Dan JLA - 22.12.

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
zanimivo... tukaj se eni "kurčijo" kako moraš za to da veš kako je bilo sodelvoati a po drugi strani bodo za 2 S.V. trdili drugače... pa zihr niti blizu niso bili
wink-1.gif


kaj je namen easy-ja? pokazt JLA kot nekaj dobrega? ja bila je dobra dokler je bila naša skupna vojska...v sloveniji je agresijo izvedla kar lepo JLA. ne japonska ne srbska niti druga vojska JLA. jebat ga.

primer: zoki se jutri odloči da se ljubljana osamosvoji. naredi "proslavo" pove da je zdej to nova republika lublana nje. zjutraj iz vojašnice peperke gredo vojaki nad magistrat (ker jim je jJ rekel da so tam migrantje ki so prevzel komando... vojaki so seveda ponoci spal). redarji se jim uprejo. vojaki pobegnejo nazaj in potem proti mariboru.
- KDO je napadel magistrat? Stajerska vojska ali Slovenska vojska?

ok?

takole na hitro..


Kameleon, starejši se oblačijo v "talesene pižame" bodi brez skrbi. samo se pa bojim da kaj bolje ne bo...
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik lanos pravi:



Ne bomo rekli, da se dobro razumem. Lahko ti samo povem, da vem več, kot ti. Verjetno tudi zato, ker sem doživel in ne prebiram informacij in dezinformacij (tipa telex) po spletu.
Razloženo je bilo že večkrat samo razumeti moraš. Pa ne mislim samo tu.
Prvo moraš ločiti dogodke v Slo in dogodke na ostalem delu bivše YU. Predvsem mislim, zakaj so bili spopadi tu in tam. Kdo je kaj hotel. Ampak, vse to je bilo samo orodje oz. posledica nečesa!!
Poglej si razne posnetke, ki so "nalepljeni" po spletu. Ampak ne posnetkov, člankov ko je kdo samo svoje mnenje dal. Mnenja so lahko različna. Resnica je pa ena.
Bom ti namignil... .YU se je morala razpasti. Orodje za razpad: Nacionalizem. Državljanska vojna.
Dej poglej tisti govor Šešelja in boš nekje vmes dobil odgovor zakaj se je uporabljal naziv JNA.
V slo so bili v YU army nažalost tudi slovenski vojaki. Šli so na ukaz. Pa ne bi hoteli. Tudi nekateri poveljujoči niso hoteli. Dokaz množične predaje. Nekateri so pa šli nad Slo na ukaz politike. In so delali to kar lahko najdeš na posnetkih.
Lej.... politični razpad je bil že pred dogodki v SLO..... Army je bila tudi že v razsulu, z dogodki v Slo je pa sledil totalni tudi fizični razpad.

Polno besed pa nobenega odgovora na moje vprašanje. Kdo je poslal tanke in letala nad Slovenijo, katera vojska in čigavi vojaki so bili?
Sem tudi jaz doživel leto '91. Zaradi agresije JLA nisem mogel v službo. Vem kaj se je dogajalo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Bili so tanki bivše JLA in vojaki v uniformah bivše JLA.

Poslali so jih po ukazu Beograda, Srbije.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Bili so tanki bivše JLA in vojaki v uniformah bivše JLA.

Poslali so jih po ukazu Beograda, Srbije.

Beograd, glavno mesto SFRJ

In vojaki preoblečeni v JLA uniforme so bili čigavi?

