telefon noče več klicat

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
S telefonom ne morem klicat, niti prejemat klicev. Če me kdo pokliče, mu javi da je številka nedosegljiva, jaz pa dobim sms da me je klical nekdo v moji odsotnosti, čeprav je telefon prižgan. Če skušam koga poklicat kaže na zaslonu da povezuje, vendar se nič ne sliši, potem pa naenkrat prekine povezavo po kakih 30 sekundah. SMSe lahko prejemam in pošiljam normalno, tudi internet dela normalno. S sim kartico ni nič, so mi preverili na mobitelu, dela normalno na drugih telefonih. Spreminjal nisem nobenih nastavitev, so pa mi menjali pred kratkim zaslon, pri tem pa so mi tudi uničili kamero, da več ne dela (neuradni servis v LJ). Poskusil sem tudi povrnit nastavitve na tovarniške z resetom telefona, pa ne pomaga.

Telefon je Sony Xperia M4 Aqua.
 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
Dobil si drag podstavek za pivo.

Ko so ti menjali kamero so uničili še kaj drugega.
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Pri klicu bodi pozoren, če telefon prekolpi iz 4G omrežja na 3G/HSDPA/H+. Lahko tudi ročno preklopiš na 3G omrežje in opazuješ signal. 4G je samo podatkovno omrežje, če telefon ne preklopi na 3G ali 2G, ne moreš klicati.

Popravilo je možno, je pa treba menjat komplet matično in komponente. Prekomplicirana napaka za enostavno popravilo.
 

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Citat:
Uporabnik zino pravi:
nesi nazaj na neuradni servis

Ma preveč živcev sem izgubil z njimi že (pa to gre za resno trgovino sredi centra, ne kar enega, ko dela privat za hobi). Prvič so mi menjevali, pa se je po 1 tednu odlepilo nekaj oz. je nehal delovat del toucha. Potem so mi delali reklamacijo 1 mesec in zdaj to.... bom kupil raje nov telefon.
 
Nazadnje urejeno:

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
To bi jaz skoraj kupil za ženo - veš koliko bi prišparal
evil.gif


Verjetno so poškodovali oziroma slabo nasadili konektor(je) na zgornjemu delu telefona - katere vedo samo oni
tongue-1.gif