Obnova visokotlačne črpalke - bosch pumpa

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
354
43
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Evo mene, dolgo časa že prebiram forum, zdaj je pa čas za mal več
smile-1.gif


Koliko pride obnova bosch pumpe? Avto mi "lula". Servis zraven mene hoče preko 350 €, to se pa men zdi mal drago za odšraufat dol, pa par gumic zamenat( na vrhu in spodaj pušča)... Kanta je Jeep Grand Cherokee (l.2000), dizl. Ima kdo kje kakšnega mojstra, ki to zrihta ceneje? Ker se bliža datum ponovnega tehničnega pregleda, zavarovanja in cestnine, se mi denarnica že joka. Če bodo stroški previsoki, bo treba avto zamenjat - pa nekaj drugega z 4x4 pogonom, brez skorajda ne gre več.

Osrednjeslovenska regija

LP
 

jakkaa

Pripravnik
19. mar 2009
352
0
16
ljubljana
ker sistem vbrizga ma, jst sm 14 dni nazaj zamenjal pumpo z obnovljeno bosch vbrizg in je obnovljena pumpa bla 250€ zamenu sm jo sicer sam, nevem pa kako jo ma tvoj avto in kok je dela za dmontirat...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
če je samo za odšraufat dol in par gumic za zamenjat pa sam naredi ne.... kje je potem problem.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
če je samo za odšraufat dol in par gumic za zamenjat pa sam naredi ne.... kje je potem problem.

Tudi jaz tako mislim. In še; kdor sam ne poizkusi, ne bo nikoli znal.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
moj foter se je sam lotil. Ni je cele ven vzel, je kr v avtu šraufal. Teoretično je res tako, par šraufov in par gumic:)

1. problem, da rabiš ene 2 posebna ključa. Je imel srečo, pozna ljudi, so mu posodli.
2. problem, nastavitev zgornjega dela nazaj. Premik za mm ali pol mm, pa avto ni vžgal.

Sliši se enostavno, tko da ko voli nek izvoli
wink-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
men se zdi, da je pri potokarju nabavil.
ali pa poglej na ebay.
on ima bolj ljudski avto, mogoče zato lažje dobil.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
tesnila dobiš original pri Uzanci oziroma kdo drug je za Bosch v vašem koncu.
Ampak moj nasvet, če niti neveš kje tesnila dobit pusti na miru. Ker če take stvari sprašuješ je neboš niti odmontiral.

To kaj je fusion napisal. Namesto "posebnega" ključa nabiješ eno malo bolj znucano 7-ko gedoro gor in imaš tisti posebni ključ :D Predvidevam da govori o TDI. In glede nastavitve pokrova levo desno, brez računalnika tudi tega ne nastaviš več pravilno. Do faze da vžge prideš v nulo nastavit pa ne.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
To kaj je fusion napisal. Namesto "posebnega" ključa nabiješ eno malo bolj znucano 7-ko gedoro gor in imaš tisti posebni ključ :D Predvidevam da govori o TDI. In glede nastavitve pokrova levo desno, brez računalnika tudi tega ne nastaviš več pravilno. Do faze da vžge prideš v nulo nastavit pa ne.

en poseben ključ je bil podoben bolj 20-22mm gedori;) mislim, da ima neke 3 strani ravne...
pač če imaš oreng delavnco pa več kompletov orodja, potem se vrjetno najde kak, ali pa ga predelaš. Če pač nimaš, moreš imet srečo, da poznaš ljudi:)
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ključ se da narediti.tesnila lahko nabaviš na Bosch servisu. Pri električni je problem zgornji pokrovček. Moraš zabeležit pozicijo sicer več vžal ne bo. Potem ko menjaš greš na fino nastavitev plačaš 20 eur pa voziš naprej. Menjal sem že na par avtih pa ni bilo problema, več dela je če slučajno pušča na semeringu gredi
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
354
43
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Evo, za zaključek. Peljal na uraden servis, čakal skoraj 3 tedne. Včeraj prevzel Jeepa iz servisa, banda mi je skurila štarter, ki sem ga dal komplet obnovit z novimi krtačkami 1 teden pred oddajo avta na servis. Brez moje vednosti so ga dali še enkrat obnavljat in mi hoteli še to zaračunati dodatnih 70 €, pa se nisem dal. V glavnem ena šlamparija, po moje so bosch črpalko odmontirali in jo poslali drugam na obnovo, ko so jo dobili nazaj, pa še štarter skurili. Kljub jasnemu dogovoru, da bo celotna obnova črpalke prišla 190+ddv, je na koncu stalo 390 € z menjavo hladilne tekočine, ki so jo polili in nalili novo, pa še za dodatnih 70 za štarter bi me nategnili, če bi se dal. Prodajalec mi je rekel, da do sedaj ni še nobena stranka ugovarjala in so vedno bili tiho in plačali. Tako ima sedaj avto vse vitalne dele obnovljene ali pa zamenjane z novimi, ne pričakujem nobenih dodatnih stroškov več za kakšno leto ali dve.