Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
BuDi pravi, da so jih odstranili.
smile-1.gif
Se je zmotil?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
BuDi pravi, da so jih odstranili.
smile-1.gif
Se je zmotil?

Jaz sem nazadnje placal na enem takem pred ene 14 dnevi ... Je bilo pa to na Celovski (tavelika crpalka pri Avtotehni Vis ... ) ...

Sicer je pa napisal tole: ... so jih zaradi težav z delovanjem odstranili na vseh bencinskih kjer sem jih navadno uporabljal ...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ravno na tej na Celovški sem tankal. Na tej isti sem imel nazadnje tudi problem z Revolutom (probal večkrat, vedno zavrnjeno, kar se je izpisalo tudi v samem appu, medtem ko sem na blagajni not lahko plačal). Kolikor sem bral na jabuk forumu, nisem bil edini in naj bi tudi Revolut vedel za to, vendar naj bi bila neka fora z avtorizacijami (čeprav na nekaterih drugih pumpah, kot je nekdo omenil, deluje). Sicer sem tankal na tem avtomatu že večkrat z Maestrom in nikoli ni bilo težav. Mi je to dosti bolj komot, kot hodit not in čakat v vrsti.

Me pa zanima, če N26 MC dela za plačilo parkirnine npr. v garažni na kongresnem, kjer mi Revolut ravno tako ni delal. Vendar si je sedaj ne bi upal več vtikat v avtomat, ker nikoli ne veš če bo prišla nazaj
smile-1.gif
Resno razmišljam, da bi jo pobarval.

Kar se tiče požrte kartice na cestninski pa pritisneš help na avtomatu, poveš za kaj se gre in čakaš, da se nekdo pripelje. Na srečo je v roku 10min prišel en vredu možakar in smo se še malo nasmejali, med tem ko je iz avtomata zbrskal mojo kartico.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Meni jo je na Istrskem Y požrlo - je rekel da zato ker je prozorna in jo avtomat ne zazna. Pritisnil tipjo na avtomatu za "Help" in so poslali nekoga, da je prišel odpret avtomat in vrnil kartico. Zaposleni na cestnini v tistih hiškah namreč nimajo ključa.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.241
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Na vecjih crpalkah imajo ponekod vsaj eno tocilno mesto opremljeno z avtomatsko blagajno (Petromat)... Iskalnik najde po Sloveniji 27 takih crpalk
Še pred nedavnim jih je bilo veliko več (ok, nisem vedel da obstaja spletna stran kjer so dejansko popisani, samo vem, da manjkajo najmanj 4 bencinske v Ljubljanski kotlini kjer so bili) ... ampak je po besedah zaposlenih "z njimi kup problemov, saj več ne delajo kot delajo" zato so jih odstranili kar lep kup. Ne vem pa kako se obnese tisti na Petrolu Trzin - Ljubljana, ki je povsem drugačen (če, ga niso odstranili, na spisku ga namreč ni)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Eno vprašanje, a vi to kaj prijavljate na FURS da ste odprli račun v tujini ali so tu kakšne posebnosti in ni potrebe?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Da se še jas pofočkam. Kartica je doma, danes sem opravil prvo plačilo, zadeva deluje.

Imel sem težave pri tako pri registraciji, kot pri validaciji, ko sem bil na domačem WIFI ju.

Najprej sem ob koncu registracije dobil An error has occured. Zadevo rešil tako, da sem ta korak opravil preko telefona, na mobilnem omrežju.

Potem sem imel težave pri videoklicu. Dobil sem kontakt ampak operater na drugi strani ni mogel dobit moje slike. Rešitev je bila ista kot zgoraj - mobilno omrežje.

Sedaj zadeva deluje normalno, tudi na WIFI ju. Je kr hecno, ko dobiš notification na telefon, prej ko teti za pultom pos terminal reče OK
smile-1.gif
.

Imam pa nekaj vprašanj:
* Kolikšen je limit za brezkontaktno plačevanje? Al si narobe predstavljam in je ravno tako potrebno vpisati pin?
* Kako račun prijavit fursu? Gre preko edavkov?
* A je kje iz aplikacije ali strani razvidno koliko bankomat dvigov še imaš na voljo ta mesec?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Nekih dodatnih omejitev za NFC ni. Nad 25€ rabiš PIN in to je to. Omejitev je stanje na računu oziroma Daily Payment Limit, ki je po defaultu 2500€ (lahko spremeniš v appu od 0 do 5000€, imaš pa še fiksen monthly maximum na 20k €).

Račun lahko prijaviš preko edavkov. Mislim, da je nekje opisano tudi v tej temi. Načeloma oddaš obrazec DR-02 kot lasten obrazec na edavkih.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.241
113
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
https://www.viabuy.com/benefits/get-paid-with-your-prepaid-mastercard.html

Skratka tega ni treba prijaviti, ker ni bančni račun?
Če dobivaš plačo iz države, ki ni v EU, je to to.
1.) je račun ker dobiš legitimen povsem oseben enoličen IBAN, ki te osebno identificira za nakazilo na tvoj račun in iz njega, če oni tega ne imenujejo pravi račun zaradi oblike paketa storitev FURS ne zanima.
2.) cenik je bizaren.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
In seveda ne smeš pozabit na načelo, da je potrebno svetovni dohodek prijavit FURS-u, če si rezident Slovenije. Ne glede na način prejema plačila, tudi če je v naturalijah.
grin1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Je tudi meni izginil med računi. Je pa res da od vložitve obrazca piše tam "v obdelavi".
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ne, to samo pomeni da sta v davčnem postopku, odločbe o začetku davčnega pregleda so na poti, ne bodita nestrpna no
hysterical-1.gif