Spomnim se takratnih tv posnetkov JLA generalov, ki so nekaj bentili čez Slovenije in TO.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
daješ neumne primerjave.
Sicer te debate sploh ne bi smele biti več pomembne. Če bi bili pametni, bi vse skupaj zapakirali in dali v zgodovino.
Citat:
kaj je namen easy-ja? pokazt JLA kot nekaj dobrega? ja bila je dobra dokler je bila naša skupna vojska.... jebat ga.
Tukaj se strinjam s tabo.... dokler je bila skupna vojska.....
Citat:
v sloveniji je agresijo izvedla kar lepo JLA. ne japonska ne srbska niti druga vojska JLA. jebat ga.
ja... iz vojašnic je šla JNA..... pravnoformalno. Iz Slovenije je šla pa Srbska vojska. (pravnoformalno pa še zmeraj JNA) Jebat ga, če so vsi drugi pobegnili ven.
Glej... naloge vojske so znane. (po vsem svetu) Po zakonu določene. Nekje zapisane..... ustava... pa kaj jaz vem kje še.... nikjer pa ni predvidene državljanske vojne, ko gre ena država na 3,4,5 delov... kako ukrepati... proti komu... za koga....
13.gif
In zgodi se, to kar se je zgodilo.
Moje mnenje je, da spopadi v Slo niso bili potrebni. Imeli smo pravico do odcepitve in nobene želje po teritotiji drugih republik.
Zakaj je politika dala takšen ukaz zagriženim srbskim generalom..... ?? Ja... bolj srbskim .... ostalih je bolj malo ostalo

Težko je določiti datum, od kdaj je Yu nehala obstajati. Paralelno tudi JNA. Vse skupaj je ugašalo kar nekaj časa...

Še en primer kako je tisti poveljnik napada na Vukovar Šljivančanin delal bedarije. Izgovarjal se je na vse zakone o branjenju Yu, pod svojim poveljstvom je imel pa večino paravojaških enot. Četniki so bili državni sovražnik N1 in že po tem bi on moral pred vojaško sodišče. Pa ni šel.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Beograd je bil glavno mesto SFRJ, dok je obstajala SFRJ.

Ker je razpadla najkasneje 25.06.1991, je težko govoriti še naprej o SFRJ in njeni vojski JLA.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Polno besed pa nobenega odgovora na moje vprašanje. Kdo je poslal tanke in letala nad Slovenijo, katera vojska in čigavi vojaki so bili?
Sem tudi jaz doživel leto '91. Zaradi agresije JLA nisem mogel v službo. Vem kaj se je dogajalo.
potem veš, da jih je šlo nazaj v kasarne veliko manj, kot jih je šlo iz kasarn.

Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Bili so tanki bivše JLA in vojaki v uniformah bivše JLA.

Poslali so jih po ukazu Beograda, Srbije.

Beograd, glavno mesto SFRJ

In vojaki preoblečeni v JLA uniforme so bili čigavi?

Spomnim se takratnih tv posnetkov JLA generalov, ki so nekaj bentili čez Slovenije in TO.
niso bili preoblečeni v JLA uniforme ampak oblečeni. te vojaki so bili Slovenski, Hrvaški, Srbski, Makedonski.....
Poslala jih je pa politika.
Ja, generali so kr bentili..... pa so kmalu ugotovili da vse niti vodijo v razpad sistema
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Nekaj mi v izvajanju komunistekov ni najbolj jasno. V JNA so bili v večini Srbski in Črno Gorski oficirji in v manjšini oficirji iz ostalih republik praktično od njenega nastanka dalje. Do 25.6.1991 je to bila oh in sploh vojska. Ko je Kučan razglasil samostojnost pa se je ta oh in sploh armada preko noči transformirala v Srbsko vojsko, kateri so poveljevali isti Srbski in Črnogorski oficirji in isti oficirji iz drugih republik.
Če to izvajanje drži bi kakšen človek še lahko pomislil, da je oh in sploh JNA v grdo okupatorsko vojsko dejansko transformiral Kučan. Če takrat ne bi Kučan razglasil samostojnosti, bi ta oh in sploh vojska z isto mislečimi oficirji še vedno obstajala
evil.gif


PS- trgovina z orožjem, tajkunizacija, marionetne vlade, uničenje oh in sploh JNA... vseskozi se dokazuje, da česar se poloti Kučan je obsojeno na propad
hysterical-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
lanos nič ni neumna primerjava. žalostno da se ne moremo strinjat še na tako bližnji temi. oziroma da se je ta razkol začel SEDAJ. pred recimo 15 leti ni bilo vprašanja. JLA je bila AGRESORSKA armada.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
teb marsikaj ni jasno
In zakaj mi ne razjasniš tisto, kar mi ni jasno? Da ne gremo daleč nazaj mi razjasni le to, kdo nas je napadel okrog 01.50. 26.6.1991
stupid-1.gif

