Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
zastonj je zato, ker pri tej banki ne dobiš obresti za denar na računu (na vpogled), nekaj se nabere pa tudi od provizije pri kartičnem poslovanju (ki je itak pri vseh bankah in jo imajo trgovci že vkalkulirano v ceno). če minimiziraš stroške in ne gradiš marmornatih palač, kot jih imajo klasične banke, izgleda zadostuje.
https://n26.com/closer-look-business-model/
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Rentacar ne mara prepaid kartic IMHO zato, ker ti lahko naknadno uveljavlja garancijo-rezervacijo če ti ob vračilu kaj zamolčiš oy. če prispe kakšna kazen.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Jaz ga nisem... sem ga izpolnil s pomocjo racunalnika
wink-1.gif
... z Adobe Acrobatom... in elektronsko podpisal s certifikatom... z istim, kot ga uporabljam tudi za vstop v edavke,,,

Čist mim'grede v to temo, čeprav sprašujem za Revolut: pri njih so, če prav razumem, vsa njihova sredstva itak na 1 računu, le knjižijo pač k tebi v bazi (glde na refernco, ki jo daš pri nakazilu). V tem primeru pač ni kaj javljat FURSu, ker račun ni moj (ampak je skupni od Revoluta)?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Jaz ga nisem... sem ga izpolnil s pomocjo racunalnika
wink-1.gif
... z Adobe Acrobatom... in elektronsko podpisal s certifikatom... z istim, kot ga uporabljam tudi za vstop v edavke,,,

Čist mim'grede v to temo, čeprav sprašujem za Revolut: pri njih so, če prav razumem, vsa njihova sredstva itak na 1 računu, le knjižijo pač k tebi v bazi (glde na refernco, ki jo daš pri nakazilu). V tem primeru pač ni kaj javljat FURSu, ker račun ni moj (ampak je skupni od Revoluta)?
Revoluta ne rabiš javljati.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Škoda, da pri rent-a-carjih ne gre čez kreditna od number26.
Katera ''virtualna'' kreditna pa gre čez pri njih, če sploh?

PS: Če boste javljali račun na FURS, morate priložiti dokazilo o odprtju računa. Ker pogodbe ni, sem jim naknadno poslal print screen s podatki, javim če bo to dovolj.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:

PS: Če boste javljali račun na FURS, morate priložiti dokazilo o odprtju računa. Ker pogodbe ni, sem jim naknadno poslal print screen s podatki, javim če bo to dovolj.

Hmmm.. zakaj naj bi rabili dokazilo o odprtju racuna? Kdo pa bo tak bebec, da bo v svojem imenu prijavljal kar tako en racun od nekoga drugega?
rolleyes-1.gif
... Od DURS-a zaenkrat se nobenih informacij... Tole je edini status glede tega:
Pregled_dokumenta-20170112-082948.png


EDIT:

Sem sedaj, ko si to omenil nasel ta podatek tukaj >> http://www.fu.gov.si/fileadmin...i_iz_tujine.pdf

skitched-20170112-083254.png


 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Takšno logiko sem tudi sam imel, pa me je v treh urah po oddaji klicala iz fursa in hotela podpisano pogodbo, ki je ni.
grin1.gif

Potem sva se strinjala, da ji pošljem print screen in bo preverila, če bo to dovolj.
Drugače ji bom poslal kopijo kartice, ko jo dobim (s prekritimi "problematičnimi" podatki...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Takšno logiko sem tudi sam imel, pa me je v treh urah po oddaji klicala iz fursa in hotela podpisano pogodbo, ki je ni.
grin1.gif

Potem sva se strinjala, da ji pošljem print screen in bo preverila, če bo to dovolj.

