Dan JLA - 22.12.

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:če ga nebi podpisal bi pa morda že prej prišlo do hujšega oboroženega konflikta.
Torej "poznavalci" ne verjamete, da je v Jugoslaviji pred razpadom politika imela kako moč, temveč je nad političnimi odločitvami bdela vojska in ne obratno? Če bi se takratna slovenska politika odzvala dovolj ostro proti razorožitvi, se takoj kaj strašnega ne bi zgodilo. V Jugoslaviji takrat ni bilo državnega udara, je pa vojska imela nekaj več besede v vsakdanjem življenju kot je ima danes. Politično garnituro v Sloveniji bi poskušali na bolj ali manj čisti način odžagati po politični poti. To bi sicer trajalo, v primeru enotnosti v Sloveniji, se tudi Kučanu ne bi nič zgodilo. Ukaz za napad na Slovenijo (zasedbo mejnih prehodov) si ni dala JLA sama, temveč jo je dala politika. Vlada SFRJ, predsednik vlade Markoviæ. Čudno, da njega niso nikoli poskušali preganjati pred slovenskimi sodišči. Vsaj simbolno. Verjetno je šlo za nek dogovor, ki nam smrtnikom ni znan. Po moje je vsaj enako kriv kot razni generali takratne JLA.

Kaj bi takrat naredil lahko samo ugibamo. Iz izkusenj (zal) ti lahko povem da bi lahko vse postrelili. Biti general za nazaj je pa prelahko. Ce bi bila zadnja od Adzica bi verjetno vse dal streljat... Na sreco ni bila v tistem casu. Ukaza za napad na Slovenijo NI BILO. Sploh pa ne od politike. Sploh pa ne od k. Ante Markovica ,ki ni imel v JLA nobene besede. Niti najmanjse. Zagotovo si opazil da nobeno sodisce da ga do sedaj nobeno tozilistvo ali sodisce ni obranavalo. Popolno kontrolo nad "JLA" je imel B. Jovic in se je Slovenije zelel cimprej znebiti. To ni moje "mneje" ali "obcutek". Preden se je zacela vojna ali karkoli je napovedal stvar. Pisati taksne neumnosti po vsem ,kar je danes znano... Objavljeno... Poleg vseh pricanj in dokumentov je
bonk.gif


Pri seji edinega organa ,ki bi lahko karkoli ukazal "JLA" predsednik tega organa jasno in glasno napove kje bo potekala meja (po sredini HR). Preden se je karkoli zgodilo na terenu. In vojska se je postavila kam ze? Na sredino HR... Nakljucje najbrz!

Za pocetje "JLA" odgovarja politicno/vojno vodstvo ene republike/naroda bivse SFRJ in ne iz "SFRJ".
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.194
4.662
113
Kolikor vem, je vlada SFRJ sprejela nek dokument, da morajo prihodki carin iti v zvezni proračun in ta dokument je omogočil vojski zasesti mejne prehode. Mogoče se dokument ni imenoval "ukaz".
vir denimo RTV SLO
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Kolikor vem, je vlada SFRJ sprejela nek dokument, da morajo prihodki carin iti v zvezni proračun in ta dokument je omogočil vojski zasesti mejne prehode. Mogoče se dokument ni imenoval "ukaz".
vir denimo RTV SLO

Sem ze 10x objavil... Samo ta organ je lahko ukazal napad na SLO. Tega organa ni bilo vec, ni obstajal, THE END.
Kaj tocno se bo zgodilo, zakaj in kako

na 10.00 (na 10:40 ce sem natancen) je napovedana meja Karlobag—Karlovac—Virovitica in napad na HR. Slovenije je bila ze odpisana.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Kolikor vem, je vlada SFRJ sprejela nek dokument, da morajo prihodki carin iti v zvezni proračun in ta dokument je omogočil vojski zasesti mejne prehode. Mogoče se dokument ni imenoval "ukaz".
vir denimo RTV SLO

Na tej seji se glasuje o intervencije vojske. To pomeni uporabo sile, razorozitev & ukinitev TO, pregon nove vlade, etc, etc.
Glasuje se na 2:29.

