Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kaj pa je takega napisanega? Pri clanku v Financah me je zmotilo to, da so povrsni ... Napisano imajo recimo, da je mozno iti v minus ... ampak to ne drzi oz. drzi le pogojno... saj velja le za tiste, ki imajo naslov v Nemciji ...

skitched-20170106-204919.jpg
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.941
3.234
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Kaj pa je takega napisanega?

največji neumnosti:
Z nakazili je v N26 večji križ. Še bolj na začetku mi je sistem nekaj nakazil zavrnil, od takrat naprej pa z njimi niti ne poskušam več V N26 pri nakazovanju manjka kar nekaj polj, ki jih klasično bančno poslovanje pozna (BIC, sklic, namen, …). Zaradi enakega razloga tudi za plačevanje položnic ostajam pri stari banki.

Zato ta banka, vsaj dokler ne ponudi računov s slovensko predpono SI56 (namesto nemške DE46) ne more biti nadomestilo za tiste, ki so fizično prisotne v Sloveniji.

- BIC ni obvezen element identivikacije, ker se ga razbere iz računa prejemnika (sicer šele v 2016 se je uvedel celo "IBAN only rule")
- N26 pozna namen oziroma kot se reče sklicevanje plačila
- Sklic s številko kot ga poznamo mi je slovenski unikum, katerega pomembnost se zaradi SEPA prostora sicer počasi manjša (že pred časom pri delu v banki in sedaj v praksi z N26 je opazno, da so slovenska podjetja že dovolj prilagojena EU standardom da ni potreben (ugibam da je vedno več razseljenih slovencev, ki vsaj del računov vseeno plačuje v Sloveniji in sklica itak ne morejo uporabiti)
- SI56 računa v Sloveniji v praksi ne rabiš, EU zakonodaja pravi da je vseeno kje imaš odprt račun, FURS tudi.

Zdaj dva meseca plačujem popolnoma vse družinske račune iz N26 (10 kosov / mesec), vse brez težav v prvo, nikjer ni bilo zapletov da bi prejemnik javil da denarja ni dobil ali da bi prišel kak opomin. Dejansko sem pričakoval zaplete, pa jih ni bilo.
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:

največje neumnosti:
Z nakazili je v N26 večji križ. Še bolj na začetku mi je sistem nekaj nakazil zavrnil, od takrat naprej pa z njimi niti ne poskušam več V N26 pri nakazovanju manjka kar nekaj polj, ki jih klasično bančno poslovanje pozna (BIC, sklic, namen, …). Zaradi enakega razloga tudi za plačevanje položnic ostajam pri stari banki.

Zato ta banka, vsaj dokler ne ponudi računov s slovensko predpono SI56 (namesto nemške DE46) ne more biti nadomestilo za tiste, ki so fizično prisotne v Sloveniji.

Saj to je nekako tudi res... Pri vecini nasih bank je obrazec za placilo UPN zelo podoben papirnemu obrazcu... tukaj pe je sicer veliko bolj poenostavljen...



... je pa potem lahko problem, o katerem so ze drugi pisali... da ker ni sklica, se placilo pri prejemniku ne zapre in tako hitro dobis opomin, da nisi placal ...
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Zato ta banka, vsaj dokler ne ponudi računov s slovensko predpono SI56 (namesto nemške DE46) ne more biti nadomestilo za tiste, ki so fizično prisotne v Sloveniji.

Tisto glede stevilke racuna oz. predpono pa je opisal med komentarji... ko gospa na salterju, ni hotela niti slisati o racunu s predpono DE
smile-1.gif
...

 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
... je pa potem lahko problem, o katerem so ze drugi pisali... da ker ni sklica, se placilo pri prejemniku ne zapre in tako hitro dobis opomin, da nisi placal ...
smile-1.gif
Ne vem, zakaj bi bil problem - ce ne knjizijo pravilno, je to problem prejemnika, ne pa tistega, ki je (v roku) placal racun. Saj gredo tako ali tko skozi rocno, ce jim kaj ostaja, menda ne pustijo tam neavtomatsko poknjizenih transakcij "viseti".
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.941
3.234
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Tisto glede stevilke racuna oz. predpono pa je opisal med komentarji... ko gospa na salterju, ni hotela niti slisati o racunu s predpono DE
smile-1.gif
...

gospa na šalterju bi lahko imela probleme, če bi naletela na koga, ki kaj dejansko ve. Slučajno vem da na FURSu EU pravila jemljejo dejansko resno, ker se menda s tem ni za hecat.

recimo FURS nikjer ne pravi da DDV ne more biti vrnjen na račun v tujini, samo preferirajo račun v Sloveniji:
Citat:
Dohodnina
(samo FO) Vračilo preveč plačane dohodnine se izvede na prvi veljavni TRR, odprt pri banki v Sloveniji. Če je račun odprt pri banki zunaj Republike Slovenije, podatek ali bo vračilo predplačila dohodnine izvedeno na ta račun, na tem mestu ni zaveden.