Mene se noben ni klical ... Ti si prijavljen kot s.p. verjetno... pa je mogoce malo drugace kot fizicne osebe ...
grims-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Takšno logiko sem tudi sam imel, pa me je v treh urah po oddaji klicala iz fursa in hotela podpisano pogodbo, ki je ni.
grin1.gif

Potem sva se strinjala, da ji pošljem print screen in bo preverila, če bo to dovolj.
Drugače ji bom poslal kopijo kartice, ko jo dobim (s prekritimi "problematičnimi" podatki...
Nije žvaka za seljaka.
Dokument je tudi bančni izpisek (vsebuje vse relevantne podatke za FURS) - in tega ima N26 vedno na voljo v PDF obliki. Če te moti da vidijo tvoje bogastvo pošlješ pač izpisek s stanjem na dan oz. obdobje ko je (bil) račun prazen. - FURS s tem nima težav.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Bom kar tule vprašal. Se da opraviti registracija z osebno, ali je potreben potni list?

Kaj po večini jemljete? samo Mastercard ali tudi Maestro? Razmišljam da bi si omislil takole kartico za razna potovanja itd, ter za rezervacije stvari (npr booking) kjer hočejo imeti kreditno kartico...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Bom kar tule vprašal. Se da opraviti registracija z osebno, ali je potreben potni list?

Kaj po večini jemljete? samo Mastercard ali tudi Maestro? Razmišljam da bi si omislil takole kartico za razna potovanja itd, ter za rezervacije stvari (npr booking) kjer hočejo imeti kreditno kartico...

Da... jaz sem opravil identifikacijo z oasebno izkaznico ... Maestro itak ne mores vzeti, ce nimas avstrijskega ali nemskega naslova ...

Za rezervacije pri npr. booking.com je verjetno dovolj ze predplacniska kartica Revolut ... kjer je registracija bolj neostavna... in je prav tako brezplacna ...
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Bom kar tule vprašal. Se da opraviti registracija z osebno, ali je potreben potni list?
Ali - ali. Za Slovence je vseeno. V enih državah je pogoj potni list, jaz sem z osebno.
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Kaj po večini jemljete? samo Mastercard ali tudi Maestro?
Po normalnem postopku dobiš samo Mastercard, za Maestro potrebuješ naslov v Nemčiji (drugega pogoja ni), tega pa večina nima.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Za rezervacije pri npr. booking.com je verjetno dovolj ze predplacniska kartica Revolut ... kjer je registracija bolj neostavna... in je prav tako brezplacna ...
Kartica že nekaj časa (kakšen mesec) ni brezplačna za nove uporabnike, N26 je pa brezplačen (tudi samo še nekaj dni).
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Za rezervacije pri npr. booking.com je verjetno dovolj ze predplacniska kartica Revolut ... kjer je registracija bolj neostavna... in je prav tako brezplacna ...
Kartica že nekaj časa (kakšen mesec) ni brezplačna za nove uporabnike, N26 je pa brezplačen (tudi samo še nekaj dni) .

Tole če prav zastopim je brezplačen za vedno, če se registriraš pred 1.2.2017, v kolikor pa po tem datumom, pa je xx€ na mesec/leto?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Za rezervacije pri npr. booking.com je verjetno dovolj ze predplacniska kartica Revolut ... kjer je registracija bolj neostavna... in je prav tako brezplacna ...
Kartica že nekaj časa (kakšen mesec) ni brezplačna za nove uporabnike, N26 je pa brezplačen (tudi samo še nekaj dni).

Ups... res je... sedaj stane 7€ za stadardno posiljanje ali 30€ za expresno... potem pa ni vec dodatnih mesecnih stroskov ... Sem to ze nekje bral... a sem sedaj pozabil, da ni vec zastonj
smile-1.gif
...

N26 pa je zastonj le se do konca januarja 2017 ... od 1.2.2017 dalje pa stane MasterCard 2,9€ mesecno ...
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
@Jest, pri N26, Mastercard stane 2,9€ mesecno od 1.2 za vse nove uporabnike, ali cisto za vse - torej tudi za tiste, ki so se registrirali pred 1.2?