Nasveti pri daljših letih

urb17

Zelenc'
5. dec 2016
4
0
1
Pozdravljeni,

konec meseca se odpravljam na dopust in bom prvič letel dlje kot pa 2 uri, kolikor sem do sedaj po Evropi. Zanima me če imate kakšen nasvet, kako se pripravit na te daljše lete ki me čakajo? Torej kaj vzeti s seboj da bo čim bolj udobno, kaj vi počnete, da čas čim hitreje mine itd. Vem da moram nujno vzeti svoje slušalke, pa da je priporočljiva trenirka pa zobna krtačka in podobno, izbor filmov je menda kar dober, vendar vseeno, vse skupaj bo za 20 ur letov.

Letim z Qatar Airways, se dobi kakšne blazine/pouštre? Zanima me tudi, kako je z wifi-jem? Oglašujejo namreč, da je le-ta na voljo na večjih letalih, je zadovoljivo recimo za kakšen facebook ali skype klepet (brez kamere)? Polnilci z usb vhodom so?

Hvala za nasvete
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Eh ni panike
wink-1.gif

Slušalke le imej, lahko tudi polnilec za telefon...
Je čisto odvisno od družbe, jaz sem letos letel z Kanado in je bilo sledeče: Z doplačilom 10$ so ti dali tablico in si jo lahko nemoteno gledal, če nisi želel, si se lahko vseeno povezal na njihov "wifi", ki pa ni klasičen in ne moreš dostopati do svetovnega spleta, ampak samo do njihovega "serverja" kjer imaš gor filme in podobne stvari.
Dekico in blazino za enkratno uporabo ti dajo stevardese.
Sicer je bilo z njimi leteti res prijetno, dobra hrana, usrežljiva posadka itd...sem pa veliko tudi prespal, brezproblema
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz imam ono U blazinico za okrog vrata in je res udobna - polnjena mora biti z granulami in ne tista za napihnit. Izhodi za slušalke znajo biti malo posebni in pašejo gor samo njihove slušalke - dobiš pa na letališčih že adapterje za kupit, na katere pa pašejo tvoje slušalke. Tiste, ki jih dobiš na letalu, so bolj zasilno... Take si dobil poleg walkmana koncem 80. let
smile-1.gif

Na vseh daljših poletih je bil na voljo USB izhod pri sedežu, iz katerega si filal svoj telefon. So pa bli menda 1A, tak da zna bit, da tablice ne bo filal.
Večino ma so entertainment systemi na vsakeh sedežu in izbor filmov je tudi pester - tudi najnovejši filmi. Internet je na nekaterih letalih mogoč, je pa počasen in pa za plačat - in to ni poceni. Tak da če glih ne "serješ" denarja, ti priporočam, da se pripraviš na par ur brez neta
smile-1.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Še pomembneje od tega (če let ni poln): ko slišiš "boarding complete" je fino, da se obrneš na najbližjo stevardeso (stewarda) in jo/ga prosiš, če se lahko presedeš kam kjer sta 2-3 zici prosti (običajno nimajo težav s tem če je frej). Nazadnje ko sem letel čezoceansko sem ležal čez 4 sedeže na sredini (postavitev 3-4-3 sedeži v eni vrsti) in sem praktično imel posteljo ter se pošteno naspal. Slušalke pa žične vzemi, za BT je problem pri vzletanju/pristajanju ker je pač brezžično. Prijeten let.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.716
2.009
113
za šankom
pri Qatarju boš dobil nogavice,vzgalvnik,dekco,zobno ščetko,zobno pasto,čepke za ušesa,pokrivalo za oči in slušalko tako da ne rabiš nič skrbet,tudi v economy razredu imaš vse zastonj razen šampanjca,vzemi s seboj nekaj kar ti bo pomagalo zaspati in da boš recimo nekje 6 ur prespal(xanax)
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Kar se spanja tice, jaz vedno na letalu vzamem 2x sanval 10mg in me ni 9-10h
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Off: Hehe, je že Axl vedel, zakaj je v komadu rekel: "Well I'm a frequent flyer" :)

