Plačan error price hotel na Hrvaškem (Kompas)

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hej!

Ker vidim, da v sosednji temi nekaj govorite o agenciji Kompas, me zanima sledeči primer...

Danes zjutraj sem opazil, da imajo na njihovi spletni strani za nek hotel na hrvaškem "error price" in ker je sistem omogočal rezervacijo in plačilo, sem to tudi storil - plačal ponudbo.

Sedaj so mi napisali, da so imeli tehnične težave in da cena ni bila pravilna in da če želim pravo ponudbo, naj jim javim... Kot da so tisto že plačano ponudbo skenslali...

Kaj naj sedaj napravim? Gre resnično za dobro ponudbo - nekje 90% ceneje ;-)

Imam pravico vztrajat pri plačani ponudbi? Če so imeli oni tehnične težave, to ni moja skrb, kajne?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
Pri enaa , ko smo imeli podobno temo... smo ugotovili, da ti naročiš, potem morajo pa oni potrditi tisto.

Potem se lahko šele pritožuješ.... če ti pa ne potrdijo ni pa nič.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Glej, sem delal v trgovini in zakonodaja je jasna ,če imaš označeno takšno ceno ,si dolžan za tako ceno prodat konec in pika. Boli tebe za njihove težave.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Hej!

Ker vidim, da v sosednji temi nekaj govorite o agenciji Kompas, me zanima sledeči primer...

Danes zjutraj sem opazil, da imajo na njihovi spletni strani za nek hotel na hrvaškem "error price" in ker je sistem omogočal rezervacijo in plačilo, sem to tudi storil - plačal ponudbo.

Sedaj so mi napisali, da so imeli tehnične težave in da cena ni bila pravilna in da če želim pravo ponudbo, naj jim javim... Kot da so tisto že plačano ponudbo skenslali...

Kaj naj sedaj napravim? Gre resnično za dobro ponudbo - nekje 90% ceneje ;-)

Imam pravico vztrajat pri plačani ponudbi? Če so imeli oni tehnične težave, to ni moja skrb, kajne?

Jaz sem tako že nekajkrat prišel poceni čez z dopustom, sicer ne na Hrvaškem ampak Aziji in južni Ameriki. S tem je tako probaš če gre čez super če ne pač probaš naslednjič drugje. Važno samo da dobiš denar nazaj. Ne vem kako je to pri nas urejeno, ampak po svetu se jim večinoma jebe za slovensko zakonodajo. Lepo ti napišejo da je bila napaka in to je to.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Pravico imaš vztrajat, oni te imajo pa pravico odjebat, ker si se verjetno strinjal z njihovimi pogoji. In prav je tako.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Glej, sem delal v trgovini in zakonodaja je jasna ,če imaš označeno takšno ceno ,si dolžan za tako ceno prodat konec in pika. Boli tebe za njihove težave.

Za fizično trgovino je zakonodaja jasna. Za splet pa mislim da je malce drugače.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Kolega, ki je pravnik, mi je rekel, da nobeni njihovi pogoji ne morejo spodbit slovenskih zakonov in po slovenski zakonodaji bi ti naj nakup preko spleta, ko enkrat nekaj plačaš, tudi morali zagotoviti ta nakup... Nekak tak...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Kolega, ki je pravnik, mi je rekel, da nobeni njihovi pogoji ne morejo spodbit slovenskih zakonov in po slovenski zakonodaji bi ti naj nakup preko spleta, ko enkrat nekaj plačaš, tudi morali zagotoviti ta nakup... Nekak tak...
Si narobe razumel ali pa zamenjaj pravnika.
Spletna trgovina se ravna po zagonih države, kjer ima sedež in/ali podružnice. Če bi veljalo tvoje potem bi morali zapreti praktično vse Kitajske spletne trgovine.
evil.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Ksz

Pri letalskih kartah pa ta error price ali kakor koli se temu rece gre skoz...
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.446
17
38
Gre za očitno napako, tako da bo to šlo težko skozi.
Enako kot pri letalskih kartah, ene gredo skozi, druge ne.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
kaj če ti mi rečemo, da ti morajo dati po taki ceni, se boš šel tožarit? Najboljš, da tisti, ki je zaj*, da je prišlo do napake, plača iz svojega žepa, zato da boš ti imel poceni počitnice.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Kolega, ki je pravnik, mi je rekel, da nobeni njihovi pogoji ne morejo spodbit slovenskih zakonov in po slovenski zakonodaji bi ti naj nakup preko spleta, ko enkrat nekaj plačaš, tudi morali zagotoviti ta nakup... Nekak tak...
Si narobe razumel ali pa zamenjaj pravnika.
Spletna trgovina se ravna po zagonih države, kjer ima sedež in/ali podružnice. Če bi veljalo tvoje potem bi morali zapreti praktično vse Kitajske spletne trgovine.
evil.gif
To ni vedno res. Predvsem, ko pride do DDV, ki je v skoraj vsaki drzavi drugacen (EU). Ko podjetje preseze doloceno visino prometa znotraj neke drzave, mora DDV obracunati glede na drzavo kupca in znesek tudi nakazati tej drzavi.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Kolega, ki je pravnik, mi je rekel, da nobeni njihovi pogoji ne morejo spodbit slovenskih zakonov in po slovenski zakonodaji bi ti naj nakup preko spleta, ko enkrat nekaj plačaš, tudi morali zagotoviti ta nakup... Nekak tak...
Si narobe razumel ali pa zamenjaj pravnika.
Spletna trgovina se ravna po zagonih države, kjer ima sedež in/ali podružnice. Če bi veljalo tvoje potem bi morali zapreti praktično vse Kitajske spletne trgovine.
evil.gif
To ni vedno res. Predvsem, ko pride do DDV, ki je v skoraj vsaki drzavi drugacen (EU). Ko podjetje preseze doloceno visino prometa znotraj neke drzave, mora DDV obracunati glede na drzavo kupca in znesek tudi nakazati tej drzavi.
Napisano seveda velja, če to zahteva zakonodaja, kjer ima podjetje sedež/poslovalnico.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:

To ni vedno res. Predvsem, ko pride do DDV, ki je v skoraj vsaki drzavi drugacen (EU). Ko podjetje preseze doloceno visino prometa znotraj neke drzave, mora DDV obracunati glede na drzavo kupca in znesek tudi nakazati tej drzavi.

To se mi je zgodilo v eni nemški kolesarski trgovini ki je najbolj popularna,..ne bo mdelal pa reklame, vglavnem na koncu so na račun z 19% nabili še 3% dodatno za davek SLOWENIEN in mi računali dodatno tiste 3 eure ,....samo zadnje čase kako leto dve tega ne prakticirajo več,..prometa imajo zihr dost ampak jim pomoje dol visi za slo zakonodajo
smile-1.gif