Manjši avtodom

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Gledam manjše avtodome za minimalno 3 ljudi in maksimalno 4, cena do nekih 7.000 EUR. Zaradi mene je lahko tudi oldtimer, v vsakem primeru nameravam kupiti nove postelje. Kar je večje od kombija, me v bistvu že ne zanima.

Je od tega kaj uporabnega ali lahko pozabim, da bom našel nekaj ohranjenega za ta denar?

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11491840&display=Avtodom%20FORD%20WESTFALIA

http://www.avto.net/Ads/detail...P-2.5%20D%204WD

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=10636881&display=Avtodom%20FIAT%20FIORINO%20TOP%20VIVA
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Naceloma so stari dizli neunicljivi, kaksnega jurja za generalko se splaca stran dati, tako da je tukaj manj skrbi.
Prej bi me kot postelja, skrbelo leseno ogrodje. Ponavadi stari avtodomi in prikolice gnijejo zaradi namakanja vode. Vecinoma ne vidis, zato je treba iskati pri robovih ali pa od znotraj pritiskat po steni, ce je kje mehko. Ce si iznadljiv, te tanke dile ni problem sam zamenjati.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Tole je čisto preveliko. Sem napisal, da iščem nekaj v max velikosti kombija. Se pravi za 2 osebi + 1 otrok.

Edit: če bi vzel recimo enega kao Californio, potem bi trenutni avto prodal, kar pa mi ne diši. Zato iščem nekaj, kar bo v uporabi sicer precej redno, tudi pozimi, ne pa vsak dan.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz bi gledal nekaj od večjih osebnih avtomobilov oz. že napol kombijev, recimo Scudo (Expert, Jumpy), Traffic/Vivaro, Transporter (T4 in novejši) in pa dober strešni šotor. V avto/kombi stlačiš vso opremo + kako omaro za cote, na strehi pa prespiš. Videl sem že "kamperje", narejene iz Boxerja oz. Jumperja, samo to je enostavno kar malo preveč natlačeno. Mene ne prepriča. Za kakšne namene bi pa imel?
Saj vem da te najbrž ne zanima - kaj pa kaka mini kamp prikolica? Za 7 k€ dobiš še avto zraven.

Edit: 1X ko bom velik in bom imel cajt še kaj porihtat in predelat, si bom omislil eno tako: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11677971&display=Niewiadow
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Čeprav..... za 3 osebe se da. Nabaviš en spodobno ohranjen tovorni kombi in ga opremiš z ležišči za 3, obvezno nekaj v štuk oz. pograd, kar ostane placa pa za ostalo (omara za cote, "kuhinja", nekakšen sistem mize in sedišč za 3, varčen oz. navtični12/220V hladilnik in še kakšna luknja za kramo, lahko pa tudi strešni kufr. Če misliš "kampirat" izven kampov oz. PZA-jev, je treba poskrbet vsaj za zadostno avtonomijo pri elektriki zaradi hladilnika (konkreten dodaten akumulator, najbolje da še kakšna konkretna solarna celica) ali pa moraš imet trivaletni absorbcijski hladilnik, ki pa ima tudi svoje minuse. Vsi tovorni kombiji imajo spredaj 3 zice, tako da je znotraj zahtev. Praktično edini minus je, da ni pravi avtodom (cestnina!) in da nimaš direktnega prehoda v bivalni del. Sekret v taki mini izvedbi raje pozabi.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Jaz v osnovi iščem nekaj za 2 + za novorojenčka. Kampirat ne morem, ker imam tako naravo posla, imamo prikolico doma pa mi to ne diši. Iščem avtodom, v katerem bomo lahko prespali insi v hudi sili kaj skuhali. Če gledam poleti, potem bom dobesedno samo spal v njemu, vse ostalo delamo zunaj. Če gledam pozimi, bo sem pa tja avtodom v uporabi. Fino bi bilo, da bi na avtodom lahko spravil vsaj bicikel, kasneje dva, ampak za neka 3 leta sigurno ne. Zato bi šele takrat vzel nekaj večjega. Gre bolj za manjše izlete, sem pa tja 3 dni, malo v kakšno mesto, jemo večinoma zunaj ali pa si naredimo max 1 obrok. Da bi se nekam zaparkiral in tam istal 7 dni je redko. Bi pa seveda glavni dopust vzel avtodom, to mora zdržat. Anpak glede na to, da sva do zdaj šotorila in nama je še vedno super, razmišljava o bolj enostavni varianti - zaradi 3. člana

Kaj pa tole:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11491840&display=Avtodom%20FORD%20WESTFALIA
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
@Peror: upam, da imaš za seboj že kakšne počitnice/potovanje z AD-jem in točno veš kaj iščeš. Ker to, kar si navedel, so hudi kompromisi.

