Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

stop

Majstr
5. sep 2007
3.198
394
83
Las Vegas
Uporabi brez šumnikov ..se pravi S namesto Š ali C namesto Č. V najslabšem primeru te tako na verifikaciji skensla.
grin1.gif


Aja pa fajn je, če si vsaj oblečen ko se verficiraš
grin1.gif
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
861
63
28
Če se prijaviš do konca meseca je potem nonstop zastonj. Vsaj jaz to zastopim tako
smile-1.gif


Drugače pa preverjeno ne rabiš niti pametnega telefona niti tablice. Dovolj je kamera in mikrofon na prenosniku, potrditveno kodo dobiš pa preko sms.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
Citat:
Uporabnik onlyme pravi:
Če se prijaviš do konca meseca je potem nonstop zastonj. Vsaj jaz to zastopim tako
smile-1.gif


Drugače pa preverjeno ne rabiš niti pametnega telefona niti tablice. Dovolj je kamera in mikrofon na prenosniku, potrditveno kodo dobiš pa preko sms.

Eventuelno bi slo celo z win telefonom?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ali je že kdo preverjal kakšna je raven zaščite proti zlorabam kartice? Na primer pri NLB v kolikor prijaviš zlorabo, prekličejo transakcije oziroma ti krijejo stroške. Kako je pa tukaj?
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.929
34
48
A ne velja ze nekaj let glede tega (vsaj EU), da imetnik kartice krije max. 100 EUR (vse ostalo pa banka), ce banka ne ponuja nobene druge zascite?
Sicer pa imas tu na voljo takojsno blokado (bodisi preko mobilnika bodisi preko browserja) brez telefonarjenj na drug konec sveta in cakanja na izvedbo (in kasnejse povezane stroske tovrstnih "storitev").
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kakšen drugi konec sveta? Kartice slovenskih izdajateljev imajo vse 24/7 klicni center v Sloveniji in od trenutak prijave zlorabe/kraje/izgube to ni več tvoj problem.
Me zanima kako boš izvedel preklic oz. prijavo preko weba ko imaš na voljo samo EDGE ali GPRS in ali nimaš vklopljenega prenosa podatkov v roamingu (kar večina nima, ker je potrebno šparati)?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Seveda je potrebno šparati, če si na primer v Ameriki (vse od juga pa do severa). Če že pripelješ v zgodbo drugi konec sveta, potem tudi veš, da je roaming tam "malo dražji".

Tega glede 100 EUR ne vem. V spominu imam (ne vem, če je res), da pri NLB, ko prijaviš zlorabo, ti krijejo 24 ur pred prijavo ter vse po prijavi brez nekih dodatnih stroškov kakršnihkoli storitev.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.929
34
48
Izgleda, da je oz. bo še manj - 50 EUR oz. 0:

http://www.delo.si/gospodarstvo/finance/stroske-zlorab-plcilnih-kartic-prevzemajo-banke.html

"Z novimi pravili, ki bodo v našo zakonodajo uvedena predvidoma konec tega oziroma v začetku prihodnjega leta, naj bi se višina »odgovornosti« za nepooblaščene transakcije pred preklicom kartice znižala s 150 na 50 evrov.

Za imetnike kartic blagovne znamke MasterCard - razen za poslovne in določene predplačniške kartice - od pred kratkim ta znesek ni več tako pomemben, saj je podjetje uveljavilo načelo popolne zaščite (Zero Liability Protection), ki prav tako velja, če imetnik kartico uporablja skladno s pravili in zlorabo oziroma izgubo takoj sporoči banki."
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kakšen drugi konec sveta? Kartice slovenskih izdajateljev imajo vse 24/7 klicni center v Sloveniji in od trenutak prijave zlorabe/kraje/izgube to ni več tvoj problem.
Me zanima kako boš izvedel preklic oz. prijavo preko weba ko imaš na voljo samo EDGE ali GPRS in ali nimaš vklopljenega prenosa podatkov v roamingu (kar večina nima, ker je potrebno šparati)?

