Iščem bolje plačano službo...

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Želim si kot mnogi drugi zamenjati službo, ker je problem premajhna plača(minimalc). Sem delaven in se hitro naučim delati karkoli in mi vsi govorijo, kako ne bo problem najdit službe. No po poslanih 57 prošnjah in parih odgovorih, da ne iščejo ničesar sem začel gledati v sosednjo Avstrijo in je edini problem nemški jezik. Zdaj pa razmišljam, da bi se vpisal na tečaj in reskiral plačo za to ali pa bi še naprej pošiljal prošnje pri nas.
Moja želja glede plače je samo, da gre čez "jurja" neto v Sloveniji in da ni težko fizično delo. Ni se mi problem vozit tudi 100km daleč, če je to to na.

Kaj mi svetujete vi? Je Avstrija res tako dobra kot se piše in govori?
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Avstrija je dobra dokler si delo poiščeš sam ali preko preverjenega posrednika.
Ponavadi pa, kolko mi je znano zahtevajo znanje osnovnega sporazumevanja v nemščini.

Če iščeš višje kvalificirano delo, nemščina ni pogoj. angleščina je.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Jurja neto za fizicno delo v slovenijo? Tega ne bos docakal v bliznji prihodnosti. Poznam firmo ki placuje vse svoje zaposlene nadpovprecno, in fizikalci pridejo na nekje 850, drugje je za tako delo minimalac
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Jurja neto za fizicno delo v slovenijo? Tega ne bos docakal v bliznji prihodnosti. Poznam firmo ki placuje vse svoje zaposlene nadpovprecno, in fizikalci pridejo na nekje 850, drugje je za tako delo minimalac

Poznam firmo v SLOveniji ki je sicer podružnica Italijanske firme in dobijo 1000€ NETO za proizvodnjo (elektromotorji).
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Če želiš delati v Avstriji dobro poznavanje jezika ni absolutni pogoj. Dovolj je, da ga razumeš toliko, da boš vedel kaj predpostavljeni želi od tebe, da boš znal prebrati in razumeti varnostna navodila, opozorila... Dobro je tudi, da spoznaš koga, kateri že dela zgoraj saj ti bo lahko dal kakšno koristno informacijo ali te opozoril za kakšno prosto delo. Dobro je, da ti nekdo napiše prošnjo in CV v Nemščini in sicer tako, da boš potem le menjaval delodajalce. Imeti moraš tudi zagotovljen prevoz (npr. lasten avto), saj te zgoraj nihče ne bo vprašal, kako boš takrat in takrat prišel na delo ali domov.
Ko imaš vse to zagotovljeno (prošnja, prevoz, osnove Nemščine) je pa najboljše da neseš osebno ali pa pošlješ prošnje na firme, kjer si želiš delati. Lahko prebrskaš tudi njihov urad ta delo (AMS) za pokrajino kjer bi delal. Pa na razgovoru pokaži čim več samozavesti. Pa veliko uspeha ti želim.

PS- je bil pred meseci sin v podobni situaciji. Jezik srednješolsko a je imel preko ŠS nekaj izkušenj. Za enako delo katero bi opravljal pri nas prejme kot začetnik caa 35% več, ko se odbije naša dohodnina, naša malica, naš regres, naš prevoz na delo in doda Avstrijska 13 in 14 plača. Verjetno, pa bo z leti razlika večja oz. bo dobil izkušnje in se naučil jezika, da bo lahko kandidiral za kakšno boljše plačamo delo.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Kot je bilo že parkrat povedano, za nemščino rabiš par let.

Pa še potem, ko prideš tja... med sabo " skandinavsko" govorijo.
hysterical-1.gif


Pisarniški ljudje so seveda izobraženi, ti zna v hoch deutsch vse povedati.... hribovci v proizvodnjah pa po svoje pač gonijo.
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Citat:
Uporabnik mckmck pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Jurja neto za fizicno delo v slovenijo? Tega ne bos docakal v bliznji prihodnosti. Poznam firmo ki placuje vse svoje zaposlene nadpovprecno, in fizikalci pridejo na nekje 850, drugje je za tako delo minimalac

Poznam firmo v SLOveniji ki je sicer podružnica Italijanske firme in dobijo 1000€ NETO za proizvodnjo (elektromotorji).

