Agrokor: začetek konca balkanskega imperija

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Krožijo govorice da ima ata Todoroviæ zelo hudega parkinsona in da ne zmore več vodit družbe. Vodil naj bi jo njegov sin, ki pa ne sfolga.... Koliko je res pa ne vem...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa da mu 2018 nekateri poglavitni zapadejo tudi.
A si prebral članek ali samo na pamet?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
ccc... tkole postavljas imperij celo zivljenje... zakaj? za koga? na koncu ne bo nič s seboj vzel...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Njegov imperij ni nič drugačen kot marsikateri naš že propadli... država je prilagajala tečaj kune da mu je ustregla... sesul se bo v prah tako kvalitetno kot so se naši... samo da bo hrčke še bolj bolelo, pa nas zraven tudi...
 

nmax

Zelenc'
14. dec 2016
10
0
1
Dolgov je več kot 6000 miljonov(6giga)

Vsak, ki hoče kupovati slovensko in hoče dobro slovenskim proizvajalcem in dobaviteljem, naj slovenske izdelke kupuje v Hoferju, Lidlu, Sparu,
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:Skrbi me, da ne bomo mi (Mercator) plačevali njegovega dolga preko 1000 pravnih for.
Že "mi" (torej Mercator) smo bili več kot dovolj zadolženi. Sicer bi se za Mercator pojavil še kak resen kupec. Na koncu bo verjetno nekoč treba potegniti črto, kaka prisilna poravnava ali stečaj, dobavitelji bodo debelo pogoltnili slino, kakih 10% jih bo propadlo zaradi te poteze, potem pa naprej s "svežim" podjetjem.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Zakaj eni mislite, da je Mercator "naš". Ne, kupilo ga je zasebno podjetje in sedaj z njim razpolaga kakor želi. Zgleda ga bo še bolj zapufalo, ampak pustimo sedaj to. To podjetje več kot očitno na mercatorjevih policah predvsem svoje interese fura (saj to je bilo jasno že ob prevzemu). Vi pa se še vedno sekirate in mislite, da je Mercator "naš". Ne, ni.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Jaz sem repliciral prejšnjemu, da bomo "mi" plačevali, itd...
Se strinjam, da je Mercator bil in je podjetje v zasebni lasti (in delno v državni), ki mu je politika dolgo držala štango za udobnejše bivanje na tem trgu. Tako kot Agrokorju na Hrvaškem.
Pri teh političnih igrah v gospodarstvu kratko potegnejo potrošniki. Ampak ti so vsega hudega vajeni.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Najkrajšo pri igricah okoli posrednikov potegnejo dobavitelji oz. njihovi zaposleni.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Najkrajšo pri igricah okoli posrednikov potegnejo dobavitelji oz. njihovi zaposleni.
zmaga.gif

Po drugi strani bi pa pameten dobavitelj takoj začel zmanjševati izpostavljenost do Mercatorja.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
In seveda v "zameno" ne dobil plačanih odprtih postavk. Saj na sodišču bi zmagal, ampak kaj mu pomaga ko bi šel lahko preje v stečaj.
Hebat ga, balkanske posebnosti s plačilnimi roki 120 dni in več. Če bi ga vsi odpikali po prvem takem plačilu bi verjetno hitro propadel. Bazen dobaviteljev ni neskončno velik da bi lahko v nedogled enkratno nategoval...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Kaj misliš koliko bo dobil plačano, ko se bo zadeva sesula?
Ker če je kaj neumno, je delat zastonj (ne brezplačno, kar je tvoja odločitev, ampak misliš, da boš dobil plačano, pa te potem lepo nategnejo na suho) in kar se dogaja pelje točno k temu. Le da se potencialna luknja z vsako dodatno dobavo veča. To luknjo pa "zapolnijo" dobavitelji dobavitelja in zaposleni.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ajme, MTL, sem mislil da si bolj pronicljiv sedaj ko si v biznisu...
Lepo ti med vrsticami pove, če ne sprejmeš danes takega plačilnega roka, pa če ti ne plačam recimo naslednja 2 meseca še in boš ti prekinil dobavo, potem ti ne bom plačal nič. Pa me toži.
Veš pa kako se obnašajo sodišča do državnih ljubljenčkov.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Mnjah, je že ok...
wink-1.gif
, vidim da obladaš sceno...
Čisto btw. sem tudi z Mercatorjem včasih delal (ko še ni bil Konzumov), tako da mi je kristalno jasno, kakšne so zadeve tam in kakšno izbiro ima dobavitelj.

PS: Mercator ni več državni ljubljenček, če še nisi ugotovil.
PS2 - brainflush
smile-1.gif
.
 

B81

22. jul 2007
34.431
8.919
113
Kako bos zmanjseval dobave npr. Merkatoru, ce poslje narocilo, zadaj pa so penale za neizdobavo?

Recimo da samo trije prodajamo cocacolo. Ce skup potegnemo, se merkator mora uklonit, ker cocacolo rabi pod mus.

Ampak mi trije slovenci ne bomo nikdar skupaj potegnili. Raje crknemo
evil.gif
banda