Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
@obema...

Dvignili ste tak pomp okoli te banke, da sem pomislil da je pa res nekaj...
Kakšen pomp? Tukaj so vprašanja o banki, kako se registrirat, kako opravit nakazilo, izkušnje, itd. Kakšen pomp? A ti je kdo dal pištolo na glavo, da moraš pri njih odpreti račun? Ali je kdo napisal, da če ne odpreš računa pri N26, da si bedak? Očitno ti takšne zadeve precej stopijo na žulj, pa ne vem točno zakaj. Saj ne gre za Renaulta
grin1.gif
.
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Nobeni banki ni dolgoročni bit biti ugoden za stranke pač pa služiti. Za nabiranje kritične mase ste že slišali, upam... Potem pa mala podražitev tu, pa tam... Če se vam da vsakih 12 mesecev prestavljati račun pa super.
Normalno, da sem že slišal. Zakaj pa misliš, da so dali ponudbo brezplačna kreditna kartica do 1.2.2017
grims-1.gif
. Meni je to kristalno jasno in zato sem tudi pohitel. Pri 3 EUR na mesec za kreditno se pač ne bi odločil. Tako bom pa brezplačno testiral ''alternativo'' in če bo ok morda večino prometa preselil tja. Vse kar zabijem je moj čas, čeprav to osebno skompenziram z izkušnjami...
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Jest, a si si že uredil da ti v firmi plačo nakazujejo na No26 banko? Da se izogneš vseh zajedalskih bank... A kredit za stanovanje na dobo 15 let se da dobiti? Ali pa hipotekarca? Kako je z morebitnim limitom? Torej kreditiranjem v kakršnikoli obliki? Imaš možnost direktne bremenitve? Verjmem (in tudi vidim) da je za prenakazovanje denarja in debetno kartico zelo ugoden. Kaj pa kot edina banka za vse kar sem naštel?
Vidiš, tukaj delaš napako. Zate, ki vse to potrebuješ, očitno N26 NI najbolj optimalna banka. Za nekoga drugega, ki recimo vsega tega NE potrebuje, pa lahko JE optimalna banka. Zato pusti nas pri miru, ravno tako kot tudi mi tebe pustimo pri miru, ki imaš pri x slovenski banki račun in ne serji po temi, ki ti očitno ne leži oz. je zate nepomembna. Razen, če imaš kaj konstruktivneg za dodati, potem ni panike, pamet pa raje soli komu drugemu.
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
True.
Pa saj ni problem da se ne zmorejo pokriti iz primarne dejavnosti. Problem je, ker hočejo lastniki in zaslužni kader katerega namesti lastnik več in še več. Potem zmanjka.
Zgolj vprašanje za No26. Od česa bo živela če se ne gre osnovnega poslanstva? Od posojanja denarja na računih komintentov drugim bankam? Banke si med sabo veselo zaračunavajo vse, samo ne prestavljajo vse banke teh bremen naprej na komintente. Potem imaš še procesne centre (nima vsaka banka svojega procesnega centra) za kartično poslovanje... Vprašanje se mi postavi če bo dolgoročno vzdržno ali bo samo še ena v nizu ki je šla ščasoma po poti ostalih...
Od česa? Če lahko banke z marmornatimi bančnimi enotami preživijo verjetno lahko tudi banka brez vsega tega ''overhead-a'' preživi, kaj praviš? 3 EUR na mesec za kartico le nekaj je, provizije od plačil s kartico tudi nekaj nanesejo, obračanje denarja, ki je na TR-ju tudi (komitentom se ne obrestuje), pa poglej naprej da imajo v mislih tudi možnosti vlaganja, itd.
Vse to ob občutno, občutno nižjih fiksnih stroških izpostav in predvidevam tudi manj zaposlenih.
Kar pa ne pomeni, da je zadeva 100% varna, zato jaz vsaj zaenkrat ne mislim imeti zadeve za edino banko in gor večjih vsot denarja.

Pa še tole: sam bom zaprl račun pri eni slovenski banki in to samo zato, ker so v zadnjem letu postali zelo inovativni, kako zaračunavat prej brezplačne storitve in pa paketa za brezplačno vodenje ni več. Tako sem še vedno bil pri njih, sedaj pač ne bom več bil pri njih in bom vsa sredstva prenesel na drugo slovensko banko, kjer so še vedno ZAME IN MOJE POTREBE PO BANČNIH STORITVAH najcenejši. Jebiga, raje zapijem tistih 100 EUR na leto, kot pa z njimi plačam marmor v banki, ki je itak ne vidim niti enkrat letno.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Znancu so pri eni od bank povišali stroške vodenja za ene 150% gledr na PR na račun vseh možnosti, ki jih banka ponuja... od kreditov do DB, zavarovanj, kreditne... kajvemčesa še... je prišel tja, da on od vseh storitev rabi samo ebanko in dvige na bankomatu... če majo kak tak račun... nimajo... pa je zaprl.

Ne potrebujejo vsi vsega. Enim je za pot od a do b dovolj Dacia in dejansko ne rabijo Audija z ogrevanimi leder sedeži.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Stroški pod črto pa so v glavnem primerljivi... za enako raven storitev.
Saj si sam odgovoril na svoje nabuloze. Kdor rabi raven storitev, ki jih nudi slovenska banka,ne išče alternativ. Komur je zadostna nižja raven storitev, ki pa v slovenski banki ni navoljo (ker ti v paket hočejo podturit vsega boga kar ne rabiš in bi ti vseeno to kasirali), pa išče alternativo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Verjetno tvoj nick ustreza tvojemu dejanskemu stanju, kajneda?

