Blaupunkt po novem z Igo?

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Brskam malo po netu in sem opazil da Blaupunkt reklamira svojo napravo TRAVELPILOT 53 na kateri tece iGo. Zraven pise New Software, medtem ko med podatki piše, da teče na napravi TomTom. Malo sem zmeden
smile-1.gif
Bo po novem tekel Primo na teh napravah?
Kdo kaj več ve?

Blaupunkt
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zakaj si presenečen. Blaupunkt že kar nekaj časa sodeluje z Nav N Go. Tudi na 2-din Blaupunktovih sistemih je že cela paleta modelov na katerih teče iGO Primo. In to kar tebe mede ni Tomtom software ampak "kartematerial" kar pomeni, da gre samo za zemljevide dobavitelja tomtom, medtem ko sam program je seveda iGO Primo.
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
No ja, do sedaj pomojem ni bila praksa v segmentu samostojnih GPS naprav da bi jih poganjala iGO, ali pač?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Res je a trendi se spreminjajo. Povsod je tako. Blaupunkt je imel prej na svojih samostojnih PNA sistemih svojo navigacijo (TravelPilot), ki pa se jim očitno ni obnesla. To me tudi ne preseneča saj je z vstopom iGO8 navigacije na trg l 2008 vsem obstoječim drastično padati tržni delež in ta trend se je nadaljeval, saj se je iGO zelo hitro razvijal in pridobival na popularnosti. Manjši tekmeci praktično niso imeli možnosti preživeti te (r)evolucije
smile-1.gif
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Drži, kar si napisal
wink-1.gif
Ko sem enkrat videl Primo sem pozabil na Garmina... Pa imaš kaj izkušenj z BP napravami (mislim PNA)? Cena se mi ne zdi pretirana, v bistvu v rangu wayteq-a. Za 120 eurov naprava z LifeTime kartami in TMC sprejemnikom. Predvsem me zanima če se da napravo modificirati s skini, SLO vodenjem, itd... In pa, če to pomeni da je samo TravelPilot 53 z Primo ali bo možen update na vseh naparav?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Garmin kot brand je ne glede na tvojo izkušnjo še vedno best seller z verjetno največjim tržnim deležem overall, tu ni dvoma. Moja primerjava je več ali manj letela na manjše tekmece v rangu Blaupunkt TravelPilot navigacij, Mio, Navitel, NDrive ipd...

Cena zgoraj omenjene Blaupunktove navigacije res ni pretirana, saj dobiš lifetime licenco, to se strinjam..ampak po drugi strani, če si malo vešč s temi zadevami (se oproščam, pač moja poklicna deformacija), je vse to brezpredmetno, saj si lahko na tako napravo sam naložiš iGO po svojih željah, ki bo brez ugovarjanja sprejemal vse zemljevide iz pašnikov ter eksotične dodatke, kot so skini ipd. Ravno zato pa je Wayteq tako priljubljen in že tolikokrat omenjen, saj nima prednaloženega navigacijskega programa in temu primerno je potem cena skoraj polovico nižja, hkrati pa ima strojno opremo najvišjega ranga v segmentu WinCE naprav.

Torej bottom line - če hočeš navigacijo "out of the box" z dobro uporabniško izkušnjo in brez posebnega naprezanja okoli posodobitev in si hkrati še iGO fen, potem je ta naprava sigurno korekten izbor. Če pa rad eksperimentiraš in raziskuješ, potem nima smisla kupovati napravo z pred-naloženim navigacijskim programom, saj to seveda bistveno vpliva na ceno. Program in nove zemljevide si lahko naložiš sam že če imaš osnovno računalniško znanje in znaš poslat zasebno sporočilo ali mail
smile-1.gif


Tvojega zadnjega stavka sicer ne razumem najbolje, ampak če me sprašuješ kako bo z drugimi modeli, potem mislim, da bo to pokazal samo čas. Nisem seznanjen z Blaupunktovo tržno politiko, vem samo to, da so trenutno vsi njihovi novejši modeli tudi pri avtomobilskih 2-din vgradnih sistemih uradno opremljeni z iGO Primo navigacijo. Temu trendu bo Blaupunkt očitno v prihodnje sledil tudi na PNA modelih, kot je omenjeni TRAVELPILOT 53.
 

cvetkop1

Zelenc'
20. jun 2015
6
0
1
Na Blaupunktu San Diego 530 imam igo navigacijo, pa me zanima, ali je možno dodati upravljanje radia, spreminjanje postaj ali glasbe mpe preko vmesnika na navigaciji, kot jo ima recimo Pioneer ali Clarion.