Vdor v PayPal!

timm

Pripravnik
21. apr 2008
115
0
16
Celje
Zdravo.
včeraj okoli polnoči mi je očitno nekdo vdrl v Paypal račun in opravil dve transakcije za neko spletno stran z igrami ali nekaj takega ½WARGAMINGGR-2211½.
Na SMS sem dobil opozorilo o dveh transakcijah - za 35.93$ in 4,00$. javil sem na Diners, ker je bilo pobrano s te kartice in naredil blokado.
Mastercard in Skrill so zaenkrat še neuporabljene.
Je pa težava, da NE MOREM v Paypal, ker je, kot, da bi bil izbrisan - NE OBSTAJA za moj mail naslov!
Preko Google prijav sem dobil opozorilo, da se je nekdo prijavil na moj račun z drugega računalnika!
Prilepil sem screen print - prosim za mojstre, če se da videt od kje je ta IP? IP mi je napisalo: 185.57.16.2
Kako naj sedaj uredim s Paypalom?
Alter
2505294-Varnost?obvestila.png
 

Priponke

  • 2505294-Varnost?obvestila.png
    2505294-Varnost?obvestila.png
    63,3 KB · Ogledi: 451

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Meni so ga takoj blokiral paypal račun....ko so vidil, da se nekaj čudnega dogaja.

se mi zdi, da sem potem moral prav poklicat irsko, da so mi odblokiral.
 

B81

22. jul 2007
34.479
8.955
113
Kaj to pomeni? Da je tam opravil nakup ali da je trgovina opravila nakup?
 

timm

Pripravnik
21. apr 2008
115
0
16
Celje
Sem jih klical in povedal kaj in kako je bilo. IP pripada javnemu wifi-ju, ki se ga na nekem postajališču za kamijonarje lahko zakupi z žetoni. Da se storilec najde, je menda skoraj nemogoče, ker je javna zadeva.
Paypal mi je pa storilec zaprl in ne Paypal sam. Še potrditveni mail, ki ga prejmem ob nakupu, je bil prestavljen v ½koš½, prav tako mail pošta od Paypala z vprašanjem oz. opozorilom, če sem sam zaprl račun.
No, sedaj imam vsa gesla spremenjena in kartice blokirane, tako, da neke škode več ne bi smelo biti.

Edino ne vem še, če lahko od Dinersa ali Paypala dobim kako povrnjen ta znesek?

Hvala vsem za odgovore in trud.
lp
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Potem so ti v bistvu vdrli v mail in na podlagi tega, enostavno zahtevali novo geslo.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Zanimivo je že dejstvo, da je storilec bil fizično v Sloveniji. Očitno nekdo, ki je blizu tebe... Očitno tudi ni tehnično najbolj izurjen, ker je raje uporabil javni Wi-Fi namesto VPN-ja. Generični hekerji so večinoma iz kakšnih tujih vzhodnoevropskih držav. Tukaj se je nekdo ciljno spravil nate... in glede na to, da ni tehnični strokovnjak, bi se res vprašal, kako je prišel do gesla.
 

timm

Pripravnik
21. apr 2008
115
0
16
Celje
Pravzaprav ne vem kam so mi zdaj vdrli. V Google račun, mail ali Paypal? Gesla sem povsod spremenil, paypala pa tak ni več, ker ga je, kdorkoli že, izbrisal.
Da bi kdo prišel do mojega gesla od mene osebno - nemogoče.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jaz ti svetujem, da si poiščeš kakšnega znanca, ki se spozna vsaj na osnove varnosti na spletu in se malo pogovorita. Glede na napisano sklepam, da si tudi sam popolnoma zgubljen pri uporabi interneta ...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
To je zelo verjetno opravil nekdo, ki ga poznaš. Ali si mu dal svoje geslo ali pa ga je videl vtipkavati. Morda si celo uporabniško ime in geslo kam zapisal, da ga je prebral.
To sklepam glede na to, da naj bi hack prišel iz Slovenije.

Priporočam, da si poleg menjave gesla vklopiš še preverjanje v dveh korakih.
 

timm

Pripravnik
21. apr 2008
115
0
16
Celje
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
To je zelo verjetno opravil nekdo, ki ga poznaš. Ali si mu dal svoje geslo ali pa ga je videl vtipkavati. Morda si celo uporabniško ime in geslo kam zapisal, da ga je prebral.
To sklepam glede na to, da naj bi hack prišel iz Slovenije.

Priporočam, da si poleg menjave gesla vklopiš še preverjanje v dveh korakih.

Preverjanje v dveh korakih je narejeno. :)
Geslo me menda ni nihče videl tipkat, oz. tudi, če bi, dvomim, da je kak tak, ki bi si ga zapomnil, je bilo nelogično in dokaj dolgo (sedaj je spremenjeno).
Glede tistega zgoraj, ki je pisal, da nimam pojma o netu, pa raje ne bi komentiral. Res nisem ekspert, nad večino, kar jih vsaj poznam, pa upam reči da ja. :)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Po svojih izkusnjah s podrocja preiskovanja tovrstnih zadev, bi rekel, da je nekdo pridobil novo geslo za tvoj mail racun na podlagi lahkega ali logicnega varnostnega vprasanja. Tudi to kaze da bi lahko bil nekdo ki te vsaj malo pozna.

Torej preveri se to na kak nacin lahko svoje geslo na gmailu ponastavis... Ce imas tam vprasanje tipa "ime vase sestre" je to lahko isti problem kot ce bi imel za geslo svoje ime in priimek.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.249
5.817
113
tuhtam, da so verjetno primerjali kaka ukradena gesla iz kje drugje in na slepo poskušali na paypalu

paypal pa itak bedniki, sploh ne moreš poslat emaila, če je account ukinjen