Odgovor na skupinski s(m)ms

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Nekdo pošlje več prejemnikom isti s(m)ms . Tipično za voscila. Ko daš odgovor, odgovoris vsem.prejemnikom prvotnega sms. Kako to spremeniti da odgovoris samo pošiljatelju.
Telekom
Lenovo p70
To se mi prej ni dogajalo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
300 ogledov pa nobenega komentarja.
A to samo mene žuli (pa se nekega neznanca ki me odgovoril na sms katerega je poslala obema skupna znanka)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Meni odgovori vsem zgolj če naredim daljši pritisk na vsebino sporočila in stisnem na "odgovori vsem".
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
354
43
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Če te fino živcira, po stari navadi vzameš svinčnik, na list papirja zapišeš številko pošiljatelja, to kasneje vpišeš kot številko prejemnika. Če ti pa ni do tega, ti pa verjetno tudi do pošiljatelja ni kaj dosti.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Za SMS/MMS uporabljam ChompSMS in mi je aplikacija sama javila, da naj vpišem svojo telefonsko številko, da ne bo vsem odgovarjalo. Morda kaj v tej smeri poglej nastavitve SMS/MMS aplikacije.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Nekdo pošlje več prejemnikom isti s(m)ms . Tipično za voscila. Ko daš odgovor, odgovoris vsem.prejemnikom prvotnega sms. Kako to spremeniti da odgovoris samo pošiljatelju.
Telekom
Lenovo p70
To se mi prej ni dogajalo.

hehe, sem tudi jaz bil wtf ko se mi je pred časom to zgodilo, kolega poslal sms da je rodil, potem pa dobil sms ko nekdo njemu čestita ... mislim da je to android feature
grin1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sej po eni strani logično, da če si v skupini, da se menjo vsi in dobiš sms od vseh - pač to je point skupine:)
Res pa je problem, da ne vidiš, da si v skupini. To pa je pomanjkljivost!
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Nekdo pošlje več prejemnikom isti s(m)ms . Tipično za voscila. Ko daš odgovor, odgovoris vsem.prejemnikom prvotnega sms. Kako to spremeniti da odgovoris samo pošiljatelju.
Telekom
Lenovo p70
To se mi prej ni dogajalo.

hehe, sem tudi jaz bil wtf ko se mi je pred časom to zgodilo, kolega poslal sms da je rodil, potem pa dobil sms ko nekdo njemu čestita ... mislim da je to android feature
grin1.gif

Zgleda, da imava istega kolega ☺
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
sej po eni strani logično, da če si v skupini, da se menjo vsi in dobiš sms od vseh - pač to je point skupine:)
Res pa je problem, da ne vidiš, da si v skupini. To pa je pomanjkljivost!
Ni skupine uradno.
Pošlješ isti sms različnim naslovnikom iz imenika. Ko ti Naslovnik želi odgovoriti, odgovori vsem naslovnikom in pošiljatelju. Kar se mi zdi logično za skupino, ampak od kdaj Android smatra naključno pobrane naslovnike za skupino?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Googlov Messenger app za SMSe ima opcijo da lahko izbereš 2 opciji glede odgovarjanja na skupinska sporočila: odgovor po SMS vsakemu posebej in odgovor vsem hkrati kot MMS. Torej v vsakem primeru bodo vsi dobili sporočilo, razlika je samo ali kot SMS ali MMS.

Zgleda da če hočeš odgovoriti samo eni osebi, moreš pač "ročno" poslati SMS/MMS samo tej osebi.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
KSZ

Android je zaostal in ima pri MMS sporočilih možnost samo "kopija" in ne "skrita kopija",
da se prejemniki med seboj ne bi videli
frown-1.gif
(kar recimo ni bil noben problem na Symbianu že 10 let nazaj)

Princip je isti kot pri emailih. Če prejemnik "odgovori vsem"...


SMSi se vedno pošljejo vsak posamezno in se prejemniki med seboj ne vidijo.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Pa SMS sploh omogoča več prejemnikov? Kolikor mi je znano se te zadeve pošiljajo individualno vsakemu posebej. Pri MMS je seveda drugače, lahko ali pošiljaš posebej ali pa vsem hkrati.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Meni se je to sedaj prvič zgodilo. Pa sem že ene 6 let "pameten"
Tudi prej na butastihntelefonih si bo poslal skupinski sms. Je pa res da so imeli nekateri telefoni omejitev 10 prejemnikov hkrati