Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

smejo

Zelenc'
17. feb 2017
1
0
1
Jaz še čakam na odgovor Gen-i, ker imajo na spletni strani možnost izbire samo slovenskih bank.

So pa na BOB-u rekli, da podpirajo samo slovenske banke in tako trajnika na N26 ne morem odpret.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Obe polji se pišeta skupaj (brez presledkov). Ločitev je pri nas samo vizuelna. Firme, ki pošiljajo fajle tudi pišejo vse skupaj.

Tole je primer iz enega našega paketa - tak standard se uporablja povsod v SEPA območju.

Koda:
        <RmtInf>
          <Strd>
            <CdtrRefInf>
              <Tp>
                <CdOrPrtry>
                  <Cd>SCOR</Cd>
                </CdOrPrtry>
              </Tp>
              <Ref>SI0010-02-2017</Ref>
            </CdtrRefInf>
            <AddtlRmtInf>plača JANUAR 2017 Nakazilo plač na</AddtlRmtInf>
          </Strd>
        </RmtInf>
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Sem obkljukal, se mi zdi. Bom pri naslednji položnici bolj pozoren. Imam pa plačano pod Contacts.
Še vedno pa ne morem datuma plačila izbirat. Samo takojšnje plačilo.
2546977-N26.png
 

Priponke

  • 2546977-N26.png
    2546977-N26.png
    29 KB · Ogledi: 307

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
No meni se je takoj shranilo pod Contacts. Ob takojšnjem plačilu.
Potrjujem. Takojšnje plačilo shrani prejemnika v kontakte.
Citat:
Uporabnik _jfk_ pravi:
Jaz sem pod Payment reference vpisal SI12 1234567890123 in Ime in Priimek.
Kar sem preveril, je vse lepo plačano.
Isto jaz, le da sem referenco dal skupaj, brez presledkov. Zaenkrat plačano.
Sem si pa hotel nakazati za test na predplačniško Visa Electron kartico, pa je denar prišel nazaj. Bom poizkusil s sklicem v drugačni obliki
smile-1.gif
in poročam.

A ve kdo, če Petrol sprejema trajnike na ta račun?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
Sem obkljukal, se mi zdi. Bom pri naslednji položnici bolj pozoren. Imam pa plačano pod Contacts.
Še vedno pa ne morem datuma plačila izbirat. Samo takojšnje plačilo.
Na tem screenshotu nisi obkljukal, zato nimaš polja za datum.... Kot so drugi ugovili pa pod contacts niti ne bi imel, če bi dal kot standing order.
 

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
223
22
18
Jst sem priporočeno, nisem pa nič prilagal zraven. Mogoče bi bilo dobro kakšen statement od računa priložit.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ja sem probal nakazat nek manjši znesek na svoj slovenski račun z namenom, da vidim, kaj se zgodi z referenco. Kolikor vidim, to kar vpišem pod Payment reference na N26, pri nas pade pod Namen, medtem ko je referenca prazna. Nevem, kako drugi sistemi parsajo ta polja, ampak zna biti to problematično.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.241
113
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
pri nas pade pod Namen, medtem ko je referenca prazna. Nevem, kako drugi sistemi parsajo ta polja, ampak zna biti to problematično.
... ta problematičnost je izpostavljena na vsaki drugi strani te teme in je v bistvu edini problem te banke (oziroma če hočeš - uspeh protekcionistične ureditve slovenskega bančnega sistema). Odvisno od prejemnika. Sam plačujem prek N26 na 12 različnih računov slovenskih podjetij (Gen-I, Telemach, Snaga, VO-KA, Telekom...) , nikjer ni bilo problema. Pesimisti vedno ponavljajo "zaenkrat"... Vsak po svoji pameti pač.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Čisto na začetku Payment reference daš sklic, potem presledek in napišeš še namen in je.
Ali jim to sisstem pravilno sortira ali to delajo ročno, te pa niti ne zanima
smile-1.gif
.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Samo za info. Včeraj probal plačat z N26 MC na Petrolovem avtomatu za gorivo, kjer Revolut ne dela, in je šlo.

Lahko pa tudi potrdim, da imajo nekateri drugi avtomati (cestnina) težave, ker je kartica prozorna, in jo enostavno požre (vem da se je o tem že pisalo, preden me kdo spet napade, da to piše na vsaki drugi strani te teme). A jo je že kdo probal pobarvat?
smile-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.241
113
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Samo za info. Včeraj probal plačat z N26 MC na Petrolovem avtomatu za gorivo, kjer Revolut ne dela, in je šlo.
Petrol avtomata pa že dolgo nisem videl (so jih zaradi težav z delovanjem odstranili na vseh bencinskih kjer sem jih navadno uporabljal - sicer vedno z Maestro BA kartico)

Sicer na Hoferjevem avtomatu za gorivno z Revolutom ni bilo težav, enako na JET.
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Samo za info. Včeraj probal plačat z N26 MC na Petrolovem avtomatu za gorivo, kjer Revolut ne dela, in je šlo.

Lahko pa tudi potrdim, da imajo nekateri drugi avtomati (cestnina) težave, ker je kartica prozorna, in jo enostavno požre (vem da se je o tem že pisalo, preden me kdo spet napade, da to piše na vsaki drugi strani te teme). A jo je že kdo probal pobarvat?
smile-1.gif

Æe ti jo požre, kakšen je pa postopek, da prideš spet do te kartice?