Trail tek

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Katere superge priporočate? Na kaj moram biti pozoren oz je kakšna posebnost na katero moram biti pozoren. Cena nekje do 150 evrov, rajši manj.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Meni se zdi, da je bolje kupiti tri pare po 50€ kot ene za 150€, ker se kar hitro uničujejo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.923
2.402
113
Odvisno od razdalje, poti, skala, blato. V SI dostopni in ne mores zgrešit so Salomon, La Sportiva. Ce si iz LJ poglej v Amfibiji za Icebug in Salming. Inov8 je tudi super. Kar se tice oprijema ga ni čez Icebug. Kaj pa ti sede na nogo je lahko cisto nekaj drugega kar ti je sedaj všeč.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Dolžina ca 7 km, višinske nekje 600 m. Gozdna pot s kakšno korenino ter skalami. Trenutno imam Salomon pa neke od Nike, ki sem jih naredil po meri. Oboje solidne, vendar sta zdaj ze oba para boga. Rad bi pa probal kaj novega, bom pogledal Icebug.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
912
113
Emona / Carnium
Dejansko je velika razlika med tem kaj ti je všeč, ko gledaš na spletu in ko v trgovini obuješ, zategneš vezalke in narediš par korakov up/downhill.
Meni sedejo La Sportiva, pri katerih je grip zelo zanesljiv. Recimo Salewa modeli mi nikoli niso ustrezali (drsi, tišči, vse trdo,...).

Trenutno nucam model Akasha.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.923
2.402
113
Vsekakor obisci Amfibijo. Icebug ima res super grip. Poglej se za Inov8 Talon.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz gmajne trajbam z Brooks glycerin, zdaj že čisto znucane in napol razpadle, ampak gre, en dan mi bodo razpadle direkt 5 km od bajte
smile-1.gif
Res so udobni in mehki. Pa sploh niso namenjene takim potem (gozd, precej korenin, skal ni), bolj za makadam in asfalt. Sem ravno prejšnji vikend z njimi odlaufal Rab treking (27 km 1000 višincev v zelo slabih razmerah, pa razen v blatu (podplati so že slicsi) je šlo prav dobro. Bi bilo pa za probat še trail varianto.

Sicer imam še od La Sportive raptor, ki imajo res dober oprijem in v blatu držijo kot pribiti, ampak so postali preveč trdi za kaj več kot nekajurno hojo, žulijo, pa zdržali so manj. Tako da bo naslednja copata najbrž spet Brooks, sploh njihova mehkoba blagodejno vpliva na moja zmahana kolena.
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Daleč najboljše razmerje med kakovostjo in ceno imajo brez dvoma Adidas Kanadia TR. Trenutno so v različici 7 in obstajajo v navadni in goretex varianti. V trgovinah dobiš od 40-60 EUR, odvisno od trgovine in akcije.

Priporočam navadno verzijo. Z enim parom naredim cca 1500km in grip je še vedno zadovoljiv, le zunanjost je razumljivo precej zdelana. Edini težavi znata biti, če imaš široko stopalo, ker so relativno ozke v sprednjem delu in, da niso zelo blažene, kar pa je za trail tek v bistvu plus, saj imaš boljši občutek na raznovrstni podlagi.

Torej pojdi probat v trgovino, če ti ustrezajo. Dobiš v večini slo trgovin. Jaz jih sicer naročam preko sports direct strani, kjer so občasno tudi pod 30 EUR par.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Hvala vsem za nasvete in komentarje. Na koncu sem vzel La Sportiva Helios SR. Nekako so mi bili najbolj udobni in tist občutek, ko jih daš na nogo je bil, to je to. Našel sem jih v Iglu športu.

http://www.lasportiva.com/en/helios-sr

Probal sem tudi Adidas pa so mi bile neudobne, se posebej nadlezne so bile okoli pete.
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik sssss pravi:
Daleč najboljše razmerje med kakovostjo in ceno imajo brez dvoma Adidas Kanadia TR. Trenutno so v različici 7 in obstajajo v navadni in goretex varianti. V trgovinah dobiš od 40-60 EUR, odvisno od trgovine in akcije.

Priporočam navadno verzijo. Z enim parom naredim cca 1500km in grip je še vedno zadovoljiv, le zunanjost je razumljivo precej zdelana. Edini težavi znata biti, če imaš široko stopalo, ker so relativno ozke v sprednjem delu in, da niso zelo blažene, kar pa je za trail tek v bistvu plus, saj imaš boljši občutek na raznovrstni podlagi.

Torej pojdi probat v trgovino, če ti ustrezajo. Dobiš v večini slo trgovin. Jaz jih sicer naročam preko sports direct strani, kjer so občasno tudi pod 30 EUR par.

a lahko kakšno sliko teh superg po 1500km in v kolkem času jih nardiš?
ker za tak denar kot praviš, mislim, da res ni druge izbire.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.923
2.402
113
Kanadia so res dober copat. Meni zal ne sedejo lepo na nogo.
Kar pa se cen tice, ponavadi vzamem oz. pocakam da je v akciji okoli 70, 80 €.
Pa se eno priporočilo. Sealskinz nogavice. V snegu omogocajo super užitke. Par dni nazaj sem bil na 1700...brez težav. 😀
 
Nazadnje urejeno:

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
a lahko kakšno sliko teh superg po 1500km in v kolkem času jih nardiš?
ker za tak denar kot praviš, mislim, da res ni druge izbire.

Evo, ta par ima 1600 km v pol leta (vse od gozdnega, gorskega traila, do njiv in makadama). Podplat je še odličen, pri robovih se malce trgajo in peta je znucana, kar je razumljivo. Ne uporabljam jih več za tek, ker so postale "trde". Za okrog hiše še čisto OK.

Kot je zgoraj napisal, ti pa morejo lepo na nogo pasat tako, da je treba v trgovini najprej sprobat. Predvsem so ozke v sprednjem delu in blaženje ni izdatno, kar verjetno ne bo ustrezalo težkim tekačem. Obstaja tudi GTX varianta, vendar mi ne ustreza, ker ne "diha" dovolj. Poleg tega pri navadnih tudi zelo lepo odteka voda ven, če veliko tečeš po dežju in snegu.



 
Nazadnje urejeno:

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
To pa zato, ker so bile oprane v pralnem stroju. Sicer so več ali manj moji trail copati zelo blatni. Ko odslužijo svoje v tekaškem smislu, jih operem v pralnem stroju in imam za hojo ter opravke okoli hiše.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Kanadia so res dober copat. Meni zal ne sedejo lepo na nogo.
Kar pa se cen tice, ponavadi vzamem oz. pocakam da je v akciji okoli 70, 80 €.
Pa se eno priporočilo. Sealskinz nogavice. V snegu omogocajo super užitke. Par dni nazaj sem bil na 1700...brez težav. 😀 [/quote

Kje si kupil te stumfe za čez čevelj. Kake so kaj velikosti?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.923
2.402
113
Nogavice niso za čez čevelj. So navadne nogavice za na nogo. Prvo dam eno tanko sinteticno, za vpijanje pota. Sealskinz ima pa gumeno plast med dvema tkanima plastema.
Kupil v KP, našel preko ceneje.si. Ne prodajajo več. Amazon ima OK cene. Moja ima nogo 37 in so ji bile S premale, čeprav po njihovo naj bi bilo OK. Jaz imam 45 nogo in stumf XL.