Vlečna kljuka KIA

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Zdravo,

zanima me, kje v podravju ali pomurju lahko najceneje zmontiram avtomatsko vlečno kljuko na vozilo KIA ProCeed, letnik 2014?

Hvala in lp!

P.S. Pa srečno in veselo 2017
nahrung002.gif
!
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.376
213
63
Najceneje ni nujno najbolj ugodno. Jaz bi stopil v Hoče v Formula AvtoShop, bodo znali tudi svetovati, kateri tip kljuke vgraditi (recimo vse niso najbolj primerne za uporabo na kljuko nataknjenega nosilca za kolesa).
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Hvala... vprašal bi še to, če mi recimo montirajo kljuko drugje, kot na originanem servisu KIA, ali mi velja garancija še naprej?
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
Najceneje ni nujno najbolj ugodno. Jaz bi stopil v Hoče v Formula AvtoShop, bodo znali tudi svetovati, kateri tip kljuke vgraditi (recimo vse niso najbolj primerne za uporabo na kljuko nataknjenega nosilca za kolesa).
...in zakaj ne za nosilce koles?
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.376
213
63
Citat:
Uporabnik DOMEK pravi:
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
Najceneje ni nujno najbolj ugodno. Jaz bi stopil v Hoče v Formula AvtoShop, bodo znali tudi svetovati, kateri tip kljuke vgraditi (recimo vse niso najbolj primerne za uporabo na kljuko nataknjenega nosilca za kolesa).
...in zakaj ne za nosilce koles?

Nosilec za kolesa povzroča malo drugačen tip obremenitev, kot običajna avtoprikolica. Več je nihanja levo-desno, zato so na samo kljuko delujejo radialne sile.
Recimo tip snemljivih kljuk, ki jih proizvaja Šeško (os vpetja je v smeri vožnje, kljuko na mestu drži ekscentričen zatič), zna dobiti malenkost zračnosti na stiku zatiča in kljuke. Posledično nosilec koles za kak cm niha levo-desno.
Ko sem v prej omenjeni delavnici omenil problem, so mi takoj pokazali tip kljuke, ki ima drugačen način vpetja in ni podvržen zračnosti.
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Ksz.
Ni problem glede garancije, samo da je strokovno vgrajena, a testirana kljuka in vpisana v homologacijo.
lp. A