Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Sparkasse je takoj prijela po dveh neuspelih z N26
smile-1.gif
Upam, da ne bo tole pogosto in je bila bolj izjema.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.416
113
Procesni ceenter je isti za n26 in kaksno v SI izdani kartici? So procesni centri odvisni od kraja nahajanja kartice ali kraja izdaje kartice?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.416
113
Jaz imam oznaceno, da dobim obvestilo na mail, se nikoli nic dobil. Na mail, ker imam WP.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Sem jim pisal če lahko v sistemu pogledajo zakaj ni uspelo ob tej in tej uri in so rekli, da nimajo nič zabeleženo. Bom probal danes še parkrat kaj plačati, verjetno je bil samo kak glitch.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
En kup blagajn pri nas procesira zahtevke nižjih vrednosti offline, delno se to zgodi tudi če je napaka na povezavi. Vem da se sliši čudno ampak tako pač je. Tale kartica zgleda ne podpira offline plačevanja, kar je na nek način logično.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Sem jim pisal če lahko v sistemu pogledajo zakaj ni uspelo ob tej in tej uri in so rekli, da nimajo nič zabeleženo. Bom probal danes še parkrat kaj plačati, verjetno je bil samo kak glitch.

Torej se je zalomilo ze nekje na zacetku komunikacijske verige in verjetno zahteva sploh ni prisla do njih ...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
to je fajn, da moraš potem še imeti dve rezervni banki pa na koncu še keš.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
možno, jaz še s svojo maestro nlb in mastercard, nikoli nisem imel problemov..je pa draga Banka jebat ga...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
Uf, fotr od pamtiveka na NLB. Prej je bila samo LB, če se prav spomnim. Kreditna Mastercard od kar obstaja, sranja pa tudi kar nekaj. Pa pozabimo take dogodke kot je omenjeni, kjer je nekje neka komunikacija zatajila in se je postopek zgolj ustavil. Ampak zavrnitev in zmotno sporočilo, da je neveljavna / ukinjena in na mestu samem (svoj cajt so to vedno naredili, ker je bilo tako treba, niso nazaj dali pa rekli, pozanimajte se, kje je problem) prerezana. Potem pa pardon za napako, ampak novo bo treba plačat ipd... Moj point, vsakemu gre kdaj kaj narobe. Tudi če storitev bogato plačaš. Razlika je v tem kolikokrat in kaki je suport zadaj potem. Če bo to stalnica, je N26 neuporabna, ker se ne moreš zanesti nanjo. Zdaj ravno spremljam kako bo s tem. Nekaj denarja nakažem sem in potem plačujem, dam eno leto in če bo vse OK, zaprem slovenski račun. Drugače bo za eBay. Ravno tako, ko bo šlo kaj narobe, koliko časa se bo zadeva reševala in kako. Trenutna banka - z enim klicem v momentu vedno vse rešeno. Ali pa oni mene pokličejo, če se jim.kaj čudno zdi.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Jabe, ne moreš koristiti Rentacar, tudi od asistence zavarovalnic.
smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
To sem si prebrala, da. Res je tudi, da je to zadeva ki sem jo v življenju koristila 1X, pa se to sva bila z mojim skupaj in on obdrži kreditno VISO. Jaz imam sicer se diners. To rentacarji jemljejo, če kdaj pride do tega, da bi rabila?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Mislim da jemljejo, samo da ni debetna oz. predplačniška.
smile-1.gif
Še dobro, da imaš svojga.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
Ja, pa diners. Tega povsod vzamejo, očitno
smile-1.gif

Saj zaenkrat imam jaz tudi še viso, ampak bomo videli. Mogoče bom res vse skupaj prenesla, če bo ok delalo.
 

ViSiON

Pripravnik
18. okt 2007
41
0
6
To, da vsi rentacarji ne jemljejo debetnih kartic ni res. Nekaterih jih ne jemljejo, nekateri jih, preverjeno v praksi. Tudi z N26 v Grčiji in z Revolut kartico. Sitno je zgolj to, da ti ponavadi blokirajo (oz. bolje rečeno trgajo) kar konkreten znesek (odvisno od avta, za koliko časa ga najameš, itd.), ki ga seveda kakšen teden ali dva po vrnitvi avta dobiš nazaj. Jasno pa tega denarja vmes ne moreš uporabljati in to je tudi glavna razlika v primerjavi s kreditno.

On a side note - danes sem hotel na Urbanomatu napolniti svojo Urbano in mi kartice ob vstavitvi ni zaznalo. Predvidevam, da zato, ker je prozorna in je te Urbanomate delal nekdo, ki na to ni pomislil.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.931
34
48
Citat:
On a side note - danes sem hotel na Urbanomatu napolniti svojo Urbano in mi kartice ob vstavitvi ni zaznalo. Predvidevam, da zato, ker je prozorna in je te Urbanomate delal nekdo, ki na to ni pomislil.
Ne vem, če ima prozornost pri urbanomatu kakšno zvezo. Sem tudi prvič filal par dni nazaj na ta način (sicer s Curve, pa je transakcijo zavrnilo
rolleyes-1.gif
), pa kot sem videl, se kartico samo delno vtakne v režo. Tako da je pomemben stik s čipom - mogoče je bilo samo zamazano ali slab stik.
 

ViSiON

Pripravnik
18. okt 2007
41
0
6
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
Citat:
On a side note - danes sem hotel na Urbanomatu napolniti svojo Urbano in mi kartice ob vstavitvi ni zaznalo. Predvidevam, da zato, ker je prozorna in je te Urbanomate delal nekdo, ki na to ni pomislil.
Ne vem, če ima prozornost pri urbanomatu kakšno zvezo. Sem tudi prvič filal par dni nazaj na ta način (sicer s Curve, pa je transakcijo zavrnilo
rolleyes-1.gif
), pa kot sem videl, se kartico samo delno vtakne v režo. Tako da je pomemben stik s čipom - mogoče je bilo samo zamazano ali slab stik.

Kaj pa vem, možno. Trik je, da pri Revolutu sem moral vpisati pin kartice pa mi je potem zavrnilo. Sem tudi vprašal na Revolut zakaj in so rekli, da ta "merchant" ne podpira kartice, bolj splošno kao debetnih kartic. Pri N26 kartici sem del pa kartico v Urbanomat, čakal in čez kakšnih 30 sekund je napisalo, da kartica ni bila vstavljena, za pin pa ni sploh vprašalo.