Naredil,bos to na enak nacin, kot ce moras poklicati in si v roamingu...
wink-1.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.929
34
48
Tako nekako, ja. Pa danes imaš itak že za vsakim vogalom in v vsakem hotelu wifi. Ali pa na voljo relativno ugodne lokalne SIM kartice. V džungli pa tudi POS terminalov ni.
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Komplicirate tam kjer ni neke potrebe.
Again, nič ni zastonj, čeprav morda na prvi pogled se zdi tako.
Enostavno ne rzumem zakaj tak pomp okoli te banke? Misliš da boš skril pred FURSom? Kolikor razumem, je zadeva zastonj še 3 dni. Potem enako stane kot pri nas.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Komplicirate tam kjer ni neke potrebe.
Again, nič ni zastonj, čeprav morda na prvi pogled se zdi tako.
Enostavno ne rzumem zakaj tak pomp okoli te banke? Misliš da boš skril pred FURSom? Kolikor razumem, je zadeva zastonj še 3 dni. Potem enako stane kot pri nas.

Nevem zakaj si tako negativno nastrojen proti tej banki... pa ves cas samo omenjas NLB ...
smile-1.gif
...

In se vedno trdis, da bo cez tri dni kostala enako... ceprav bo tukaj poslovanje se vedno brezpalcno... palcevala se bo samo MasterCard kartica ... Pri NLB (ko ze ravno ponavadi primerjas s to banko) te stane samo vodenje racuna mesecno vsaj 2,30€ ... poleg tega moras pristeti se strosek za KLIK ... Poleg tega te letno stane se MasterCard vsaj 22€ (ce imas trajnik) ali pa celo 41€ (ce nimas trajnika) ... N26 te bo kostal od februarja dalje 2,90€ mesecno za MasterCard kartico ... to je vse ...


P.S.: Nimam nic proti NLB... zadnje case postaja celo boljsa alternativa kot SKB... in bom mogoce razmislil raje o tem, da zaprem SKB racun ... Prej sem razmisljal, da bi zaprl NLBjev racun
smile-1.gif
...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Skril pred Fursom? To samo bedak misli, za kaj takega je treba račun kje drugje odpreti. Tudi zgoraj lahko bereš, da smo (nekateri) takoj prijavii zadevo na Furs.
Sam bom zelo v kratkem zaprl en račun v Sloveniji, ker me vodenje računa in internet benčništvo stane 2,5 eur mesečno, potem pa še vsaka kartica, storitev dodatno. Kar pride krepko več kot pa recimo tale zadeva.
Bom sedaj v miru testiral plačevanje (kar jaz rabim) in če bo vse štimalo gre en račun v zaprtje.

PS: ne bom pa gor imel ne vem koliko denarja, ker se ne splača, saj obresti ni, hkrati pa tudi zaradi "varnosti". Mesečno nakazilo me bo stalo 20 centov, potem so pa vsa plačila naprej brezplačna.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
@obema...

Dvignili ste tak pomp okoli te banke, da sem pomislil da je pa res nekaj... Se še prav spomnim vsega pompa ntukaj okoli Sparkasse kako je oh in sploh najboljša, najugodnejša,... kaj je pa danes?
Pa DH? a ni DH več najboljša?
Nobeni banki ni dolgoročni bit biti ugoden za stranke pač pa služiti. Za nabiranje kritične mase ste že slišali, upam... Potem pa mala podražitev tu, pa tam... Če se vam da vsakih 12 mesecev prestavljati račun pa super.
Jest, a si si že uredil da ti v firmi plačo nakazujejo na No26 banko? Da se izogneš vseh zajedalskih bank... A kredit za stanovanje na dobo 15 let se da dobiti? Ali pa hipotekarca? Kako je z morebitnim limitom? Torej kreditiranjem v kakršnikoli obliki? Imaš možnost direktne bremenitve? Verjmem (in tudi vidim) da je za prenakazovanje denarja in debetno kartico zelo ugoden. Kaj pa kot edina banka za vse kar sem naštel?
Ne da se mi iskati na spletu, saj je vendar Alter...
grims-1.gif