Če še nisi bil z AD-jem na dopustu, ti svetujem da najprej najameš.
Praviš dva odrasla + otrok: če je otrok manjši AD-ja brez kopalnice in WC-ja raje ne glej; če je že večji, ti bo tak AD hitro premajhen - otroci hitro rastejo.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Z AD-jem nisem bil, kampiram pa že 20 let. Najprej prikolica, sedaj šotor. V kampih je povsod WC, seveda pa ne vem kako je potem z otrokom. Zato pa odpiram temo.

Zakaj je v AD-ju wc nujno potreben? Saj če gremo s šotorom ali prikolico tudi ni WC-ja. Se pač parkiraš tako, da wc je. Mi smo ga kot mulci imeli v prikolici, pa smo vedno hodili na tiste v kampih...

EDIT: jaz bi avtodom koristil tudi za recimo: grem na morje do kolega, spijemo par piv preveč, prespim pri njemu na vetu in zjutraj domov. Samo en primer. Ne kupujem ga zato, bomo šli za 3 mesece po svetu.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Poglej za MB Viano Fun Westfalia ali VW ekvivalent v obliki California Beach. 2 ležišči pod streho, 2 na zadnji raztegljivi klopi, ostalo si urediš po željah. Izven termina dopusta je to lahko normalen družinski kombi, dolžine pod 5m in višine pod 2m.
Pomanjkljivosti? Predvsem cena, katero tudi starejši primerki držijo zelo visoko.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Meni je California sanjski avto, samo je res predrag. Tudi če bi tega prodal in imel samo Californio, ne vidim računice.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

https://www.hymer.com/de/modelle/reisemobile/teilintegrierte/hymer-van/highlights.html

smile-1.gif


za 7 bo pa malo težje
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Z AD-jem nisem bil, kampiram pa že 20 let. Najprej prikolica, sedaj šotor. V kampih je povsod WC, seveda pa ne vem kako je potem z otrokom. Zato pa odpiram temo.

Zakaj je v AD-ju wc nujno potreben? Saj če gremo s šotorom ali prikolico tudi ni WC-ja. Se pač parkiraš tako, da wc je. Mi smo ga kot mulci imeli v prikolici, pa smo vedno hodili na tiste v kampih...

EDIT: jaz bi avtodom koristil tudi za recimo: grem na morje do kolega, spijemo par piv preveč, prespim pri njemu na vetu in zjutraj domov. Samo en primer. Ne kupujem ga zato, bomo šli za 3 mesece po svetu.

OK, sem mislil, da nameravaš vsaj malo potovati, takrat je avtonomija pomembna, da ti ni treba vsakič kampa iskati. Tudi jaz kampiram že desetletja in na morje grem še vedno s šotorom, ko gre za potovanje najamem AD.

Za tvoj namen zadošča Quecha in spalna vreča, za ta denar dobiš boljšo prikolico, kot AD. Sam ne vidim smisla lastništva AD-ja za morsko oz. urejeno kampiranje - ampak vsak po svoje.

Upam, da boš našel kaj ustreznega.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ne zastopim kako to zadošča mojim pottebam? Saj sem napisal lep primer za kaj ga rabim. Poleti bom pikiral magari za en tede Lago Di Garda, pa za kakšen dan na morje, itd.

Si pa nekako ne predstavljam spati v šotoru jeseni v alpah, ali pa celo pozimi.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Bolje ja. Lepo sem napisal, da gre samo za primer in, da ga bom sem pa tja uporabil TUDI za to. Se pravi ne bom ene krave od Adrie kupoval.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Nedolgo nazaj so se na avto netu prodajali vsaj trije VW oldtimerji s spanjem za "štiri" osebe. Ala california, samo pač na T3 osnovi... Cene pa tm okol 8k