Dan JLA - 22.12.

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Po vsem kar je bilo do zdaj napisano jaz še vedno vidim JLA, kot agresorsko vojsko leta '91 v Sloveniji.

Ok, ce bi obtozili&obsodili politicno&vojno vodstva te vojske. Obsodili bi koga? Pripadnike katere vojske? Drzavljane katere drzave?

Aja, pripadnike sedme republike
smirk-1.gif
Neobstojeco vojsko in drzavo?
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik eazy pravi:

ja... napadla jo je zlocinska "JLA" v kateri ni bilo vec "J" (jugoslovanskega dela).... Sicer sem ze prilepil ampak bomo se 1x obdelali.

2525953-sfrj.jpg


Zgoraj je SFRJ, spodaj je "preostali" del SFRJ. Trditi da je to kakorkoli enako ali da je to nadeljevanje je neumnost Preostali del tudi uradno ni "nadaljevanje" prejsnje drzave. Trditi da te je napadla "JLA" ce ves da se deli "JLA" v istem polozaju pa se vecja neumnost. HR ni bila v nobenega motiva sodelovati pri agresiji na SLO. Enako velja za BIH. Tako bi skodili samo sebi.

Torej napadla te "JLA" (vojska SLO, HR, BIH, CG, MK, SRB) v kateri ni bilo SLO, HR, BIH in MK. Drobiz kajnade...
A tako je je bila videti jugoslavija 26.6.1991, ko je zločinska okupatorska JLA s tanki jurišala nad razorožene Slovence
stupid-1.gif


PS- se pa poraja vprašanje, zakaj je okupatorska JLA izvajala zločine po Sloveniji, če pa nje in je država katero bi naj čuvala obsegala le Srbijo in Črno Goro, kot prikazuje mapa. A Hrvati in Bosanci so jim pa dovolili prehod preko svojih teritorijev, da so okupirali Slovenijo
stupid-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Šele sedaj se mi je posvetilo. Eazy nam hoče dopovedati, da nas ni napadla komunistična armada ampak imperilistična JLA.



PS- dokaz v Eazy stilu
hysterical-1.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Po vsem kar je bilo do zdaj napisano jaz še vedno vidim JLA, kot agresorsko vojsko leta '91 v Sloveniji.

In zato ne smemo pozabiti kdaj je bila ustanovljena pravi naš slovenec Snecko.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
sej ne vem... a je easy tok omejen al se dela al enostavno uživa k goni svoje ko un telex.

dejstvo je, da nas je napadla JLA oziroma jla je z izvozom iz kasarn hotela preprečit izstop slovenije (odcepitev, osamosvojitev...). seveda se je hitro pobrala dol na jug...

niso nas napadli japonci, srbi, itd, ampak JLA...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
sej ne vem... a je easy tok omejen al se dela al enostavno uživa k goni svoje ko un telex.

dejstvo je, da nas je napadla JLA oziroma jla je z izvozom iz kasarn hotela preprečit izstop slovenije (odcepitev, osamosvojitev...). seveda se je hitro pobrala dol na jug...

niso nas napadli japonci, srbi, itd, ampak JLA...
No ja, če te pa resnica tako iterira ti pa v novem letu lahko le želim, da se čim prej otreseš laži, s katerimi so te napolnili tvoji maliki.
evil.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
upam, da na primeru easy-ja vidiš kakšen mangup si... enako kot on poveličuje jla in laže o tem, kdo je napadel (ter se dela bedaka) ti goniš svoje o komunistih...
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
upam, da na primeru easy-ja vidiš kakšen mangup si... enako kot on poveličuje jla in laže o tem, kdo je napadel (ter se dela bedaka) ti goniš svoje o komunistih...
Glede na to, da je bilo 99,9% oficirskega kadra v JLA močno spranih partijcev, lahko rečeš, da so nas napadli oboroženi komiji.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
niso nas napadli japonci, srbi , itd, ampak JLA...
da ne bi srbe omenil, ne bi kometiral. Tako pa moram.
Ja, bolj Srbi, kot JLA. Srbska politika nas je napadla s pomočjo takrat še formalno JLA.
Zakaj nekateri nočejo razumet. Politika je bila korak pred vojsko. Politika (Yu) je bila že globko v razpadu, propadu...konec...!!! Vojska je pa še nekaj verjela v.... ne vem v kaj.
Sem že napisal tukaj. Formalno je šla iz kasaren v Slo ven JLA (tudi redna vojska je bila še iz vseh republik) Po desetih dneh, se je v kasarne vračala dejansko Srbska vojska.Celo nek general, je napisal knjigo "vojska brez države" Na tisoče jih je iz JLA pobegnilo , izstopilo....itd.
Veliko primerov je bilo, ko je bil sin v JLA redni vojak, oče pa v TO. Si lahko mislite, kako je bilo obema težko, ko sta bila vsak na svoji strani.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
lanos srbe sem namerno napisal. ja ja srbi so imeli ene svoje ideje. ampak dejansko napadla nas je jla (oziroma jla je "branila" jugoslavijo ) seveda vse je že šlo proti koncu...