Vojska zvisi za 1 glas (Bogic Bogicevic iz BIH). Po tej seji "JLA" tudi uradno NI VEC ,ker ostane brez vrhovnega poveljstva. To seveda ne pomeni da vojske ni vec ampak da ni vec pod SFRJ poveljstvom.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tu se strinjam z easijem. Markovič je bil prejšnji predsednik (en mandat pred krizo
grims-1.gif
) in ne vidim, kaj bi imel v tej zgodbi zraven bistvenega. Aktualni predsednik Jugoslavije je bil takrat Borisav Jovič in vsi smo opazovali, kaj je počel. On in Miloševič sta generalna akterja jugoslovanske krize, vprašajte kakega starejšega, ki je tiste čase doživljal.

Sedaj konkretno vprašanje, ker nisem nikoli do sedaj slišal te variante: Od kje trditev, da je Kučan podpisal ukaz o razorožitvi TO ?
Ukaz je po mojem vedenju prišel direktno iz Beograda od generala (...
17758-icon_confused.gif
.

Doživel sem tisto noč in sem še danes zelo vesel, da nisem imel te funkcije.
Od kje torej tisto, da je Kučan podpisal komando? (tudi če bi jo, ni nosil take funkcije, da bi takšen ukaz kaj veljal)
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:
Nikakor pa ne boš pomislil (če ga ne bi podpisal) da bi lahko prišlo še do več mrtvih in ranjenih, kajne...
Mislim, to je pa ugotovitev da te kap. Ker napadeni ni oborožen, napadalec hitreje strahopetno pobegne, kot je to storila okupatorska JLA po Kučanovem ukazu za razorožitev slovenske TO
hysterical-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:
Nikakor pa ne boš pomislil (če ga ne bi podpisal) da bi lahko prišlo še do več mrtvih in ranjenih, kajne...
Mislim, to je pa ugotovitev da te kap. Ker napadeni ni oborožen, napadalec hitreje strahopetno pobegne, kot je to storila okupatorska JLA po Kučanovem ukazu za razorožitev slovenske TO
hysterical-1.gif

"JLA" ni pobegnila ampak se umaknila. To ni storila slucajno ampak nacrtno. To je bilo dogovor med Kucanom in Milosevicem. Vojska se ni premestila v vojasnice ampak v vojno. Potrebno je bilo oboroziti vojsko "RSK" in "RS". Pa ne v imenu SFRJ, JLA ali Jugoslovanov. Tudi pred umikom vojske iz SLO so priprave za vojno ze konkretno potekale... Pa to ne govorimo ,ker sem to videl na TV ampak dozivel
smirk-1.gif
Vojska je v tocno dolocene kraje (pa ne "jugoslovansko" raspolozene) dostavljala orozje. Orozje in ljudstvo iz SLO je koncalo v jarkih na jugu. Potem se samo se cakalo na signal za zacetek.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Tu se strinjam z easijem. Markovič je bil prejšnji predsednik (en mandat pred krizo
grims-1.gif
) in ne vidim, kaj bi imel v tej zgodbi zraven bistvenega. Aktualni predsednik Jugoslavije je bil takrat Borisav Jovič in vsi smo opazovali, kaj je počel. On in Miloševič sta generalna akterja jugoslovanske krize, vprašajte kakega starejšega, ki je tiste čase doživljal.

Sedaj konkretno vprašanje, ker nisem nikoli do sedaj slišal te variante: Od kje trditev, da je Kučan podpisal ukaz o razorožitvi TO ?
Ukaz je po mojem vedenju prišel direktno iz Beograda od generala (...
17758-icon_confused.gif
.

Doživel sem tisto noč in sem še danes zelo vesel, da nisem imel te funkcije.
Od kje torej tisto, da je Kučan podpisal komando? (tudi če bi jo, ni nosil take funkcije, da bi takšen ukaz kaj veljal)
Uf, danes so komunisteki očitno pod vplivom januarskih rdečih kruljenj po Pohorju in Dražgošah. Kot pomanjkljivo in lažno prestavljajo zgodovino tam, tako jo hoče prikazati Demz nam. Ob napadu okupatorske JLA na Slovenijo je bil predsednik predsedstva Stipe Mesič. Ante Markovič pa je bil predsednik zveznega izvršnega sveta in ni bil nikoli v predsedstvu komunistične tvorbe.

Glede o Kučanovi vlogi pri razorožitvi- le zakaj je, kljub temu da je vseskozi trdil, da zanj ni prej vedel (pri čemer ga priče postavljajo na laž), čez tri dni ta ukaz preklical, če ni imel pristojnosti. Je morebiti prekoračil svoja pooblastila kot predsednik in s tem vrhovni poveljnih slovenskih oboroženih sil
stupid-1.gif


PS- ja Demz-i saj bo boljše, bo rdeči januar popustil pa boš mogoče zopet začel uporabljati kratkoročni spomin. Dolgoročni pa ti je že itak trajno transformiran v laži okrog WW2.
evil.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
"JLA" ni pobegnila ampak se umaknila. To ni storila slucajno ampak nacrtno. To je bilo dogovor med Kucanom in Milosevicem...

