Stroški vozila v 2016

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
1. najprej se umirite in ne skočite v luft
2. nakup avta je povsem individualna zadeva
3. mi lahko prosim, PROSIM, poveste, čemu sploh služi ta tema?

Vprašanje je, čemu služijo pridobljeni podatki? Je mar že kdo, ko je ugotovil, da ima 20€ na mesec več stroškov, kot je predvideval, zamenjal vozilo? Kajti, če razmišljam razumsko, kupec mora na stroške (nepredvideni pač niso upoštevani, ker so pač nepredvideni) pomisliti PRED nakupom nekega vozila (ali ga bom lahko vzdrževal? kolikšna bo registracija, zavarovanje? kasko? koliko stanejo gume? itd). Po nakupu vozila je to "malo morgen". Če kupec ni razumen PRED nakupom, dvomim, da bo PO nakupu.
Je pa žal tako, da si na splošno (ni tu omenjenih posameznikov, ki pač ne spadajo pod gaussa) privoščimo dražje avtomobile, kot si jih lahko privoščimo ... to je seveda moj vidik, ki pa ni nujno v skladu z vašimi pričakovanji ter mnenji ...
tongue-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.240
113
tole z amortizacijo me nasmeje. ker radi računate, odštejte še stroške, ki bi jih imeli, če avta ne bi imeli. se pravi veselo seštejte bencin, sevise, gume,..., nenazadnje amortizacijo oziroma izgubo vrednosti vozila. potem pa odštejte javni prevoz ali kako bi drugače hodili od A do B, ker takrat bi pa ta strošek bil. če greste kdaj na morje, ne pozabite, da avtobusi posebej računajo prtljago. to je potem dejanski strošek avta.

kake imate s temi imaginarnimi in fiktivnimi stroški. Pol se pa nad CSD bunite, ker jih tudi nekaj računa, pa pol manj komplicira.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.179
8.960
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
KSZ.

Računate tudi izgubo vrednosti gat, čevljev, prenosnika, telefona, kavča?

Stvari, ki jih stran vržeš, so enkratni strošek.
Stvari, ki jih pa kasneje prodaš in jih nadomestiš z drugim jepa neka časovna amortizacija. In je logično da jo moraš spremljat kot nek strošek(dnevni,letni, na km, ali kako drugače). In zdaleč ni povsem isto če f.uk bekneš na koncu življenjske dobe. Za vse stvari si moal zadevo zaslužit,razen če pade z neba, eni se že menite tako.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.179
8.960
113
Kaj zakaj? zato da imaš realni podatek, kolk kakšna stvar stane. Ker denar moraš zaslužit, ne pade z neba.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
KSZ.

Računate tudi izgubo vrednosti gat, čevljev, prenosnika, telefona, kavča?

Stvari, ki jih stran vržeš, so enkratni strošek.
Stvari, ki jih pa kasneje prodaš in jih nadomestiš z drugim jepa neka časovna amortizacija. In je logično da jo moraš spremljat kot nek strošek(dnevni,letni, na km, ali kako drugače). In zdaleč ni povsem isto če f.uk bekneš na koncu življenjske dobe. Za vse stvari si moal zadevo zaslužit,razen če pade z neba, eni se že menite tako.
In zakaj bi moral telefon, kavč, prenosnik... vreči stran in jih ne prodati? Po drugi pa je dovolj družinskih članov, da je avtomobilov vedno premalo, zato sem pa do sedaj prodal le en avtomobil ( Zastavo 128 iz "zlatih" komunističnih časov), vsi ostali pa so končali na odpadu- bodisi totalka, bodisi odsluženi. Torej moram po tvoje, za prenosnik, telefon, kavč... računati izgubo vrednosti, za avtomobile pa mi jo ni treba
stupid-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.179
8.960
113
funkc. težko pismen..ja,ampak tebe avto stane tolk kolk gaboš plačal in kolk let ga boš mel,zaslužit si tako moral, zakolk ga pač lahk kupiš. Prodajat ga nimaš nameta, tako da te ne brigakolkizgubljaš na leto, vsaj direktno ne. Posredno pa, zagotovo, vsaj mene bi.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
KSZ.

Računate tudi izgubo vrednosti gat, čevljev, prenosnika, telefona, kavča?

Stvari, ki jih stran vržeš, so enkratni strošek.
Stvari, ki jih pa kasneje prodaš in jih nadomestiš z drugim jepa neka časovna amortizacija. In je logično da jo moraš spremljat kot nek strošek(dnevni,letni, na km, ali kako drugače). In zdaleč ni povsem isto če f.uk bekneš na koncu življenjske dobe. Za vse stvari si moal zadevo zaslužit,razen če pade z neba, eni se že menite tako.

Če kupim avto za 20k, sem denar že vrgel stran enako, kot če kupim sedežno za 4k ali novega MacBooka Pro za 3k. Za nobeno od teh dobrin ne bom dobil več omembe vrednega zneska, če/ko bi jih prodajal. Kaj komu pade z neba ali pa mora garaško zaslužiti, tukaj nima nobenega pomena in smisla.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik pablohasan pravi:
in za vsako od teh stvari lahko zračunaš stroškek na časovno enoto.

