Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Citat:
Uporabnik sandichamp pravi:
Ne vem če to imajo. Sam nikoli ne potrebujem te funkcije. Toliko denarja pa res moraš imeti na rezervi, če ti kaj crkne. Ali morda vsi jemljete kredit, če vam kaj nepričakovanega crkne?

LP Sandi

pa dobro, saj ga imam. še vsak izmed mojih otrok jih ima, ampak ne tam... jaz sem v minusu skos na osebnem trr, da ne zapravljam preveč. bi šlo več za "tekoče" stroške kot za obresti minusa. sem jo vprašala, kako lahko to z rok spustijo, pa mi ni mogla pomagat
smile-1.gif
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
0,4 je še dobro, sploh če gledaš slovensko konkurenco. A te " avtomobilske" banke npr. v nemčiji si gledal kaki so pogoji za odprtje? Obresti so menda tudi do 1%.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Nisem nic gledal. Tale ima drugace cel kup nasvetov na to temo:
https://www.deutscheskonto.org/

Mislim, da je Ing-Diba priporocena kot naslednja najboljsa. Ena je se, ki ne zahteva DE rezidenstva (se ne spomnim vec, katera), vse ostale pa so se kar kontra EU direktivi na to temo.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
@obema...

Dvignili ste tak pomp okoli te banke, da sem pomislil da je pa res nekaj... Se še prav spomnim vsega pompa ntukaj okoli Sparkasse kako je oh in sploh najboljša, najugodnejša,... kaj je pa danes?

Tudi še danes je tako? Letos bo 10 let od kar sem na Sparkasse, pozitivni račun imam nekje 4 leta, torej plačujem samo MC od kar ga računajo po 11€ letno. Torej v vseh letih tvojega pluvanja po Sparkasse smo nekateri prihranili kar nekaj denarja. Ko bo pa za moje potrebe prišla kakšna boljša banka, mi ne bo noben problem zamenjati. Ker nimam nobene osebne vpletenosti v celo zadevo.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Glede na to, da si priden uporabnik N26 imam eno vprašanje, če morda veš... glede na to, da imaš pri N26 nemški IBAN, ali lahko uporabljaš "Sofort" sistem za online plačila? V marsikateri spletni trgovini (posebej pri potovalnih agencijah) je pri "Sofort" plačilih nižja cena oz. ni provizij na plačila.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Glede na to, da si priden uporabnik N26 imam eno vprašanje, če morda veš... glede na to, da imaš pri N26 nemški IBAN, ali lahko uporabljaš "Sofort" sistem za online plačila? V marsikateri spletni trgovini (posebej pri potovalnih agencijah) je pri "Sofort" plačilih nižja cena oz. ni provizij na plačila.

Nevem... ker ne poznam tega "Sofort" sistema
smile-1.gif
...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja, to SOFORT opcijo jaz tudi opažam zadnje čase marsikje v Nemčiji, mislim da je to isto "fora" kot paypal, stvar je plačana TAKOJ, denar potegne iz TRR, pa stroški so manjši saj Paypal ne cukne svoje mastne provizije tako da zadeva je še kako uporabna kajti marsikje imaš za plačilo s Paypalom tudi ti kot kupec slabše pogoje.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
ksz

A jaz tole prav berem, da N26 v bistvu omogoča samo plačila (UPN varianta) znotraj SEPA? Z Mastercardom pač lahko povsod plačaš, nakažeš pa samo znotraj SEPA sistema?
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Ksz

Evo info iz prve roke. Na istrskem y ni mozno placati s to kartico na avtomatu, saj jo avtomat enostavno poje in je ne zazna. Sem veselo cakal 20 minut majstra, da je prisel odpret avtomat in mi vrnil kartico. Pravi da imajo tezave ker je kartica prozorna. Govorim za avtomate. V vednost drugim
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.240
113
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Evo info iz prve roke. Na istrskem y ni mozno placati s to kartico na avtomatu, saj jo avtomat enostavno poje in je ne zazna.
Če bi bral to temo ali FAQ take DEBETNIH/PREPAID kartic na sploh, bi vedel v naprej, da pri dobrem delu avtomatov za bencin ne gre.

Skrill, Revolut, N26 ...

Citat:
Why is my PREPAID card declined at toll booths & automatic petrol pumps?

As your card is prepaid, when you pay with it the merchant has to authorise that you have sufficient funds on your card to make the payment.

As some automatic petrol pumps and toll booths do not have online connectivity, you may find that you are unable to use your prepaid card at some automatic petrol stations.

Gre pa 100% na slovenskih Hofer bencinskih in na JET v Avstriji.
Načeloma če jemljejo Maestro (ne mastercard) jemljejo tudi N26
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Evo info iz prve roke. Na istrskem y ni mozno placati s to kartico na avtomatu, saj jo avtomat enostavno poje in je ne zazna.
Če bi bral to temo ali FAQ take DEBETNIH/PREPAID kartic na sploh, bi vedel v naprej, da pri dobrem delu avtomatov za bencin ne gre.

Skrill, Revolut, N26 ...

Citat:
Why is my PREPAID card declined at toll booths & automatic petrol pumps?

As your card is prepaid, when you pay with it the merchant has to authorise that you have sufficient funds on your card to make the payment.

As some automatic petrol pumps and toll booths do not have online connectivity, you may find that you are unable to use your prepaid card at some automatic petrol stations.

Gre pa 100% na slovenskih Hofer bencinskih in na JET v Avstriji.
Načeloma če jemljejo Maestro (ne mastercard) jemljejo tudi N26

N26 ni prepaid kartica....
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Evo info iz prve roke. Na istrskem y ni mozno placati s to kartico na avtomatu, saj jo avtomat enostavno poje in je ne zazna.
Če bi bral to temo ali FAQ take DEBETNIH/PREPAID kartic na sploh, bi vedel v naprej, da pri dobrem delu avtomatov za bencin ne gre.

Skrill, Revolut, N26 ...
skrill na Y definitivno gre, ker ga uporabljam
smile-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Apachi pravi:
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Evo info iz prve roke. Na istrskem y ni mozno placati s to kartico na avtomatu, saj jo avtomat enostavno poje in je ne zazna.
Če bi bral to temo ali FAQ take DEBETNIH/PREPAID kartic na sploh, bi vedel v naprej, da pri dobrem delu avtomatov za bencin ne gre.

Skrill, Revolut, N26 ...
skrill na Y definitivno gre, ker ga uporabljam
smile-1.gif

Revolut tudi dela (na avtomatu). Pa na avtomatih za cestnino v IT tudi. Ne dela pa recimo na Petrolovem avtomatu za bencin plačat (not na kasi pa BP) ali pa na avtomatu za parkirnino na kongresnem trgu. Tako da čisto odvisno, je pa znano da so lahko problemi z debetnimi karticami na tovrstnih avtomatih.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ko jo dobim, da vem kaj naj me "skrbi". Ali jo požre ali samo zavrne? Je kako označeno, da lahko predvidevaš, na katerih avtomatih ne bo delalo (ali kaka splošna pravila) ali je je treba probati in videti? Saj če samo zavrne ni problema, če jo pa požre, potem je pa že malo bolj zoprno...
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Tako mi je rekel majstr, ki mi jo je prisel vrnit - naj senzor sploh ne bi zaznal, da je kartica ze vstavljena in jo ebostavno pogoltne. Tudi nic ni na avtomatu napisalo ali katkoli, kot da je ne bi vstavil. Je rekel da imajo precej tezav z temi prozornimi.