Kakorkoli, sam se tako solidne kemije več kot 1x letno ne bi šel... Res pa je, da kjerkoli zaspim kot ubit.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.716
2.009
113
za šankom
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Kar se spanja tice, jaz vedno na letalu vzamem 2x sanval 10mg in me ni 9-10h
smile-1.gif
sanval ti lahko povzroči panične blodnje,si predstavljaš da te lovijo po letalu ti pa se ničesra ne zavedaš
evil.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Btw., ne razumem folka, zakaj nima toliko pameti, da bi to počel vsaj z 1x dozo, in ne dvojno?
smile-1.gif
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
jaz pa ne vem, kaj je tak strašnega biti na letala 2x po 8 ur. Meni je prav fajn in v tem uživam
smile-1.gif

A doma niste nikoli po par ur skupaj na kavču pred tv?
wink-1.gif
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.426
858
113
Citat:
Uporabnik urb17 pravi:
Pozdravljeni,

konec meseca se odpravljam na dopust in bom prvič letel dlje kot pa 2 uri, kolikor sem do sedaj po Evropi. Zanima me če imate kakšen nasvet, kako se pripravit na te daljše lete ki me čakajo? Torej kaj vzeti s seboj da bo čim bolj udobno, kaj vi počnete, da čas čim hitreje mine itd. Vem da moram nujno vzeti svoje slušalke, pa da je priporočljiva trenirka pa zobna krtačka in podobno, izbor filmov je menda kar dober, vendar vseeno, vse skupaj bo za 20 ur letov.

Letim z Qatar Airways, se dobi kakšne blazine/pouštre? Zanima me tudi, kako je z wifi-jem? Oglašujejo namreč, da je le-ta na voljo na večjih letalih, je zadovoljivo recimo za kakšen facebook ali skype klepet (brez kamere)? Polnilci z usb vhodom so?

Hvala za nasvete

Sem letel pred kratkim 2x12ur v parih dneh.
Pač sediš in gledaš filme, ki jih imaš na voljo (svoje ali letalske). Lahko bereš, veliko tudi hodijo okoli. Kar mine.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.716
2.009
113
za šankom
meni recimo kot 190cm in če so vsi sedeži zasedeni je problem,saj vsi vemo koliko je prostora v econmy razredu
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Btw., ne razumem folka, zakaj nima toliko pameti, da bi to počel vsaj z 1x dozo, in ne dvojno?
smile-1.gif

Ziher je ziher
smile-1.gif


P.s:

Ce vzamem samo eno ne morem zaspati, zato 2x
smile-1.gif


Delam pa to v povprecju 1x, oz. 2x na leto.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.716
2.009
113
za šankom
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Btw., ne razumem folka, zakaj nima toliko pameti, da bi to počel vsaj z 1x dozo, in ne dvojno?
smile-1.gif

Ziher je ziher
smile-1.gif


P.s:

Ce vzamem samo eno ne morem zaspati, zato 2x
smile-1.gif


Delam pa to v povprecju 1x, oz. 2x na leto.

da bo res zaziher poplakni z viskijem
zmaga.gif
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
ob vsem napisanem, bi jaz še dodal, da v economy razredu obvezno izberi sedež ob hodniku. Ker se lahko poljubno vstajaš in hodiš okoli. Če pa sediš na sredini, moraš pa vedno prosit nekoga, da se vstane, ko moraš kam it.
PA čepe za ušesa ne pozabi.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz spim samo, če letim tako, da pristanem zjutraj. Drugače preguram prvi dan pa sem magar 30 ur skupaj pokonci.

Svoje slušalke in kindla. Na medcelinskih imajo itak ponavadi dober on board program, kjer lahko gledaš on demand. Jaz najraje knjige berem.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Obvezno vzemi sedez pri prehodu in ne ob oknu. Sem enkrat nabasal na 170 kilskega kitajca, ki bi mi blokiral sedez, ce ne bi tezil, da se presedem. Najbolj motece je, da ponoc, ko vsi kinkajo nemores scat, vsaj ne uvidevno. Ce si pa ob izhodu pa ni panike, vstanes in se mal sprehodis, ce ti sede, pretegnes noge itd... Ce imas moznost si nalozi svojo glasbo ali kaksne nadaljevanke ceprav je entertainment sistem kar soliden na teh letih.
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Jah, to je dvorezni meč... Maš pa dva zraven ki jih non-stop scat pa moraš vstajat. Jaz ko nimam pogoste potrebe po wcju sem raje pri oknu
wink-1.gif