Zopet Kučan- zakuhal vojno v Sloveniji, zakuhal morijo na Balkanu
sprasujem se.gif


Po tvojem se je vojska umaknila, sam pa sem ta umik videl, kot strahopetni beg. Vojska je ob umiku puščala tanke, da so na vlake naložili Fičke. V skladiščih je puščala strelivo in orožje, da so na tovornjake lahko natovorili umivalnike in Wc školjke z vojašnic... Ja okupatorska JLA se je zares umaknila časno in ponosno
hysterical-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
"JLA" ni pobegnila ampak se umaknila. To ni storila slucajno ampak nacrtno. To je bilo dogovor med Kucanom in Milosevicem...

Zopet Kučan- zakuhal vojno v Sloveniji, zakuhal morijo na Balkanu
sprasujem se.gif


Po tvojem se je vojska umaknila, sam pa sem ta umik videl, kot strahopetni beg. Vojska je ob umiku puščala tanke, da so na vlake naložili Fičke. V skladiščih je puščala strelivo in orožje, da so na tovornjake lahko natovorili umivalnike in Wc školjke z vojašnic... Ja okupatorska JLA se je zares umaknila časno in ponosno
hysterical-1.gif

Kucan se sprejel ponudbo Milosevica. Vojna za HR&BIH bi se zgodila v vsakem primeru. Cilj je bil sekanje HR na pol in ne Slovenija. Vojska se ni selila na Havaja ampak v vojno. Bezati pred relativno blagim konfliktom v kr konkretno vojno je strohopetno? Really, Sherlock?

Vojska je selila ,karkoli je potrebovala. Vsega ni mogla, pa tudi ni potrebovala. Tudi vecino tistega ,kar se je preselilo je pol propadlo v skladiscih. Na isti nacin se je selila tudi v drugih republikah (HR, BIH). Pa to nima nobene pri celi zadevi.


p.s.: ti lahko vidis tudi Elvisa pa to ne pomeni da je res ziv.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik eazy pravi:

p.s.: ti lahko vidis tudi Elvisa pa to ne pomeni da je res ziv.
Lahko pa tudi prebiram, kaj zapiše eazy pa to niti slučajno ne pomeni da lahko temu verjamem
evil.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:

p.s.: ti lahko vidis tudi Elvisa pa to ne pomeni da je res ziv.
Lahko pa tudi prebiram, kaj zapiše eazy pa to niti slučajno ne pomeni da lahko temu verjamem
evil.gif

sej ni treba verjeti meni... sem pripopal ze precej dokazov...

ti lapas na podlagi tega kaj so strici rekli
smirk-1.gif
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.745
357
83
Vipavska dolina
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:

p.s.: ti lahko vidis tudi Elvisa pa to ne pomeni da je res ziv.
Lahko pa tudi prebiram, kaj zapiše eazy pa to niti slučajno ne pomeni da lahko temu verjamem
evil.gif

sej ni treba verjeti meni... sem pripopal ze precej dokazov...

ti lapas na podlagi tega kaj so strici rekli
smirk-1.gif
Še to dvomim...
on takoj ko vidi en odgovor njemu, vidi zgolj rdečo meglo in komunisteke kako jurišajo prot njemu...

evil.gif


pametnega odgovora od njega pa tako ali tako ne pričakujem...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.194
4.662
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:Markovič je bil prejšnji predsednik (en mandat pred krizo
grims-1.gif
) in ne vidim, kaj bi imel v tej zgodbi zraven bistvenega. Aktualni predsednik Jugoslavije je bil takrat Borisav Jovič in vsi smo opazovali, kaj je počel.
S takimi poznavalci ni kaj za debatirati
smirk-1.gif

Markoviæ je bil tudi takrat predsednik vlade. Joviæ pa je z mandatom predsednika predsedstva SFRJ do takrat že končal.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:Markovič je bil prejšnji predsednik (en mandat pred krizo
grims-1.gif
) in ne vidim, kaj bi imel v tej zgodbi zraven bistvenega. Aktualni predsednik Jugoslavije je bil takrat Borisav Jovič in vsi smo opazovali, kaj je počel.
S takimi poznavalci ni kaj za debatirati
smirk-1.gif

Markoviæ je bil tudi takrat predsednik vlade. Joviæ pa je z mandatom predsednika predsedstva SFRJ do takrat že končal.