samo dejmo vsaj tukaj bodimo složni. napadla nas je jla... potem je pa zadeva se razgonila.
ja, in sedaj bo en rekel, da je sin bil v srbski vojski? a? bil je v JLA.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
niso nas napadli japonci, srbi , itd, ampak JLA...
da ne bi srbe omenil, ne bi kometiral. Tako pa moram.
Ja, bolj Srbi, kot JLA. Srbska politika nas je napadla s pomočjo takrat še formalno JLA.
Slovenije ni napadla Srbska politika ampak politika komunistične države Jugoslavije, katera se je zavzemala za enotnost in ozemeljsko celovitost. Po porazu okupatorske JLA s strani (po zaslugi Kučana) praktično razoroženih Slovenskih domoljubov je tudi komunistom v ostalih republikah postalo jasno, da je politika SFRJ mrtva in so v ospredje dali svojo nacionalno politiko. Tako lahko šele ob vojni na Hrvaškem začnemo govorimo, da je vzrok Srbska politika in da so jo napadli Srbski vojaki.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.931
2.405
113
Lublana
Obišči stran
KSZ

Čisto tako mimogrede. Nekateri pravite, da SFRJ po 26.06.1991 ni več obstajala, nekateri trdite, da celo pred tem datumom ni več obstajala. Kako to, da je potem bil SFRJ potni list še vedno edini veljavni dokument za vse Slovence, ki so želeli v tujino še kar dolgo po tem datumu?. ...pravno formalno pa te fore....
wink-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
lanos srbe sem namerno napisal. ja ja srbi so imeli ene svoje ideje. ampak dejansko napadla nas je jla (oziroma jla je "branila" jugoslavijo ) seveda vse je že šlo proti koncu...

samo dejmo vsaj tukaj bodimo složni. napadla nas je jla... potem je pa zadeva se razgonila.
ja, in sedaj bo en rekel, da je sin bil v srbski vojski? a? bil je v JLA.
tako nekako ja.
Recimo, da je JNA 10 dni dalj verjela v Yugoslavijo, kot Yugoslavija v yugoslavijo
evil.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
telex ja po zaslugi Kučana je jla hitro spizdila ven iz slovenije. lepo da priznaš;)
Je ja. Če pa ne bi podpisal sramotnega ukaza o razorožitvi slovenske teritorialne armade, pa do oboroženega konflikta mogoče sploh ne bi prišlo. Tako ne bi bilo niti mrtvih in ranjenih.

PS- pa kaj to razlagati komunistekom ko še vedno častijo tuje simbole (Rusko peterokrako) in v januarju slavijo najbolj podle izdaje komunistov, katere so povzročile smrt mnogo civilistov in Slovencev (Pohorje in Dražgoše).
stupid-1.gif
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.750
358
83
Vipavska dolina
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
telex ja po zaslugi Kučana je jla hitro spizdila ven iz slovenije. lepo da priznaš;)
Je ja. Če pa ne bi podpisal sramotnega ukaza o razorožitvi slovenske teritorialne armade, pa do oboroženega konflikta mogoče sploh ne bi prišlo. Tako ne bi bilo niti mrtvih in ranjenih.
Nikakor pa ne boš pomislil (če ga ne bi podpisal) da bi lahko prišlo še do več mrtvih in ranjenih, kajne...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
če ga nebi podpisal bi pa morda že prej prišlo do hujšega oboroženega konflikta. morda se sploh nebi mogli odcepit posledično bi še zdaj živela juga dalje... dej možakar umiri se... si glih en tak kot easy...

mi je pa všeč premik... za cca 60 let smo šli naprej. zdej se že kregamo o osamosvojitvi he he...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.209
4.689
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:če ga nebi podpisal bi pa morda že prej prišlo do hujšega oboroženega konflikta.
Torej "poznavalci" ne verjamete, da je v Jugoslaviji pred razpadom politika imela kako moč, temveč je nad političnimi odločitvami bdela vojska in ne obratno? Če bi se takratna slovenska politika odzvala dovolj ostro proti razorožitvi, se takoj kaj strašnega ne bi zgodilo. V Jugoslaviji takrat ni bilo državnega udara, je pa vojska imela nekaj več besede v vsakdanjem življenju kot je ima danes. Politično garnituro v Sloveniji bi poskušali na bolj ali manj čisti način odžagati po politični poti. To bi sicer trajalo, v primeru enotnosti v Sloveniji, se tudi Kučanu ne bi nič zgodilo. Ukaz za napad na Slovenijo (zasedbo mejnih prehodov) si ni dala JLA sama, temveč jo je dala politika. Vlada SFRJ, predsednik vlade Markoviæ. Čudno, da njega niso nikoli poskušali preganjati pred slovenskimi sodišči. Vsaj simbolno. Verjetno je šlo za nek dogovor, ki nam smrtnikom ni znan. Po moje je vsaj enako kriv kot razni generali takratne JLA.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.750
358
83
Vipavska dolina
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
če ga nebi podpisal bi pa morda že prej prišlo do hujšega oboroženega konflikta. morda se sploh nebi mogli odcepit posledično bi še zdaj živela juga dalje... dej možakar umiri se... si glih en tak kot easy...

mi je pa všeč premik... za cca 60 let smo šli naprej. zdej se že kregamo o osamosvojitvi he he...
a to meni repliciraš?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
pepe, nisem noben poznavalec. ne vem kaj bi pa ti rad prikazal?

kaj bi bilo če bi bilo ko bi bilo je butasto razmišljat ker vse skupaj vodi v prepir. ne vemo kaj bi bilo, če tiste famozne razorozitve ne bi podpisal. to sem hotel povedat. seveda eni bodo trdili da bi bilo bolje drugi da bi bilo slabše. vrgel sem samo protiutež telexovemu "argumentu". seveda če si zaslepljen z ideologijo ti moj argument ne ustreza... če pa trezno razmisliš pa ugotoviš, da lahko to vodi samo v prepir... a ne?