Izračunaš lahko tudi oportunitetni strošek druženja s prijatelji, športanja, ipd. V tem času bi lahko služil denar.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Za vsako od teh stvari naslednjih dan po nakupu precej verjetno dobiš še polovico. Ajd sedežna zna biti problem.

Ne kupujem stvari, da bi jih že naslednji dan prodajal. Prav zoprni ste s tem teoretskim bullshitom, ki z realnim življenjem nima veliko skupnega.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Dejmo še par tem odpret, no ...
Prva bi bla stroški z ogrevanjem (kolko dnarja spustimo v luft z ogrevanjem).
Pol je na vrsti hrana (a ni škoda, ko tolko zapravimo za hrano, ko pa na koncu vse poser**mo).
evil.gif


Hebe se meni za stroške z avtom, ki sem jih ŽE IMEL. Te šokira, ampak kar te ne ubije, te okrepi
grin1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.179
8.960
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Za vsako od teh stvari naslednjih dan po nakupu precej verjetno dobiš še polovico. Ajd sedežna zna biti problem.

Ne kupujem stvari, da bi jih že naslednji dan prodajal. Prav zoprni ste s tem teoretskim bullshitom, ki z realnim življenjem nima veliko skupnega.

malo serjete, ko pa avto prodajate pa ga reklamirate kot suho zlato, da bi čim več zanjga iztržili..potem se vsa teorija, o tistem sem plačal in pozabil,razblini u vidu prdeža.. V glavnem serjete po večini.
467716-post_slo.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tako ja...

Pa pišejo v teme kako jim je vseeno za pleh potem pa mesece prodaja avto pa jokca za vsak eur ko mu zbijajo ceno zaradi prask in ohranjenosti na nivoju industrijskega svinjaka.

PS. Zakaj potem razi članki o lastništvu avtomobila vljučujejo padec vrednosti? Na financah so vedno bli upoštevani.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Tema je v smislu, mam avto, vozil sem se, tolk sem imel stroskov. Ker mene briga kolk je en zgubil na vrednosti hipoteticno, ce grem jaz tak avto kupovat kot ga ima on, je sam vazn a jest lahko to kupim al ne. Ne pa kolk bom spusil.....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.179
8.960
113
Vedno ja zadaj ekonomika, vedno. Boš kupil rabljenega za 12 kilo ali novega za 17 itd itd... lahko 5kilo butneš zraven, ali imaš raje riziko v 2 letih za 5 kilo izrednih popravil itd itd. Kdor trdi drugače, blefira, pa ne nam, ampak sam sebi.

Mam znance, ki se gredo blefirajočo neekonomiko, potem pa na koncu jokanje.

In ja tudi pri nakupnu novega avta se računa TOC, kolega ima skozi novega BMWja serije 5 pač v rangu 40 do 45 kilo, fura 5 let in proda. Ve, da mora na mesec ruknit noter 1000€ + potnih stroškov, da zadeva zdrži. In zdaj mu to gre, drugače se tega nebi šel..kupil nekaj rbljejenega, ali pa polovico manjšo jajco v rangu 20 kilo. Tako to gre. Če na hitro zaokrožim, ga avto polega variabile, stane še cca 5kilo na leto dodatno zaradi padca vrednosti in mora to nekje noter prinest.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tako...

Vedno je treba razmislit ali je še na meji racinalnosti. Odločit se je treba med 3l in pod 2.5l mašino, zato, ker je tudi ob nakupu zaradi 8% davka na luksuz 3l veliko dražji kot 2l. Pač določit, koliko bi RAD imel 3l in si pripravljen doplačat in tudi več plačevat za vzdrževanje cestnino.

Zato so pa taka vprašanja vsake 3 dni na alterju.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
funkc. težko pismen..ja,ampak tebe avto stane tolk kolk gaboš plačal in kolk let ga boš mel,zaslužit si tako moral, zakolk ga pač lahk kupiš. Prodajat ga nimaš nameta, tako da te ne brigakolkizgubljaš na leto, vsaj direktno ne. Posredno pa, zagotovo, vsaj mene bi.
Pa kaj izgubljam z leti? Nakup avtomobila ni naložba ampak je strošek. Stvar je povsem enaka, če kupim kakšno drugo dobrino (računalnik, telefon, kavč...). Tudi s slednjimi imam vsako leto stroške.Strošek predstavlja energija za delovanje, energija za čiščenje čiščenje, čistila... Če pogledaš opremljeno kuhinjo te kar hitro pride več kot nek avtomobil srednjega razreda. Pa tam računaš, koliko izgubiš vsako leto
sprasujem se.gif
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Tako ja...

Pa pišejo v teme kako jim je vseeno za pleh potem pa mesece prodaja avto pa jokca za vsak eur ko mu zbijajo ceno zaradi prask in ohranjenosti na nivoju industrijskega svinjaka.

PS. Zakaj potem razi članki o lastništvu avtomobila vljučujejo padec vrednosti? Na financah so vedno bli upoštevani.

Dajmo še malo posploševati, a ne? Kupim vedno star avto in mi je vseeno za praske, buške in njegovo vrednost po nakupu. Kot mi je vseeno za vrednost kavča, gat in telefona.

Kaj pišejo v člankih mene ne zanima. Zaradi mene lahko računajo še amortizacijo gat.