Xenon ebay

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Zakaj bi bile fake?

Sicer pa imamo forumaša, ki jih "dila" za podoben denar, original seveda.

Fake se drugače dobijo tam za 10 eur. po komadu.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
A zakaj bi bile fake? Zato, ker je 90% fake xenonk na ebayu
smile-1.gif
no, saj lahko, da ravno ta ni fake, ampak jaz bi raje kupil iz preverjenih virov - recimo tisti link, ki sem ga nalimal.

Je pa tudi to res, da sem kupil xenonke tudi pri našem forumašu in je bilo vse OK.

Pa še nekaj - fake xenon se na ebayu prodajajo tudi po 50 EUR/kos, tako da ne sodi po ceni (v smislu, če je poceni, je fake, sicer pa če je draga je sigurno original). Danes so ti ponaredi tako dobro narejeni, da navaden smrtnik (pa tudi marsikateri "lučkar") zelo težko opazi razliko.
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Sej lahko, da je pošten. Problem je, kot je nekdo omenil, da se fake žarnic skoraj ne loči od orginala. Sem naročil preko tiste nemške strani iz zgornjega linka. Upam, da dobim orginal
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Jaz sem jih dobil po nasvetu iz Alterja za podoben denar od uporabnika AvtoFun. Preverjena roba.

+1
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Sem naročil preko tiste nemške strani in dobil orginal produkt. Na škatli je QR koda, ki te poveže na Osram stran, kjer mi je izpisalo serijske številke odtisnjene na obeh žarnicah. Tako da hvala za pomoč.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik hja1 pravi:
Sem naročil preko tiste nemške strani in dobil orginal produkt. Na škatli je QR koda, ki te poveže na Osram stran, kjer mi je izpisalo serijske številke odtisnjene na obeh žarnicah. Tako da hvala za pomoč.

No vidiš
wink-1.gif
poceni in original!
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

torej je zarnica okol 50eur komad ce jo dobis poceni

Kako je s temperaturi svetilnosti, vidim da so te na linku 6000, medtem ko baje obstajajo tudi 3500 kar pomeni rumeno svetlobo in boljso vidljivost kajti visja kot je topolota barve slabse sveti. torej?
Jest bi se raje drzal nizjih cifer kot visjih
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ne cena je cca. 35€ na žarnico.

Ja, bolje nižje kot 6000 samo 3500 bo pa mogoče že težka in popolnoma odveč. 4300 je večina originalov, kakšen proizvajalec avtomobilov gre pa tudi na 5k, verjetno zarad izgleda.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Citat:
Uporabnik hja1 pravi:
Živjo zanima me vaše mnenje ali gre v tem oglasu za original Osram žarnice

http://www.ebay.co.uk/itm/OSRA...1wgp1BOCF1in0MA

Gledam D2S Cool blue, pa so sumljivo poceni.

Žarnice iz linka od tega prodajalca so fake oz. VSAJ D1S žarnica ki je na sliki je zagotovo fake, in to slabi fejk Cool Blue Intense. Za D2S in D2R pa bi jo moral v roke dobit da bi lahko rekel z gotovostjo, ampak sklepam da če imaš D1S fake da so fake tudi ostali tipi
smile-1.gif
Sicer pa imam jaz Cool Blue Intense ceneje od vseh teh linkov, seveda nove, original z garancijo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz

torej je zarnica okol 50eur komad ce jo dobis poceni

Kako je s temperaturi svetilnosti, vidim da so te na linku 6000, medtem ko baje obstajajo tudi 3500 kar pomeni rumeno svetlobo in boljso vidljivost kajti visja kot je topolota barve slabse sveti. torej?
Jest bi se raje drzal nizjih cifer kot visjih

Original barvna temperatura žarnic je 4300K (Philips) in 4150K (Osram) kar pomeni belo/rumenkasto svetlobo sploh ko so žarnice nove, čez nekaj sto ur je bolje, bolj kot so stare bolj je barva hladna. 6000K nima nobena originalna žarnica, Cool Blue Intense je UP TO 6000K žarnica, kar pa pomeni da ko je nova je 4800K in tekom življenjske dobe LAHKO spekter "potegne" do 6000K ampak težko. Potem pa imamo še od Osrama Night Breaker Unlimited 4350K, atribut slednjih pa je nadpovprečna svetilnost. Torej za vsakega nekaj, CBI = boljša svetilnost + lepša barva, NBU = najboljša svetilnost, standard/klasika pa je za tiste ki iščejo zlato sredino, kombinacijo vsega in jim noben določen izmed zgoraj naštetih atributov ni posebej pomemben.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Sicer pa še eno zanimivo razmišljanje, nekdo je omenil da so žarnice na sliki v enem izmed oglasov videti original. Kdo pa pravi tudi če so žarnice na sliki oriignal, da boste enake žarnice tudi dobili po nakupu? Je pa žalostno da ta prodajalec prodaja fake žarnice in se toliko ne potrudi da bi vsaj poslikal originalne produkte če že goljufa in trži ponaredke.
 

ssokec

Pripravnik
23. dec 2012
70
31
18
KSZ:
De ne odpiram nove teme, a ima kdo kaj iskušenj z LED žarnicami v žarometu z lečo (zasenčene luči), gledem nekaj takega:

link 1
link 2
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Osram Night Breaker Unlimited 4350K, atribut slednjih pa je nadpovprečna svetilnost

Mene zanima nadpovprecna vidljivost in ne izgled, torej je ta temperatura najboljsa kar se tice svetilnosti?
A so zdej te zarnice full drazje od ostalih al kako? Mi zaupas ceno teh omenjenih in cenejsih ampak se vedno nizkih barvnih temperatur.