Tvoje skrpucala so pa vedno tehtna, strokovna, logična, nevtralna...

Dej brigi se zase, bo bolje za vse če ne znaš sprejemati drugačnosti.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Se mi ne da brati tvoje poezije. Samo toliko, procent od plačila s kartico si vzame procesni center, ki pa ni nujno last banke. Banka zasluži s članarino oz. storškom vodenja računa, kjer je zajet tudi kartični račun in pa seveda z obrestmi, če je govora o pravi kreditni kartici.
Recimo v SLO je BankArt, pa ISPC za American Express, Mercator ima svoj procesni center za Piko, Petrol za svojo kartico...

Sicer pa, dajmo se tipkat okoli te banke čez ene 3 leta. Ali bo še in ali ne.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Samo mimogrede - si (so)lastnik katere od "prizadetih" bank, da si te stvari tako k srcu jemljes? Ker ce si zgolj uporabnik - kot vecina od nas - potem ne vidim nikakrsnega razloga za tvoja nasprotovanja, ampak bi raje pripomogel k debati, kako cim bolj "inovativno" posiljati banke v qrac in izkoristiti vse mozne in druge variante, kako jim ne placevati stvari, ki si jih ne zasluzijo. Ne pa da se obremenjujes s tem, kako bodo oni zasluzili ali preziveli. To mene kot stranko popolnoma NIC ne briga. Jaz bom iskal ZASE najugodnejse moznosti. Ce bo ena crknila, bom sel k drugi. Ce bo ena postala predraga, bom nasel drugo. Banke so qrbe - either they screw you, or you screw them. :D
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sem, tako kot ti... ene 2 smo dokapitalizirali uradno še ene dve pa na črno.
In če sem že prisilni lastnik naj imam vsaj koristi od tega. Sicer je pa čisto vseeno. Vsak naj dela po svoje s svojim denarjem. Imaš prav.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Sem, tako kot ti... ene 2 smo dokapitalizirali uradno še ene dve pa na črno.
In če sem že prisilni lastnik naj imam vsaj koristi od tega. Sicer je pa čisto vseeno. Vsak naj dela po svoje s svojim denarjem. Imaš prav.

Ti dejansko mislis, da ce se je banka dokapitalizirala z nasim denarjem, da bos ti imel kaksno korist od tega?
grims-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
evo še jaz se do konca sprocesirala... sem štartala že kaki dan nazaj, samo sem potem videla, da je videochat. danes sem se pa že zjutraj ugvantala, ker sem šla na matično banko se za kredit menit, pa sem bila potem še za n26 primerna. ne vem, kaj taka kolobocija okoli tega. saj se obe zadevi ne izključujeta. Stane ma pa povsem enako.
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
468
16
18
Tudi pri Sparkasse sem imel prvo leto vse brezplačno. Sedaj pa plačam vsako leto 10 ali 15€ za Mastercard. Vodenje je brezplačno, položnice plačujem brezplačno ( tudi v Nemčijo), dvigi so brezplačni v € območju.

LP Sandi
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
A to je tista fora z jurjem na računu? Žal šparkase ni prišel blizu unicreditu. Ne rečem za videnje trr in te male stroške ob plačilu položnic, ampak ko si v enačbo dal še stanovanjski kredit... Če pa krede ne rabiš je pa tudi tistile N26 dober.
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
468
16
18
To je ta fora ja z jurjem na računu. Si pa dobil včasih ugoden EKO kredit. Sedaj pa ne vem kakšno je stanje.

LP Sandi
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
A so ze "iznajdli" to, da ti v ebanki ali appu (ce slednji obstaja?) kaze, kaksno je trenutno "povprecje stanja"? Da imas torej nekaksen semafor, ali je povprecno stanje 1000 ali pa ti grozi obracun...
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
468
16
18
Ne vem če to imajo. Sam nikoli ne potrebujem te funkcije. Toliko denarja pa res moraš imeti na rezervi, če ti kaj crkne. Ali morda vsi jemljete kredit, če vam kaj nepričakovanega crkne?

LP Sandi
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
To ne, ampak jaz sem ponavadi prestavil "profit" na druge racune (ko sem bil se na Sparkasse, na Bonus racun in na en drug varcevalni, ampak to so bili se drugi cajti, ko so bile se obresti precej spodobne), da ni delal izgube na osnovnem.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Citat:
Uporabnik sandichamp pravi:
Ne vem če to imajo. Sam nikoli ne potrebujem te funkcije. Toliko denarja pa res moraš imeti na rezervi, če ti kaj crkne. Ali morda vsi jemljete kredit, če vam kaj nepričakovanega crkne?
Hkm, eni dejansko nimajo za imet tolk na rezervi.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Citat:
Uporabnik stop pravi:
@ commodore

A nisi ti mel DKB? A to je še konkurenčno?
Najboljsa.
grin1.gif
Z decembrom je uporaba Vise za "aktivne stranke" komplet brezplacna (tako bankomati kot placevanje kjerkoli na svetu v katerikoli valuti). Obresti pa... revne kot povsod. Trenutno 0.40%, cez par mesecev 0.20.