Odpovedala ključavnica volana

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Ključ ne odpre več ključavnice na volanu (kot da ni pravi - pa je), kaj bi bilo za storit ? Avto (star) sem šele najbolj nabavil, gre za A160, servis 50 km daleč. Ali obstoja kakšen serviser, ki pride in popravi, zamenja ključavnico na domu. Avto žal ne morem niti premakniti, ne vžgati, res zelo neprijetna zadeva. Kaj mi svetujete (žal sem na podeželju, pa še na koroški).
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
odklopi akumulator za nekaj minut, poizkusi ponovno

v kolikor ne bo učinka, avtovleka in servis
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Probaj z rezervnim ključem. Meni je enkrat pomagalo. Drugače pa mehanik na dom, ali pa avto vleka.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
navadn ključ al elektronski?
če je navadn je mogoče samo volan pritiska v ključavico in nemoreš zavrtet. Probaj malo sprostit volan. Zasuči ga v nasprotno smer in probaj obrnit ključ.
če je pa elektronski je vleka in servis.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
Sem imel tak problem na Viteju. K sreci ostal doma v garazi. Znani avtoelektricar iz Sevnice je hotel 800-900€. Od kolega kolega (ki je zdaj tud moj kolega) mi je resil za 50€. Res da sem sam odprl armaturo ampak je kljub temu blo neki dela in strokovnosti.

Problem je bil, ker je zastekal motor, ki zaklene volan. Lahko bi ga menjal ali pa softwersko disablal. Jaz sem ga dal narazen, prepucal in podmazal. Potem je blo treba se sprogramirat nazaj. In tako dela b.p. ze 2 leta. Avto je bil takrat star 5 let.
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Če je ključ mehanski, lahko poskusiš par kapljic masti v spreju ali WD40, morda se je le kateri od zatičev v ključavnici zataknil v napačnem položaju.

Če gre za elektronski ključ, poskusi zamenjati baterijo (če je še nisi) in ponovno sinhronizirati ključ link
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Res neprijetnost brez primere, zadnja diagnoza je, da sta oba ključa do skrajnosti zlizana (robovi). Uspel sem dobiti komplet ključavnico z krajšim delom volana vred. Danes bomo se lotili montaže skupaj (problem hladno vreme, pa plastika, ki v takem je zelo krhka). Ključ je mehanski, vendar zna imeti vgrajen čip, sem poleg dobil tako škatlico, ki se tudi zamenja skupaj z ključavnico. Ključavnico mi je poslal kupec ki mi je prodal avto, tako da, lepo od njega, da je to storil.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
tista škatlica je blokada. Samo bo treba še tole potem sprogramirat na ECU.
načeloma nemoreš samo menjat brez da kaj sprogramiraš da paše skupaj.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
tista škatlica je blokada. Samo bo treba še tole potem sprogramirat na ECU.
načeloma nemoreš samo menjat brez da kaj sprogramiraš da paše skupaj.
Točno tako se je zgodili. Zamenjali smo ključavnico z delujočim ključem in poleg še tisto škatlico in zadeva ne dela, ker jo je treba pre programirat. Zdaj slišim celo, da bi morali pustiti staro škatlico in kodo s starega ključa se da prepisati na tem drugem ključu. Zdaj iščemo nekoga, ki bo znal in imel ustrezen priklop na računalnik, da uredi problem. Seveda spet avto ni vozen. Ko tako razmišljam, kaj bi bilo, če bi pustili staro škatlico (žal nismo) in pri priklopili tisti obroček pa vanj vstavili stari ključ z kodo, v ključavnici zasukali pa nov ključ, pa bi avto vžgal in bi lahko pripeljali na servis, kjer bi vse probleme uredili. Kaj menite, da bi spravilo avto vsaj v začasni pogon ?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
žal nevem. nepoznam tega sistema tolko. Če bi bil klasični ključ bi šlo na tak način ja.

iz kerega konca slo si?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
poklič AE Črnuče.....ti bodo znali svetovat,....morda zanjo rešit oni, al pa bo potrebno na uradni servis odšlepat...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
ma to reši vsak ki se ukvarja z elektroniko. Črnuče pač 3x dražje
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Še vedno imam avto na servisu, ta teden naj bi uredili.
So ga uredili, zamenjali tudi računalnik (je bilo v njem nekaj čarano), dela vse bp.
 
Nazadnje urejeno: