Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.941
3.234
113
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Vse lepo in prav, ampak slovenske položnice lahko s tujo banko brez težav plačuješ.

Ti kar izvoli. Ko se nobeno nakazilo zaradi napačne referece ne bo avtomatično poknjižilo in boš dobil nekaj opominov pa se spet lahko oglasiš.
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Če kdo rabi invite da bo šla zadeva malo hitreje naj mi piše na zasebno in napiše email ki ga bo uporabil za registracijo za N26 in mu pošljem invite.

cenik je tukaj: https://n26.com/eu/pricing/

Za vse registracije do 1.2.2017 je mastercard gratis . od 1.2 dalje je 2,9 EUR na mesec oz 29 EUR če plačate letno.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Vse lepo in prav, ampak slovenske položnice lahko s tujo banko brez težav plačuješ.

Ti kar izvoli. Ko se nobeno nakazilo zaradi napačne referece ne bo avtomatično poknjižilo in boš dobil nekaj opominov pa se spet lahko oglasiš.

Govoriš iz prve roke?

Kot drugo pa me zanima, ali si direktno ali indirektno povezan s slovenskimi bankami? Ker v večini primerov pri izmenjavi mnenj pozicija oz interesi posameznikov lahko, kako bi temu rekel, izkrivljeno vplivajo na izmenjavo in avtentičnost argumentov.

LP,
PIC
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.941
3.234
113
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Vse lepo in prav, ampak slovenske položnice lahko s tujo banko brez težav plačuješ.

Ti kar izvoli. Ko se nobeno nakazilo zaradi napačne referece ne bo avtomatično poknjižilo in boš dobil nekaj opominov pa se spet lahko oglasiš.

Govoriš iz prve roke?

Kot drugo pa me zanima, ali si direktno ali indirektno povezan s slovenskimi bankami? Ker v večini primerov pri izmenjavi mnenj pozicija oz interesi posameznikov lahko, kako bi temu rekel, izkrivljeno vplivajo na izmenjavo in avtentičnost argumentov.

LP,
PIC
Nisem povezan z bankami, delam pa tudi z denarjem in poznem težave iz prve roke, druge in tretje če hočeš.

Problem je čisto tehničen, z moje strani ni neko ideolško zagovarjanje.- reference uporabljane v slovenskem plačilnem prometu so predstavljene na drugačen način kot jih znajo predstaviti tuje banke. Večina v bistvu referenc sploh ne pozna ampak pozna samo namen. Večina programoske opreme slovenskih podjetij (skoraj vsi) pri pregledu nakazil avtomatično išče referenco po slovenskih standardih, ki je pri nakazilih iz tujine ne najde, taka plačila pogosto izpadejo, nekateri jih poknjižijo ročno z zamudo iz kupa morebitnih napačnih nakazil, nekaterm pač izpadejo.dokler se ne oglasiš s potrdilom o plačilu.

kako vidijo podjetja nakazila:


Koda:
 PODJETJE D.O.O. LJUBLJANA	SI56070000000000000	87,11	PRILIV DOMAČI		SI0016000-00	SI000000007-1111	29.11.2016	29.11.2016
PODJETJE  TUJINA D.O.O. HRVAŠKA	HR0824000000000000000	46,50	/INV/00000/00 00.00.2016		 	 	29.11.2016	29.11.2016

Pri nakazilu iz tujine podatkov o referenci ni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.261
6.521
113
Hm, v čem bi naj ta tuja banka bila toliko boljša od naše? Saj koliko pa vas mesečno stane banka, da bi se potem kompliciralo?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Vsako leto stanejo državo eno mrd (na oko, včasih malo več, včasih malo manj, ena mrd je 500 evrov na prebivalca), manjše podjetje kakšnega jurja (brez stroškov kreditov), društvo brez zaposlenih nekaj 100 evrov, posameznika pa tudi lahko 100 evrov letno.
Pa ne bi imel nič proti, če bi banke in zaposleni životarili, delali pa v podrtijah. Tako pa....
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.261
6.521
113
Aja, zanimivo, kaj pa vse imate mesečno, da toliko stane? Ker trajniki so nekaj centov, računov je dam 5 do 10 mesečno. Ostalo je vodenje + online banka ki je recimo 2-3€. Edino če pretiravate z raznimi kreditnimi, ampak tudi te stanejo "le" 10-20€ letno.

Kaj še imate drugega?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.322
9.060
113
ja pm, si potegno to skupaj, jaz vem da me pride na nlb ene 70 letno na suho . obresti pa par centov, pa je skoz gor par jurjev. Tako to gre. Rop pri belem dnevu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.261
6.521
113
Priznam, da nisem, ampak ta nova banka pa verjetno ne omogoča NFC plačilne kartice, kot jo recimo NKBM/nlb...
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Če si to vprašal mene in si z novo banko mislil Sparkasse, ne nimajo (še?) NFC kartice, zato sem si omislil v drugi temi omenjeno Revolut kartico, brezplačna, torej je strošek še vedno 0€ mesečno.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Jaz že ene osem let plačujem slovenske položnice s "tujega" (nemškega) računa in nisem imel pri tem skoraj nikakršnih problemov. Edino pri T2 so na začetku imeli ene težave, problem pa je bil v njihovi aplikaciji oz. aplikaciji njihove banke, ki je odrezala del polj Verwendungszweck ali Kundenreferenz in celoten sklic (ki ga pač ročno vpišem tja) njim ni bil viden. Ampak ker sem govoril direktno z referentko, ki je imela opravka s tem, sem stvar hitro uredil. Opomin so seveda stornirali, ker ni moj problem, če imajo zanič aplikacijo.

Sicer pa obstaja uredba 260/2012, ki nekje okrog 9. člena ne dovoli subjektom, da bi si "izmišljevali", na kateri račun ali iz katerega računa naj bodo plačila - samo da je račun dosegljiv preko polne IBAN številke. Po domače rečeno - plačo lahko prejemaš na katerikoli račun v evrolandu, kjer ti paše.
grims-1.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
2016 imaš tudi pri nas dokaj podobne ponudbe, v tujini pa tudi precej boljše (kot recimo že n26 ponudba za Avstrijo... maestro dvigi, brezplačni dvigi....)
Zanima me, katere so te dokaj podobne ponudbe (če je s "pri nas" mišljena Slovenija)? Meni jih pred pol leta ni uspelo več najti, ko sem nazadnje gledal. Je bila nekoč primerljiva Sparkasse, ko si za 2.30 EUR na mesec dobil Maestro, MasterCard, e-banko in brezplačno uporabo evro bankomatov in izvajanja plačil preko e-banke. Ampak potem so začeli dvigati cene in umikati storitve; to, kar imajo danes, pa je le še bleda senca tega, kar so imeli 8-10 let nazaj.
smirk-1.gif
 

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Čao!

A je komu v SLO že uspela registracija in da so vam kartico poslali na slovenski naslov?

Kako ste pa s šumniki uredili?

Rad bi si uredil račun, pa me neki jebe
smile-1.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Če za N26 sprašuješ, ni težav. Lahko pa da šumnikov ne "marajo", kar ne bi bilo prvič.

Zanima me, koliko časa ostali čakate, da se nakazilo na N26 računu pojavi? Jaz sem transakcijo pri svoji banki vnesel čez vikend in bi se morala po moji logiki danes dopoldne "sprostiti" na N26 račun, pa je še kar nula gor. Če bo tole delovalo tako kot predplačniške, kjer nekaj na roke štancajo in lahko tudi tri dni traja, da se pojavi stanje gor, potem bo bolj tako.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.941
3.234
113
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
Zanima me, koliko časa ostali čakate, da se nakazilo na N26 računu pojavi?
Dve uri.

Nakazano čez vikend, dejanska izvedba je kot vem (SEPA urnik) ob 8h prvi delovni dan... 10:03 je bilo na N26 računu.

Trenutno iščem kje se dobil "potrdilo o plačilu", po izkušnjah od drugod bo pri nakazilu z N26 to še kako uporabno.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Zanimivo. Pri meni je nula, ironija celotne situacije pa je, da je bilo nakazano iz druge nemske banke. :X Buchungstag in Wertstellung sta oba 19.12.2016.

EDIT: Dobil "nakazilo" enkrat zvecer - vsekakor izven ur placilnega prometa. Torej nekaj "hekajo" na roke kot pri predplacniskih.
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jst10

Pripravnik
1. sep 2008
150
0
16
Še moja izkušnja v zadnjih treh tednih:
- štiri nakazila s slovenske banke (testiral različne banke) - kot je že zgoraj omenjeno, vsa nakazila sprovedena ob 8.00 (ker sem nakazila delal zvečer dan prej), na računu so bila sredstva v času od 10:12 do 10:45 istega dne
- nakazilo z N26 na slovenski TRR: nakazilo istega dne prejeto na slovenski TRR
- plačilo položnic: telekom, si.mobil in vrtec normalno poknjižili plačilo (referenco sem skupaj z naslovom plačnika napisal v opis nakazila)
- plačila v trgovinah: poleg tega, da si večina z zanimanjem ogleduje prozorno kartico, so vsa plačila normalno sprovedena, obvestilo o plačilu pa na telefon prejmem v roku nekaj sekund.
Splošni vtis: pozitivno presenečen
zmaga.gif