Da skrajšam:
- N26 se da povsem resno uporabljat. Lahko plačuješ vse račune brez provizij, za večino je precej lažja uporaba kot uporaba ene povprečne slovenske banke. Mogoče pri nas samo ni prave ciljne skupine. -Za telebane je preveč drugačno od znanega standarda (čeprav je ta za mnoge zapleten), za resne uporabnike pa kakšna opcija manjka. - Btw. UK banka s katero sem imel opravka je imela skoraj povsem isto vnosno polje za prenos sredstev kot N26 ... Ime, IBAN, znesek, datum izvršitve ... to je vse kar rabiš v EU
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
... je pa potem lahko problem, o katerem so ze drugi pisali... da ker ni sklica, se placilo pri prejemniku ne zapre in tako hitro dobis opomin, da nisi placal ...
smile-1.gif
Ne vem, zakaj bi bil problem - ce ne knjizijo pravilno, je to problem prejemnika, ne pa tistega, ki je (v roku) placal racun. Saj gredo tako ali tko skozi rocno, ce jim kaj ostaja, menda ne pustijo tam neavtomatsko poknjizenih transakcij "viseti".

Saj jaz to vem... in tudi nekako logicno je, da naj bi rocno preverili priliv, katerega se ne da avtomatsko dodeliti transakciji ... ampak vcasih ne gre vse tako gladko kot bi pricakoval
smile-1.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Saj jaz to vem... in tudi nekako logicno je, da naj bi rocno preverili priliv, katerega se ne da avtomatsko dodeliti transakciji ... ampak vcasih ne gre vse tako gladko kot bi pricakoval
smile-1.gif
Vedno ostane reklamacija. Ali pa direkt klic referentke (ce dobis preko klicnega centra), da pove iz prve roke, kje je problem, in se uskladita za naprej.
Sam en folk pac takoj obupa. :D
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Tisto glede stevilke racuna oz. predpono pa je opisal med komentarji... ko gospa na salterju, ni hotela niti slisati o racunu s predpono DE
smile-1.gif
...

gospa na šalterju bi lahko imela probleme, če bi naletela na koga, ki kaj dejansko ve. Slučajno vem da na FURSu EU pravila jemljejo dejansko resno, ker se menda s tem ni za hecat.

A res? Ko smo ravno pri FURSu... Racun v tujini je treba prijaviti preko obrazca DR-02 ... Ampak slucajno sem ugotovil, da obrazec DR-02 ni samo en... ampak sta vsaj dva... razlicna
smile-1.gif
...

http://www.fu.gov.si/fileadmin...razec_DR-02.pdf

skitched-20170106-211910.jpg


http://www.data.si/wp-content/uploads/2012/05/dr-02slo.pdf

skitched-20170106-212218.jpg


Resda je eden na FURSovi strani, drugi pa na data.si ... ampak pricakoval bi, da ce ze obrazec vsebinsko spremenijo, da mu dajo novo oznako... recimo DR-02a ...
smile-1.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
A sklic napišeš kar v polje reference, skupaj z namenom nakazila?
Jaz zdaj (sicer pri eni drugi "tuji" banki) napisem v to polje, ja. S tem, da zacnem z "SI12-123456", potem pa vse ostalo. Ker ne vem, kako ima naslovnik pri sebi prikazano in sem ze imel primer, da so mi rekli, da jim aplikacija njihove banke odreze niz po nevemkoliko znakih, zato dam sklic cisto spredaj.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Ma jest imam pa probleme pri verifikaciji
frown-1.gif

Kot zgleda me nočjo :9
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.048
1.457
113
39
Ce jaz ta clanek prav razumem..javljalo se bo info, da imas racun, stanje ter morebitne obresti.
Se vedno pa ti nihce ne more brkljati po posameznih transakcijah in tu se bi vedno "luft"...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
No ja, to bi bilo že precej vredno v teh časih.

Torej če si nakažem milijon iz moje davčne oaze in ga hitro dvignem, naši ne bodo vedel, razen če ravno tisti dan vpogledajo, ker bo stanje 0€ :D
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Če bo interes bodo izvedeli za vsako transakcijo na tvojem TRR... potem boš razlagal od kod in kam... ampak, kot rečeno si moraš to pozornost zaslužiti. In za tvoj razlog verjemi da jo boš deležen.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Torej če si nakažem milijon iz moje davčne oaze in ga hitro dvignem, naši ne bodo vedel, razen če ravno tisti dan vpogledajo, ker bo stanje 0€ :D
Ne vem, ce... pri meni pri dolocenih transakcijah dopise zraven "Achtung! Meldepflicht 50.000 EUR, Bundesbank Hotline 08000.." ipd. Mislim, da banka potem poroca davcno-maticni drzavi, ce je nad 50 000.