Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
jebeštrga pa ta N26.
bonk.gif
Si sel generalno menjat garderobo, nabavil za 500 eur in nikakor ni hotelo prijeti. Naredil guzvo, potem stornacija racuna in sel ven iskat najblizji bankomat.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Sam sicer še nisem imel problemov (lahko pa jih bom seveda še imel) , zato sem pisal na support in malo opisal zadeve, ki ste jih ostali(e) pisali(e)...

Odgovor:
Thanks for getting in touch and thank you especially for the feedback. I am sorry to hear you have been having such difficulties. I have passed on your email to our business development team and will get back to you if they are able to address it in any meaningful way.

Več kot vas napiše mail na support in pove, kaj se vam je zgodilo, kako je bila kartica zavrnjena itd, boljše za nas...
write.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz pa lahko support N26 kar pohvalim... Pred dobrim tednom so mi v Barceloni ukradli denarnico z vsemi karticami in dokumenti... Sicer sem jo dobil naslednji dan nazaj in je bilo tudi vse v njej (edino manjkalo je 2€, kolikor je bilo gotovine takrat v denarnici
smile-1.gif
) ... Sem sicer preklical vse kartice... To je bilo prejsnjo soboto (25.2.)... Novo kartico N26 sem dobil po parih dneh v petek... brez kakrsnihkoli stroskov... niti za blokado... niti za novo kartico ... NLB mi je zaracunal 6,85€ za vsako kartico, ki sem jo blokiral ... in sem kartici dobil vceraj (PIN kode se ne) SKB pa okoli 8€ za vsako kartico ... pa novih kartic se nisem dobil .... Pri SKB sem imel celo neko zavarovanje... kjer pa mi ne povrnejo niti izdelavo njihovih kartic v celoti... Blokada/izdelava dveh kartic so mi zaracunali 16€, od zavarovanja pa dobim menda samo 12€ ... Ostalo, kar je bilo tudi s tem zavarovano (denarnica, kljuci, izdelava novi dokumentov, mobilnik,...) sem dobil nazaj (dokumenti, denarnica) ali pa mi ni bilo ukradeno (kljuci, mobilnik)... izdelavo oz. blokado kartic drugih bank pa to zavarovanje ne vkljucuje ...

Kakorkoli... pri N26 sem dobil najhitreje novo kartico... in ni me kostalo nic ...
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Kaj si sploh blokiral kartico? Tam v telefonu imaš opcijo "lock card" in je kartica v trenutku neuporabna. Meni je ravno tole fino, ne pa da se jeb.em s klicnimi centri kjer rabijo 100 let da prekličejo kartico!
tongue-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Kaj si sploh blokiral kartico? Tam v telefonu imaš opcijo "lock card" in je kartica v trenutku neuporabna. Meni je ravno tole fino, ne pa da se jeb.em s klicnimi centri kjer rabijo 100 let da prekličejo kartico!
tongue-1.gif

Saj to je bilo prvo, kar sem naredil... ampak ce zelis novo kartico narociti, moras staro najprej blokirati... sicer pa tudi pri drugih ni bilo problema... sem poklical in so blokirali...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.887
2.360
113
Danes hotel placat na loterji in ni slo skozi. Deklica je nekaj govorila o tezavah...domnevam da nisem edini k ni slo. Preko ceste v Lidlu cez 5min. brez tezav.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
jebeštrga pa ta N26.
bonk.gif
Si sel generalno menjat garderobo, nabavil za 500 eur in nikakor ni hotelo prijeti. Naredil guzvo, potem stornacija racuna in sel ven iskat najblizji bankomat.
Kaj pa je bil vzrok? Ker ce gledam limite, so za povprecno rabo kar visoko postavljeni:
https://support.n26.com/read/000001260?locale=en

My Bad. Daily payment limit sem si dal na 470 EUR, račun pa je bil višji. Ni bil N26 nič kriv.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Ima mogoče kdo izkušnjo z nakazovanjem iz N26 na predplačniško Viso? Tam je sklic/referenca edino, kar pravilno usmeri denar ravno na mojo Viso, zato me malo skrbi, če bo znal sistem pravilno prepoznati, če je vse skupaj vpisano, brez presledkov.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.152
113
Citat:
Uporabnik ptil pravi:
Tam je sklic/referenca edino, kar pravilno usmeri denar ravno na mojo Viso, zato me malo skrbi, če bo znal sistem pravilno prepoznati, če je vse skupaj vpisano, brez presledkov.
A pri plačilu računov prek N26 je pa kaj drugega kar preusmeri denar ravno na plačilo tvojega računa?
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Ja, TRR. Na N26 dobiš prav svoj TRR. Pri predplačniških karticah kolikor štekam imaš en skupen TRR, sklic pa potem preusmeri denar prav na tvojo kartico.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Jaz sem poizkušal in dobil vedno denar vrnjen. Potem sem ugotovil, da je moja banka spremenila TR, tako da moram poizkusit še na novega.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Meni je brez problema šlo na predplačniški Hypo/Addiko Mastercard. Na zadnji strani kartice imam IBAN in to je številka mojega računa, tako da gre direkt k meni... Preizkusil in dela BP...
 
Nazadnje urejeno:

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.929
34
48
Citat:
Uporabnik ptil pravi:
Ima mogoče kdo izkušnjo z nakazovanjem iz N26 na predplačniško Viso? Tam je sklic/referenca edino, kar pravilno usmeri denar ravno na mojo Viso, zato me malo skrbi, če bo znal sistem pravilno prepoznati, če je vse skupaj vpisano, brez presledkov.
To mislis NKBM Viso? Imel sem jo pred casom, nanjo sem z nemskega racuna ze nakazal (sicer ne iz N26, ampak vseeno) - enkrat je bilo tako, da sem dobil samo obvestilo (elektronsko) in sem se moral osebno zglasiti v poslovalnici, da so prestavili iz TRR na Viso. V drugo pa je slo avtomatsko (ali pa je nekdo pri njih na roke prestavil). Sem pa v obeh primerih vpisal sklic "SI05 xxxxxxx-xxxxxxxxxx-xxx" tako v polje Kundenreferenz kot v polje Verwendungszweck.
Sem jih pa vprasal, zakaj ne bi nastimali, da se avtomatsko vsi prilivi na TRR (ce imas pri njih samo Viso) preusmerijo na Viso (kar bi bilo nekako logicno...), pa so odvrnili, da bo prej potrebna nadgradnja, preden bi bilo to mozno.
Za workaround so pa priporocili, da se v poslovalnici zmenim, da bi v takih primerih njim sporocil, da bi prenesli na Viso denar.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Ja, NKBM Visa. Okej, torej praktično gledano ne deluje. Ker obisku poslovalnice se zelo zelo izogibam. Hvala za info!
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
KSZ
Prispevkov še ne. Do sedaj vse normalno plačevanje. Pred dnevi tudi uspešna direktna bremenitev ASa.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Sem se registriral in že dobil kartico. Pravzaprav sem pomotoma dobil kar 2.
smile-1.gif


Ena je veljavna do 10/21 druga pa do 03/22. Razlika je še, da na prvi piše desno zgoraj, kjer je kartica črna, z belo, "WORLD" na drugi pa ne.
smile-1.gif