Stanovanje - najem

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 474
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik 474

Prijateljica išče stanovnjae in je naletela na spodnjo ponudbo:

Stanovanje

Ker sam nimam izkušenj za najemi me zanimajo vaši nasveti/strahovi, ker se mi zdi skoraj "too good to be true." Na kaj bit pozoren, kje bi lahko bili kakšni haklci?

LP
Gargy
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.268
6.522
113
Meni ni videt pretirano ugodno. Realno. Pomoje se nima kaj bat, itak se gre za kratkoročni najem.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Stroški bi naj bili max. 100€... Pa parking vštet v ceno, stanovanje (dobro) opremljeno... Edino na ta kratkoročni najem mora pazit, ker vseeno išče stanovanje za dalj časa...

Saj pravim, nimam izkušenj in zato raje vprašam...
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Ni glih too good to be true, sploh pa za pobrežje ne. Je pa lepo urejeno, je pa takšna cena bolj primerna za center mesta.
Sam osebno imam v najemu za 300€ 50 kvadratov (blok zgrajen 2007) v okolici FERI.

Bati se nima kaj, naj pogleda kakšen ima odpovedni rok (več kot 30dni ne bi priporočal).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Najemodajalec se je zavaroval z 11 mesečnim najemom, ker nima EI. Saj piše z možnostjo podaljšanja. Cena pa ni za umret dobra, je pa primerna opremi stanovanja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.268
6.522
113
Če z EI misliš na energetsko, potem ne vem zakaj bi bila pomembna, saj za najem ni potrebna?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
V bistvu je.

Citat:
Energetsko izkaznico morajo zagotoviti lastniki stavb ali posameznih delov stavb, ki se oddajo najemniku, ki pred najemom v stavbi ali njenemu posameznem delu ni imel prijavljenega stalnega ali začasnega prebivališča. Obvezna je le pri oddaji v najem za obdobje enega leta ali več. Obvezna je za najemodajalca.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne ni novo, je že od začetka, zato pa velika večina oddaja striktno za eno leto z možnostjo podaljšanja.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
To pač ni neka super cena za Pobrežje, pa še vprašanje kako izgleda ta večstanovanjska hiša, morda so spodaj lastniki gori pa si ti in še kdo, zasebnosti se mi zdi manj kot pa v kakšnem bloku sploh če so res lastniki v istem objektu. Skratka realna cena za lokacijo in kvadraturo. Se pa to že oddaja nekaj časa se mi zdi, ni od včeraj gori tako da očitno ni tako ugodno da bi se ravno grebli zanj... a je hodil gledat? Lp

Lp
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Je šla gledat in ji je všeč. Najem za 11 mesecev je res zaradi energetske izkaznice, ki je nima. Stanovanje pride opremljeno. Glede zasebnosti nimam pojma kako in kaj... Je pa lastnik podal naslednjo oceno stroškov:Spoštovani,

Kot sva govorila se stroški obračunavajo po tem ključu:

Omrež. voda za enoto na mesec: 3
Omrež. plin za enoto na mesec: 3
Omrež. elektro za enoto na mesec: 4
Internet+KTVza enoto na mesec: 18
RTV prispevek za enoto na mesec: 3
smeti na osebo/mesec: 2,85

Skupaj fiksni stroški v primeru bivanja ene osebe: 33,85

Stroški, ki se obračunavajo po porabi:

cena za 1l sveze in odpadne vode: 0,0029 EUR (povprečna poraba na osebo/mesec je 3000 litrov)
cena za kW toplote: 0,10 EUR (povp. mesečna poraba v zimskem času je od 150 do 200 kWh )
cena za kWh el. energije: 0,14 EUR (povprečna poraba na osebo/mesec je 200 kWh)

Podane količine so neko povprečje za eno osebo glede na skupno porabo energentov v preteklih letih.


Ne vem, če je to realno ali ne...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kolikor razumem, je na celo hišo (4 stanovanja) vzet en paket, ki se potem deli na 4 uporabnike - torej je internet + KTV 64€. Isto se delijo omrežnine in odvoz smeti...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ja saj to so normali stroški če on to sam upravlja. Namreč odpadejo stroški upravljanja in hišnikov in pregledov dvigal ter bla bla bla... internet pa on vzame 200mbit ter ga preko routerja razdeli med stanovanja. Enako je s TV-jem, vzame več kartic/sprejemnikov konec koncev je vsak dodaten +2/3€. Sem živel v eni takšni opciji in so stroški bili res ultra nizki. V kolikor ji je všeč naj takoj vzame, se ne more nategniti, konec koncev pa bo imela najbrž standardni 3 mesecni odpovedni rok...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ja kak pa bi ti delil? ene zadeve se delijo na enoto, ene na osebe, ene pa na kvadraturo. fer je fer.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
RTV prispevka "ne moreš" delit, ker je zakonsko vezan na gospodinjstvo, torej, če so štiri enote, bi morala vsaka plačat svoj RTV. Ne pravim, da podpiram krvosese, samo če se spomnejo, bo moral plačevat vsak zase. Aja, pa 3000l/osebo/mesec se mi zdi veliko. Midva sva dva in porabiva ~3.500l na mesec.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Po moje je to zgodba enostanovanjske hiše, razdeljene na štiri enote. En vodovodni, električni, KTV priključek.
V principu je to vse nelegalno, ampak who cares in Sloveniastan.
frown-1.gif


PS: midva sva tudi dva pa imava 5-6 m3 na mesec v hiši. Ko smo bili štirje pa 7-8.
 
Nazadnje urejeno: