim mamljive oglase in bi poslal prošnjo, ampak me je strah, da mi ne bodo konec meseca pri plači trgali velike zneske. Nekdo mi je rekel, da so mu za delo prek agencije trgali 230€ in od starcev slišim, da za isto delo v njihovi službi agencijski delavci dobijo precej precej manj in da te lahko kadarkoli vržejo na cesto. Če pokličem agencijo in jih vprašam koliko % si vzamejo oni, mi bodo povedali? ali je to odvisno od kakšnih drugih dejavnikov?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.950
9.093
113
39
MB
saj če se prijaviš, še nisi avtomatsko dobil službe in podpisal pogodbe, če pa nisi tolko da ti s potencialnim novim delodajalcem ni za it na kavo, pol ti pa v trenutni službi zgleda že nič ne manjka
wink-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Vse je odvisno kako in kaj... Firme (predvsem tuje) ki nimajo pravne osebe pri nas te bodo zaposlile preko take agencije. Samo takrat boš ti dobil dogovorjen znesek (bruto), delodajalec bo kril razliko ki gre agenciji. tuje firme ponavadi niso navdušene nad našim načinom "goljufanja" preko s.p. .Da ne bo kdo pameten; 2 korporaciji sta me bile pripravljeni zaposliti preko Addeco, s.p. ni bila opcija.
Pri nas je to ponavadi obvoz zakonodaje (javna uprava, prepoved zaposlovanja). Je pa res, da provizijo agenciji trgajo od tvoje dogovorjene plače.
Glede odpovedi; seveda, saj si zaposlen preko agencije in firma lahko odpove pogodbo agenciji kadarkoli. Agencija pa tebi. Pa še nič ti ne rabijo plačat (odpravnina in podobno).

Verjetno je hotel novi zaoslovalec prvi sestanek v kafani, da ne bi bilo sumljivo sedanjemu delodajalcu. Nikomur ne privoščim pekla prf.fuk.njenega delodajalca ki te dobesedno vrže ven ker si se javil na oglas v drugi firmi...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Glede odpovedi; seveda, saj si zaposlen preko agencije in firma lahko odpove pogodbo agenciji kadarkoli. Agencija pa tebi. Pa še nič ti ne rabijo plačat (odpravnina in podobno).
Seveda lahko agencija odpove pogodbo o zaposlitvi zaposlenemu. Ampak na podlagi česa bi se pa izognili odpravnini?
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.253
134
63
Celje
Citat:
Uporabnik casio pravi:
Potreboval bi še en nasvet. Prek agencij večkrat vidim mamljive oglase in bi poslal prošnjo, ampak me je strah, da mi ne bodo konec meseca pri plači trgali velike zneske. Nekdo mi je rekel, da so mu za delo prek agencije trgali 230€ in od starcev slišim, da za isto delo v njihovi službi agencijski delavci dobijo precej precej manj in da te lahko kadarkoli vržejo na cesto. Če pokličem agencijo in jih vprašam koliko % si vzamejo oni, mi bodo povedali? ali je to odvisno od kakšnih drugih dejavnikov?

Æe agencija išče delavca, to še ne pomeni, da si vedno tudi zaposlen preko njih. Agencije iščejo kader tudi za podjetja, ki nimajo svoje kadrovske službe ali pa se jim ne da ubadati z iskanjem kadra.

Je pa res, da v primeru, da se išče nekvalificiran ali pa nizko kvalificiran kader, potem to v veliki večini pomeni zaposlitev preko agencije...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
saj če se prijaviš, še nisi avtomatsko dobil službe in podpisal pogodbe, če pa nisi tolko da ti s potencialnim novim delodajalcem ni za it na kavo, pol ti pa v trenutni službi zgleda že nič ne manjka
wink-1.gif
Točno tako.
Agencije pri nizkokvalificiranih kadrih znajo biti problem, pri visokokvalificiranih kadrih in če so zraven še multinacionalke, je običajno zadeva popolnoma neproblematična.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
to glede agencije je čisto odvisno od podjetja (ne agencije)!

Pri dobrih podjetjih je agencijski delavec enako vreden in mu pripadajo enaki dodatki in vse, kot redno zaposlenemu.

Pri addecu si lahko tudi zaposlen za (ne)določen čas. Torej tudi če te podjetje za katero delaš odpusti, si ti še vedno zaposlen na addecu in ti iščejo novo službo. Kako dolgo in kako točno to v praksi pomeni ne vem. Vem pa iz prve roke, da je tako.

Glede tega, da ti agencija trga od plače, ali je že kdo videl plačilno listo na kateri je postavka, "odbitek za agencijo"?

Poznam tudi podjetje kjer so nekaj časa sodeloval z agencijo, potem pa so preračunal in naštudiral zakone in ugotovil, da se jim bolj splača zaposlit direkt, ter pogodbe podaljševat. Baje tudi psihično je boljše za delavce, ker se počutijo vsi enakovredno.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Opažam, da se v večini oglasov pojavljajo podjetja Adecco, ManPower, Kariera, Trendwalker. Se je treba komu od teh potrebno izogniti?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.950
9.093
113
39
MB
spet vsi kr na pamet?

v 99 % za nek middle management so te agencije preprosto najete kot posredovalec ... se pravi oni stestirajo in izberejo potencialne kandidate s katerimi delodajalec potem opravi razgovore, agencija je plačana za storitev, zaposlen si neposredno pri delodajalcu.

tale oblika je res najbolj pogosta, oz. z ostalimi se še nisem srečal sploh, tisto so pomoje bolj revoz variante ko rabiš 500 ljudi na traku naenkrat