PS- kot razlagaš. kako si to doživel in se hvališ, kako pameten baje, da si ti to zagotovo ne bo težko
evil.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
lanos nič ni neumna primerjava. žalostno da se ne moremo strinjat še na tako bližnji temi. oziroma da se je ta razkol začel SEDAJ. pred recimo 15 leti ni bilo vprašanja. JLA je bila AGRESORSKA armada.
Tista primerjava je bila neumna.
Ja, JLA (redna vojska) je bila agresorska armada takrat, ko smo razglasili samostojnost in so šli z orožjem iz vojašnic in s silo prodirali po cesti. Če bi ostali pa v vojašnicah, bi bili samo TUJA vojska na ozemlju RS. To že skoz pišem. Ampak ta armada je skoraj dobesedno razpadla na bojišču. Ker vemo, da so bili med redno vojsko JNA tudi Slovenski vojaki, bi morali tudi potem njim reči "agresorji". Pa ne rečemo.

Ja, se strinjam da je žalostno, da po tolkih letih razpravljamo o tem. Kdo to lansira in pogreva se pa ve.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
telex, za tebe smo vsi neumni, ki ne kimamo domobranski ideologiji
 
Nazadnje urejeno:

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
telex, za tebe smo vsi neumni, ki ne kimamo domobranski ideologiji
A, torej so nas po tvojem prepričanju 26.6.1991 napadli domobranci
stupid-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik lanos pravi:Ker vemo, da so bili med redno vojsko JNA tudi Slovenski vojaki, bi morali tudi potem njim reči "agresorji". Pa ne rečemo.

Ja, se strinjam da je žalostno, da po tolkih letih razpravljamo o tem. Kdo to lansira in pogreva se pa ve.
In kaj je po tvoje bil general Čad, kateri je z Reke pošiljal agresorje nad svoje rojake
stupid-1.gif
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
@telex, demokrad in narodno zavesten slovenac, ki je moril posredno. Najlepše je ko komunajzar in terorist modrujeta o veliæini jugoslovenstva in veliki dobroti teroristične organizacije koju je plavooki imenoval njegova narodna armija
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Lanos pejt se zdravt. Jebala te JLA, ker organ morš bit, da zločinsko organizacijo sploh omenjaš. To je bila državna od nekaterih zelo ljuba institucija, ki je morila na ozemlju moje in domovine mojih strašev in otrok.
In ja juga je šla v 3 PM hvala privesku ped pod popkom. Če in tisti ki si jo želite spokajte se na jug in tam ostannite ker vas v SLOVENIJI ne nucamo.
Un firtahar pa komunajzar pa skoz modrujeta in pametujeta. Zločinec je zločinec in to bo tudi ostal.

Naša dežele pa je neodvisna pa čeprav vam nekaterim rdeča zvezda in maršal še zmeraj rojita po glavah. Hej streznite se stari je pod rušo 36 let, juge ni 26 let vi bi še zmeraj v Kumrovec in Beograd jadral na romanja.
Prilagodite se razvitemu svetu in živite življenje ne pa nabijat
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Po napisanem sodeč, bi moral ti na zdravljenje
To, kar si napisal povej tistemu, ki si ga dva posta višje hvalil. On in še mogoče kakšen je v teh tema najbolj glasen, pa nič ne pove.
Drugo kar je, ti mene ne boš pošiljal na nobeden jug, ker da ti pametuješ tukaj smo 91 eni delal za to, da lahko ti rečeš da smo se osamosvojil.
In če ti tema gre na tvoj privesek, se lahko mirne duše obrneš in temo preskočiš.
Bo šlo??
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Dentex ima prav, ti kot jugofil ne boš nikoli spremenil mnenja. Žalostno je da si prijel za orožje, verjetno celo cmeral, ker si po svoji jugosoldateski tolkel sedaj pa zanikaš vse, za kaj si se boril in proti kom!
mujo nima nič prav, napadla nas je jla - jna in cela juga, še na Hrvaškem so mujoti sodelovali s Srbi in tolkli po Hrvatih. No ja, potem so dobil svoje.