Proizvodnja elektromotorjev, kjer je potrebno neko znanje, nima s fizicnim delom, kjer rabis samo roke nic skupnega
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Kakšna pa so tvoja znanja?

Zakaj si "zaposlitve" ne ustvariš sam, najdeš zadevo, ki bi jo z veseljem počel samostojno, odpreš s.p. in pričneš utirat samostojno pot?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Mi je razlagal cistokrvni svaba da ko je srecal cistokrvnega low life stajerskega jodlara, ga dejansko ni razumel. Pa ni samo stvar dialekta, se besede majo pogosto cisto svoje
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Brez jezika v avstriji lahko delas kot fizikalec ali pa v kaksni mesnici v hladilnici.
V sloveniji je kar nekaj firm kjer je placa okrog 1000eur odvisno od kod si doma?
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Angleško recimo sicer dobro govorim in praktično razumem vse. Na Duolingo sem prijavljen in vsakodnevno delam vaje ter gledam in poslušam videe na Youtube in nekaj osnovnih besed že znam. Ravno gledam Magno Steyr v Gradcu, ki stalno zaposluje v tovarni in bi bila za začetek odlična služba. Saj ko bi enkrat prišel v tujino bi se hitro priučil jezika in ga ni tečaja, ki bi to zmogel. Sem bil npr. v mladosti na Hrvaškem tri tedne in sem zadnje dni že čisto obvladal jezik, ker sem bil v stiku z ljudmi ves čas.

Prek agencije bi verjetno hitro prišel v tujino in potem bi se šele spraševal ali bom sploh dobil plačo :D Tistemu podjetju, ki ga omenjate zgoraj z proizvodnjo elektromotorjev sem že najmanj 2x poslal prošnjo in ne odgovorijo nič.
Sem iz okolice Lj in kot pravim se mi ni problem vozit kamorkoli, ker bi to trajalo par mesecev in nato bi šel verjetno v kak najem bližje.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.570
113
Ne moreš primerjati hrvaščine z nemščino.
Če bi se takrat prestavil recimo v Madžarsko namesto Hr bi se v 3 tednih naučil bore malo.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Brez jezika v avstriji lahko delas kot fizikalec ali pa v kaksni mesnici v hladilnici.
V sloveniji je kar nekaj firm kjer je placa okrog 1000eur odvisno od kod si doma?
Za nekatere se Slovenija konča na Barju, za nekatere v obmejnih področjih pa je 1000 € neto dobra plača za inženirja. Fizikalec je srečen, če ne dobiva dodatka do minimalca.
jezen.gif
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.018
91
48
Dragi Casio,

iz svojih izkusenj ti lahko povem, da se v tujini ne cedita med in mleko. Delam v tujini in ni vedno prijetno. Ampak te ne zelim uplasiti. Nadpovprecni se v tujini dobro znajdejo. Izkoristiti moras svoje primerjalne prednosti. Prevelika studiranost je lahko celo prej ovira kot prednost.

Kaj znas delati, v cem si boljsi od ostalih?

Zavedaj se pa, da v tujini konkuriras. V cem si boljsi od npr Stajercev in Koroscev, ki so glede Nemscine v prednosti pred teboj.
V cem si boljsi od Romunov, ki so pripravljeni delati za se nizjo placo?
V cem si boljsi od npr Madzarov, ki iscejo sluzbo v Avstriji?
 
v MB na Limbušu bo z januarjem odpr Serioplast podjetje (serioplast S.p.A., Italy). mogoče se ti splača iti na serioplast.iti pa tam potem direkt (ko najdeđš mejl) njihovo kadrovsko kontaktiraš oz znajo met varianto kariere/zaposlitve/delati za njih

kolega je točno to kar pišem naredil, mejl poslal v ang in dobil odgovor (ne vem pa točno kaj je spraševal), drugače kontaktiraj zavoz za zaposlovanje OE maribor