Stroški vozila v 2016

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kuhno ti kupiš vsake 3-5 let?
Kuhna ima ogormno razliko v stroških v naslednjih letih uporabe?

Kuhna je sicer res problematičen nakup, ker so nekatere čisto predrage glede na to kakšno sranje iz njih pride, koliko časa požrejo osebam za vzdrževanje ipd.
tongue-1.gif


Ni druge stvari, ki se tako pogosto menja in toliko zgubi na vrednosti.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Tipicen slovencelj res skos avte menja, zato se pa sekira kolk spusi v 3h letih, ker gre itak prek svojih zmoznosti, zaradi prijateljev, sosedov....
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Hja... ali pa ravno obratno.

Sem pomoje eden izmed najbolj preračunljivih in točno vem, koliko sem pripravljen "delat" za avto. Malo več sigurno povprečen alteraš, ki da max. 3 mesečno plačo za avto....sicer pa za to dobi novega Clia.
grin1.gif


Jaz pa nimam take bajne plače pa ravno o izgubi vrednosti veliko premislim pred nakupom in pušim manj kot vsak, ki se avta drži 10 let pa kupi novega, zapelje iz salona pa ima 5k€ manj.

Nekako je naneslo na 3 leta... če bi imel več časa za avte (kot hobi) bi jih menjal vsako leto ali pa vozil vedno 2.
wink-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:...
Jaz pa nimam take bajne plače pa ravno o izgubi vrednosti veliko premislim pred nakupom in pušim manj kot vsak, ki se avta drži 10 let pa kupi novega, zapelje iz salona pa ima 5k€ manj.

Nekako je naneslo na 3 leta... če bi imel več časa za avte (kot hobi) bi jih menjal vsako leto ali pa vozil vedno 2.
wink-1.gif
Vsaka 3. leta kupiš nov avto pa praviš, da nimaš bajne plače, in da razmišljaš o izgubi vrednosti
sprasujem se.gif


PS- da pa pušneš manj kot tisti, kateri ima avto 10 let ti povsem verjamem. Spregledal si le, da ti v prvih 3. letih pušneš tam 40% zneska, katerega pušne nekdo drug v 10 letih in to trikrat ponoviš. Torej pušneš tam 50% več.
stupid-1.gif
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
A ni tko, da bo do leta 2018 še pocen plin, nej bi se pol dvignil.
Zdej 0.6 evra/litr.

poceni je samo zato ker so davki nizki,..ko/če se ga bo uporabljalo masivno bo šla cena gor itaq,...isto z elektriko za avtomobile,.....ko bo na cesti vsak drugi električni bo cena vožnje enaka kot sedaj z bencinom,....valjda ne mislite da se bodo odpovedali temu extra zaslužku?