Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Jo morš potem s črnim alkoholnim flomastrom pobarvati? :D

@Jest, hvala za info, da so podaljšali brezplčano registracijo.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Lepo prosim, če mi lahko na kratko odgovorite na ta vprašanja;

1. ali lahko z njo plačam na eloterija.si? (z Lon prepaid visa NE morem)
2. ali lahko z njo plačujem na aliexpress?
3. ...na amazonu?
4. ...jo priklopim na paypal?
5. kaj sploh je razlika med prepiad in N26? Saj gor nakažem koliko potrebujem/želim??

HVALA!!
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.241
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Lepo prosim, če mi lahko na kratko odgovorite na ta vprašanja;

1. ali lahko z njo plačam na eloterija.si? (z Lon prepaid visa NE morem)
2. ali lahko z njo plačujem na aliexpress?
3. ...na amazonu?
4. ...jo priklopim na paypal?
5. kaj sploh je razlika med prepiad in N26? Saj gor nakažem koliko potrebujem/želim??

HVALA!!
1 ne vem, 2, 3 pa 4 je ja, 5 se mi pa ne pisat odgovora.

Se mi pa zdi da s toliko odprtimi vprašanji.nisi prava skupina.
 
Nazadnje urejeno:

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Jaz ga nisem... sem ga izpolnil s pomocjo racunalnika
wink-1.gif
... z Adobe Acrobatom... in elektronsko podpisal s certifikatom... z istim, kot ga uporabljam tudi za vstop v edavke,,,

S katero funkcijo si izpolnil pdf? Izpolni in podpiši? Obrazec se z to funkcijo da izpolniti vendar moraš veliko truda vložit v "centriranje " posameznih črk in številk da izpolnjen obrazec ne zgleda preveč nametano, ker pdf ni interaktiiven. Je kakšna boljša možnost izpolnjevanja? Imam adobe reader XI.
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Citat:
Uporabnik stop pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Jaz ga nisem... sem ga izpolnil s pomocjo racunalnika
wink-1.gif
... z Adobe Acrobatom... in elektronsko podpisal s certifikatom... z istim, kot ga uporabljam tudi za vstop v edavke,,,

S katero funkcijo si izpolnil pdf? Izpolni in podpiši? Obrazec se z to funkcijo da izpolniti vendar moraš veliko truda vložit v "centriranje " posameznih črk in številk da izpolnjen obrazec ne zgleda preveč nametano, ker pdf ni interaktiiven. Je kakšna boljša možnost izpolnjevanja? Imam adobe reader XI.

Samo v opozorilo:
Gre za prepaid mastercard. S tole kartico lahko torej narediš rezervacijo rent-a-car (ali pa plačaš komplet najem avta) prek neta. Ko pa prideš po avto ti ga pa ne bodo dali (vsaj večina rentacarov ima tako v splošnih pogojih. Primer Seveda pa lahko to kartici brez tezav povežeš s paypal-om, kupuješ prek neta. Seveda vse dokler je na računu stanje.
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Ne, gre se za DEBIT Mastercard...kar še vedno ni kreditna kartica seveda.

Za rentacar je končni rezultat isti. Imaš na tripadviserju veliko takšnih, ki si niso dobro prebrali pogojev (ali pa jih niso razumeli) preden so plačali najem avta (ali pa katerekoli druge stvari, za katere se zahteva varščina z blokado sredstev na kreditni kartici). Potem pa že plačane zadeve na mestu samem ne dobijo.
Taka zadeva namreč pokvari celoten dopust! Primer takšnega dogodka

Stroški tega računa so res poceni, vendar pa se je potrebno zavedati tudi slabosti.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Sem uporabil funkcijo v acrobat readerju, izpolni in podpiši. Najbolj uporabna je presledniška tipka. Nato sem dokument še podpisal digitalnim certifikatom in dokument zaklenil. Sedaj bom poizkusil še vložit kot lastni dokument.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
ksz

Glede obrazca Obrazec_DR-02 za samoprijavo računa na FURS in elektronskega izpolnjevanja....

Adobe Acrobat mi je pripravil obrazec za vnos (osnova je vzeta s FURSove strani). Čisto vsega nisem preverjal, ampak mislim,da se da lepo vse izpolnit.
Dropbox link

Sam bom poskusil s tem obrazcem prijaviti v tem tednu preko e davkov.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
A kdo ve koliko pride zaprtje računa ? Ker mislim, da bodo ob koncu te "akcije" spremenili pogoje in bo mesečno plačevanje npr. 2.9€ + še npr. 25-30€ za zaprtje računa;
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Nič ne bo "zaprtja računa". To samo pri nas prakticirajo eni to zlobno prakso - T2, Sberbank za MasterCard kartice, večina bank za zaprtje pred enim letom po odprtju...
Pa tudi če bi bilo: pobereš dol vse in daš nalog za zaprtje & who plums them. :D
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.241
113
V tujini takih šal kot je plačilo zaprtja računa banke navadno nimajo. V splošnih pogojih N26 izrecno piše da zaprtju samo podaš pisno zahtevo in nov IBAN kamor prenakažejo denar. - V tujini ljudje precej bolj prestopajo med bankami in nimajo "družinske srebernine" in tradicionalne pripadnosti (je pa res da se v podjetjih in organizacijah po EU kljub drugačnim evropskim zakonom še vedno zahteva nacionalno prisotna banka, tudi v evropskih institucijah so morali zaposleni dejansko odpirati račune recimo v Luksemburgu)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Lepo prosim, če mi lahko na kratko odgovorite na ta vprašanja;

1. ali lahko z njo plačam na eloterija.si? (z Lon prepaid visa NE morem)
2. ali lahko z njo plačujem na aliexpress?
3. ...na amazonu?
4. ...jo priklopim na paypal?
5. kaj sploh je razlika med prepiad in N26? Saj gor nakažem koliko potrebujem/želim??

HVALA!!
1 ne vem, 2, 3 pa 4 je ja, 5 se mi pa ne pisat odgovora.

Se mi pa zdi da s toliko odprtimi vprašanji.nisi prava skupina.

Se tudi meni dozdeva, da nisem prava skupina, če je ptrebno 5 strani na forumu
tongue-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
vem, da je bilo omenjeno nekje v tej temi....ko dobis kartico je potrebno opravit nakup, vtaknit kartico v masino in vpisat pin, da bo veljavna.....drzi?....oz. berem na njihovi strani, da se s tem aktivira NFC
sicer pa ravno dobil kartico, uspesno aktiviral in kasneje poskusil se vpisat v paypal, pa ni slo
prezgodaj?