V bistvu ni... Kakor poznavalec ves da B. Jovic svojega mandata dejansko nikoli ni predal Mesicu ceprav bi ga moral. No ja, tudi se ni pretirano trudil da bi ga prevzel. Uradno je svoj mandat prevzel po intervenciji iz tujine. Dejanskega vpliva ni imel nikoli.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
In Markoviæ je bil takrat prejšnji predsednik vlade
sprasujem se.gif

Markovic nima nobene veze z vojsko ali napadom na Slovenijo. Zgoraj imas link seja organa ,ki odloca o teh zadeveh. Noben drug organ ni o tem odlocal in ni mogel o tem odlocati. Zaradi tega je prav ta organ o tem odlocal kajnede. Vsekakor pa o teh zadevah ne odloca Ante Markovic. Konec koncev ni odlocal niti bistveno "pomembnejsi" B. Jovic. To je projekt SANU ,ki ga je samo peljal B. Jovic.

Vojska (predvsem B. Adzic) je bila zelo zagreta za obracun v SLO. Umakniti se je moral prav zaradi vpliva B. Jovica.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Take izjave kažejo na popolno neznanje o delovanju Jugoslavije kot države (ali pa nemarno zavajanje z namenom ohranjanja "lika in dobrega imena" JNA).

Ante Markovič je bil PREDSEDNIK VLADE (ZIS), Jovič, Mesič, Drnovšek in ostali pa so se menjali na položaju predsednika predsedstva. Markovič je odstopil decembra 91.

25. junija zvečer se je sestal zvezni izvršni svet in izdal odlok o nadzorovanju državnih mej, na podlagi katerega je začela vojska osvajati mejne prehode.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Take izjave kažejo na popolno neznanje o delovanju Jugoslavije kot države (ali pa nemarno zavajanje z namenom ohranjanja "lika in dobrega imena" JNA).

Ante Markovič je bil PREDSEDNIK VLADE (ZIS), Jovič, Mesič, Drnovšek in ostali pa so se menjali na položaju predsednika predsedstva. Markovič je odstopil decembra 91.

25. junija zvečer se je sestal zvezni izvršni svet in izdal odlok o nadzorovanju državnih mej, na podlagi katerega je začela vojska osvajati mejne prehode.

Bova se enkrat? O uporabi vojske je odlocan zgornji organ. Noben drug organ ni mogel in tudi ni odlocal o uporabi vojske. Generali te vojske na koncu te seje ponovijo napoved B. Jovica o tem kaj se bo zgodil po seji in zakaj.. To je posneto in ne potrebuje mojega tolmacenja. Ne potrebujejo povelja od kogarkoli vec. Sploh pa ne od k. Ante Markovica
bonk.gif
Verjetno ni potrebno ponoviti da nobeno sodisce (nacionalno ali mednarodno) ni Markovica obravnavalo.

Tudi zgornje "odlocanje" je bila samo predstava za javnost. Vojska je tudi v casu "odlocanaj" izvajala nacrt SANU po navodilih iz Srbije. Nacrt SANU ne vljucuje Slovenije btw.

Vse zgornje vem tudi iz prakse ,ker se je odvijalo v moji okolici. Vojska je z helikopterji dostavljala orozje preden se je karkoli odlocilo v YU organih. Meni je granata padla na hiso prvi dan vojne (postevljeno vsaj vsaj pol leta prej) tako da je to driskanje kako je Markovic
bonk.gif
ali kdorkoli drug nekaj "odlocil" rahlo ... To niso stvari ,ki se niso odvile cez noc ali zaradi odlocitev tega ali onega. Sploh pa ne v imenu Jugoslavije ali jugoslovanstva. Nasprotno.... To je bilo nacrtno unicenje Jugoslavije.
 
2. sep 2007
1.493
758
113
Dolenjska
Tebi je granata padla na glavo in na žalost ni ekspodirala ampak ti je samo povzročila še hujše možganske poškodbe.

Je pa zanimivo, da je ravno šiptarju padla granata na bajto 27. junija 1991. Prva žrtev balkanske morije ravno šiptarska bajta, neprecenljivo. Res škoda, ker ni eksplodirala.