keyless go

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ja, zaklene ga tudi ko greš stran. Keyless go pa se reče zato ker ti to en qrc pomaga in ti ga spizdijo tudi če nimajo ključa. Oziroma še lažje in hitreje kot če bi ga imeli.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.304
932
113
Titograd
Se ne zaklene sam ko zapustiš avto, če to misliš. Kar je smotano. Ker odklene pa se
bonk.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Odvisno od modela. Recimo pri Renaut Grand Scenic se odklene ko daš roko na kljuko - z notranje strani je senzor, če imaš v žepu ključ se odklene, sicer ne. Zaklene se sam, če imaš ključ (kartico) v žepu in se oddaljiš kaka 2m od avta. Pri drugih ni tako, recimo pri C4 Picasso se odklene na enak način, zaklene pa se ne sam, ampak moraš stisnit gumb na vratih z zunanje strani da se zaklene - če se samo oddaljiš se ne zgodi nič.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Stisneš start tipko brez da bi imel nogo na bremzi. DSG. Kako je s kvačkalico ne vem.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Mene pa nekaj zanima, preprosto:
- se splača to imet ali ne?
- je bolj varno ne imet tega?

Hvala v naprej in LP, K
splača ne, ker je pač samo dodatek, ki ga (ponavadi) extra zaračunajo.
udobno pa je. najbolj vidiš, ko uporabiš avto brez tega.
glede varnosti pa, obstajajo naprave. koliko imaš možnosti, da bodo ravno teb zaradi tega sistema...
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
splača ne, ker je pač samo dodatek, ki ga (ponavadi) extra zaračunajo.
udobno pa je. najbolj vidiš, ko uporabiš avto brez tega.
glede varnosti pa, obstajajo naprave. koliko imaš možnosti, da bodo ravno teb zaradi tega sistema...
Pri novem Mercedes C. Če zaklenem na ključ in 2x pritisnem tipko za zaklenit, potem deaktivira key less in ne morejo skenirat signala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Mene pa nekaj zanima, preprosto:
- se splača to imet ali ne?
- je bolj varno ne imet tega?

Hvala v naprej in LP, K
Načeloma je luštna zadeva ker se ne ukvarjaš več s ključem..imaš ga in je to to. Ko trogaš iz štacune ti ga ni treba iskat po žepih, ko se usedeš v avto spet ne...uporabna reč.
Se da brez tega? Z lahkoto.