Božični izlet

robbus

Pripravnik
17. feb 2010
224
0
16
S familijo bi ta vikend šli nekam na krajši enodnevni ali enovečerni božični izlet. Šli smo že na to domačijo Salajevih iz vasi Grabovnica pri Zagrebu, pa v Zagorce pri Ptuju, kjer so pred leti množično okraševali domačijo, zdaj pa nam je zmanjkalo idej. Adventni sejem pri Piramidnem stolpu (http://www.woerthersee-advent.at/thema/pyramidenkogel/) se je ta vikend končal... Kak predlog? Zagreb smo že videli, do drugih prestolnic nam je za par ur izleta predaleč...
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Žive jaslice Postojnska jama ali Mojstrana.

V Zagrebu je za pop.zdit gneča in ja je eden najlepših - baje, ampak večinoma "kobasice na hiljadu i jedan način" in vodeno kuhano vino. Jaz nisem "dol padu".
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Precej alterasev gre v Kumrovec.
Mene mika da bi šel tole pogledat
http://www.pravljicnadezela-gorajte.si
Da na Gorenjskem dobiš nekaj zastonj ne bi rad zamudil
wink-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.887
2.360
113
Jaz pa rabim kaksno idejo za po bozicu do novega leta. Max 3 noci za prespat. Z avtom. Do cca. 700 km.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.041
2.361
113
Bil v petek na koncertu v Ciboni. Koncert je bil prava bomba, ker je takrat, ko bi morali začeti nekdo klical, da je v dvorani bomba, pa so nas lepo napakirali nazaj ven in psa v dvorano...

Kar se tiče pa adventa, nekaj stojnic je pri zgornji postaji vzpenjače, nekaj na glavnem trgu in potem še nekaj v tisti ulici takoj zraven glavnega trga, gledano proti železniški in ene par tam proti katedrali

Drsališča ob železniški in stojnic v tistem parku proti železniški ni. Vse prazno. Kuhanček sem pa poskusil v enem kafiču, je bil zelo dober, tisti na stojnicah ob zgornji postaji vzpenjače pa niti ne tako zelo, je pa kar drag, 20 kun, ker zraven dobiš še stekleničko.

Ukrepi? Če ti paše nosiš masko, če ne pač ne, nihče ne komplicira, tudi na tramvaju ima dosti ljudi masko, tu in tam pa kdo ne. Varnostnikov je povsod polno in kup precej nadležnih beračev tudi, menda so me v tistih par urah vsaj ene 5x fehtali, "imaju malu djecu doma"...

Drugače sem imel namen skočiti tudi v Brno, so jim pa tam, takrat, ko bi že morali začeti vse skupaj odpovedali in ni nobenega dogajanja. Na Dunaju pa menda tudi nekaj podobnega.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tgrzan

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.307
934
113
Titograd
Zg proti prejšnjim letom precej slabše, okrog železniške ničesar, drsališča ni, cvijetni trg komaj za vzorec, iz bana jelačiča so odstranili zimsko pravljico, gornjega grada pa nisem šel pogledati.

Kljub temu je super, vsaj proti našim kostanjem z maskami noben ne teži in se noben ne obremenjuje. Cene precej nihajo, večinoma na nivoju naših.

Bi pa znal biti top zdaj Varaždin, ki je itak od Zagreba lepši že v osnovi, vsaj za moj okus.