@Jest, NLB je samo ena izmed bank v Sloveniji, glede na zadnje dogodke vprašanje koliko časa še slovenska... Stroški pod črto pa so v glavnem primerljivi... za enako raven storitev.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.929
34
48
Sparkasse je bila najboljsa, dokler si za 2.29 EUR na mesec dobil vse, kar kot povprecna stranka rabis: Maestro, Mastercard, vkljuceni dvigi na vseh euroland bankomatih, pa brez drugih nepotrebnih dodatnih stroskov pri placevanju poloznic in nakazilih. Potem so sli po poti NLB in zdaj so le bleda senca nekdanje "slave". DH pa tudi sedaj nekaj drazi (ce sem prav izracunal, bi me prisli 1.95 EUR na mesec samo za to, da gor dobim placo in potem ves denar nakazem na en drug ("tuji") racun).

Prvotni namen bank je ustrezno premescanje denarja med "subjekti s presezki" in "subjekti s primanjkljaji" - in s tem sluzijo (oz. naj bi). Vsa bedna ostala "nadomestila" in "-nine" (na moji lestvici banalnosti tu definitivno zmagajo kaksni "stroski vodenja kredita" ali pa "stroski zapiranja racuna" ali pa "ukinitev placilne kartice"), ki so se razpasli v zadnjih letih, so pretezno neupraviceni (spomnimo se, kako so na veliko promovirali elektronsko poslovanje, bankomate, trajnike ipd., ker je cenejse - zdaj pa naenkrat hocejo to zaracunavati). Ubogi revezi so, prav zares, ce z razlikami med obrestnimi stopnjami ne zmorejo pedenati rednega poslovanja. Najbolje, da jih kar ukinemo...

Ne mores pricakovati od generacij, ki smo zrasli z brezplacnimi studentskimi racuni, da bomo pripravljeni dodatno placevati "storitve" bankam, ce imajo oni itak cast in priloznost, da z nasim zaupanjem (denarjem) lahko sluzijo. Glede vseh stvari, ki jih nastevas - jebes kredite, dokler jih resnicno ne rabis. Direktne bremenitve pa tudi nekako nimajo vec smisla, odkar jih (ce se ne motim) zaracunavajo.

Kar se mene tice, bi NLBju na primer lahko mirno prepovedali zaracunavanje storitev drzavljanom, dokler se dokapitalizacijski denar ne vrne (z obrestmi vred) nazaj v proracun. V splosnem pa vsem bankam v primeru, ce so razlike med aktivnimi in pasivnimi obrestnimi stopnjami vecje kot (denimo) 3 odstotne tocke. Pac ce ne zmorejo pedenati rednega poslovanja s takimi razlikami med obojimi obrestnimi stopnjami (ob dejstvu, ki so nam ga leta "nabijali", da so bankomati, trajniki, elektronsko poslovanje itn. bistveni cenejsi od klasicnih nacinov), je to samo njihov problem.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
True.
Pa saj ni problem da se ne zmorejo pokriti iz primarne dejavnosti. Problem je, ker hočejo lastniki in zaslužni kader katerega namesti lastnik več in še več. Potem zmanjka.
Zgolj vprašanje za No26. Od česa bo živela če se ne gre osnovnega poslanstva? Od posojanja denarja na računih komintentov drugim bankam? Banke si med sabo veselo zaračunavajo vse, samo ne prestavljajo vse banke teh bremen naprej na komintente. Potem imaš še procesne centre (nima vsaka banka svojega procesnega centra) za kartično poslovanje... Vprašanje se mi postavi če bo dolgoročno vzdržno ali bo samo še ena v nizu ki je šla ščasoma po poti ostalih...
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.929
34
48
To bomo pa videli. Jaz se ne obremenjujem s tem (razen ce se pri njih zaposlim
smile-1.gif
). Verjetno od dodatnih storitev, ki jih bo postopoma dodajala. Najbrz bodo tudi kaj kreditirali. 2.90 na mesec je sicer ze "po poti ostalih" - in bo vsak izracunal sam, kaj rabi in kaj se mu splaca in kdo to ponuja.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
btw. Prvo kar sem pogledal na ceniku N26 so stroški morebitnega zapiranja računa... ti s 0.00, za razliko od enih, ki to računajo 20, tudi 25€.