Zavorni diski STARK

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Na " http://www.rezervniavtodeli24.si/ " sem naročil zavorne diske in ploščice Delphi (glede na komentarje v eni temi na Alterju),
dobil pa Stark.
Ker za to firmo prvič slišim, malo googlam. In te diski dejansko povsod stanejo skoraj enkrat več kot Delphi. Celo več kot toliko opevan ATE. Najcenejši disk je 50 eur, pa vse do 100 eur na komad:

http://www.avtodelionline.si/stark-7306544

Kaj čem? Dati gor? Garancije je 3 leta na diske.

Kdo pozna?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Sicer nimam pojma sedaj o konkretnem primeru, ampak tele spletne štacune z avtodeli se pogosto poslužujejo takih nategov. Namesto brandname kosa ti pošljejo nek X kos neznanega proizvajalca ki je najbrž "low cost" rebrandan na neko "super duper" kvazi znamko, ki obstaja samo fiktivno.

Da je nateg res nateg se pa še potrudijo in dajo tej noname super duper znamki visoko ceno, zato da zgleda da je je res prava stvar. Če sprožiš reklamacijo se čutijo pa užaljene ker nočeš njihove ugodne ponudbe kjer so ti napol šenkali odlično kvaliteto.

Sam sem imel podoben primer v neki drugi trgovini s kabinskim filtrom, ko sem ga vzel s škatle sem že takoj videl da je kvaliteta izdelka "kitajc" in sem lepo zahteval novega. Po zgoraj znanem prepričevanju da je oh in sploh dobra stvar ki so mi jo šenkali ker nimajo "brandname" top kvalitete se nisem pustil in so mi potem dali dobropis za filter (ker "pravega" niti podobnega "pravega" artikla ni bilo na zalogi). Sem ga vrgel v smeti, kupil v fizični štacuni "pravega" in vzel na znanje da pri teh nategunih ne naročam več.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Saj na to, kar si napisal, sem pomislil. Zato sem tudi raje vprašal
grin1.gif


Preden dam gor.

Sem pa pred naročilom malo tudi prebral mnenja o tem spletnem trgovcu, pa so bila pozitivna.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Sedaj imaš odlično priložnost, da preveriš, če so bila mnenja upravičena.
Vrni in zahtevaj Delphi, pa potem poročaj tukaj.
Ker če si plačal Delphi, potem to moraš dobiti, razen če bi se predhodno strinjal s čim drugim.
Če ne bo šlo, pa enostavno vrni. Časa imaš 15dni in ti morajo vrniti denar.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Ja, saj tako bo, če se ne bo tu gor pojavilo kakšno pozitivno mnenje (glede diskov) preverjenega uporabnika Alterja.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Kako pa je s poštnino, če pošljem nazaj?
Zakonsko?
Ker zadeva tehta čez 17 kg.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Eurosender te stane dobrih 22€ do Njemačke. Prej pa le kontaktiraj prodajalca in se vse zmeni.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
A ni tako, da če oni zamočijo, plačajo tudi povratno poštnino?

Da, sem jim že pošiljal nazaj.... Na email dobil pdf, sprintal, nalepil na paket in ga brezplačno oddal na pošti....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.323
3.421
113
Meni so prodali stark amortizerje namesto kayaba za Audi A4 2000 letnik.
Ker se je mudilo se nisem ukvarjal z njimi.
In res ceno za ta stark imajo navito u 3 pm
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jaz sem za Megana za zadnji disk namerno vzel ploščice tega proizvajalca, ker jih v tujini hvalijo kot ene redkih, ki ne cvilijo. In res ne cvilijo, vsaj zaenkrat, pri čemer originalne recimo so.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Ok. obema tnx. Ker nekih "noname" diskov in ploščic pa res ne bom dajal na avto.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Jaz sem za Megana za zadnji disk namerno vzel ploščice tega proizvajalca, ker jih v tujini hvalijo kot ene redkih, ki ne cvilijo. In res ne cvilijo, vsaj zaenkrat, pri čemer originalne recimo so.

Sem dal replay pred tvojim postom.

A to me želiš spraviti na drug svet, ali resno?
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Živijo,
malo sem bil odsoten.

Kot sem obljubil, bom poročal o zadevi.

Par dni nazaj sem jim napisal, da so mi poslali napačne diske oz. diske napačnega proizvajalca.

Danes sem dobil odgovor, da (tako, kot je Utiševalec predvideval) jih niso imeli na zalogi (tistih, katere sem naročil)in da so njihovi tehniki poslali enake po specifikaciji.

Rekel sem jim, naj njihovi tehniki ne pošiljajo kar nekaj, ampak najprej vprašajo.

V glavnem sem jim ponudil tri opcije.
Sprejeli so prvo (100 % garancija za 3 leta na ta šrot (Stark),
za katere mi nudijo (imam pisno) brezpogojno garancijo za karkoli se zgodi. Poudaril sem morebitno tresenje.
Zahteval sem tudi to, da v primeru napake diskov le teh ne vračam in čakam zamenjave z njihove strani, ampak kupim nove po moji želji in mi vrnejo denar za te, plačane.
Sicer so me potem prosili, da bi se v takem primeru najprej obrnil na njih, pa se še nisem odločil, kaj bom rekel na to.

V glavnem, samo za info tistim, ki ste mi pomagali in upravičeno rekli, naj poročam o zadevi.
smile-1.gif


Jasno bom sproti poročal. Če bom lahko.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Z eno izmed teh trgovin sem tudi jst imel tako izkušnjo, da sem dobil drugo kar sem naročil.

Naročil sem mahle filtre, dobil pa knecht-mahle. Našel na netu primerjavo med embalažo https://goo.gl/sIifUA
Kaj točno je razlika med njima pa ne vem. Ker je šlo za zračne filtre in ker je gor pisalo mahle, nisem kompliciral.
Človeka pa zmoti, da ne dobi točno tisto kar je "kliknil" in plačal!
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
hysterical-1.gif

Ja in drugič spet prek neta kupovat. Kot da pri nas ne dobiš dobre robe za normalen denar, plus vidiš kar imajo in vzameš kar hočeš.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
1. ti pa nič ne kupiš preko spleta?
2. pač tako kot obstajajo slabe fizične trgovine, obstajajo tudi slabe spletne trgovine. Jebiga, riziko...
3. mi pač bolj paše klikat po spletu, kot skakat po 5+ trgovinah, da dobim točno tisto kar želim.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Na " http://www.rezervniavtodeli24.si/ " sem naročil zavorne diske in ploščice Delphi (glede na komentarje v eni temi na Alterju),
dobil pa Stark.
Ker za to firmo prvič slišim, malo googlam. In te diski dejansko povsod stanejo skoraj enkrat več kot Delphi. Celo več kot toliko opevan ATE. Najcenejši disk je 50 eur, pa vse do 100 eur na komad:

http://www.avtodelionline.si/stark-7306544

Kaj čem? Dati gor? Garancije je 3 leta na diske.

Kdo pozna?


Kako so se tile stark diski obnesli? Gledam tole (piše zraven zavorni sistem ate):
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Zadnjič naročil sprednje ATE coated...zadaj niso imeli ATE bobnov...naročil Blue print (kao naj bi bla kopija originala....zato "blue print")....dobil Stark....will see

2 dni nazaj naročim roke volanske letve L&D blue print... Levo mi dajo....desna stark (vidim v povzetku naročila preden plačaš).... Wtf.... Odprem dispute v chatu... Povem vse podatke st narocila itd in da hocem L&D roko od iste znamke (saj kaže da majo obe na zalogi....)..

Odgovor....bo urejeno... Javim ko dobim! Kaj dobim itd

Preden plačaš poglej "invoice" na mejlu in se takoj pritoži na chat če kaj ne štima ;)