Novo pri HoT mobil

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Problem je verjetno v opremi, ki tiči v baznih postajah ali na povezavah med njimi. To opremo je A1 od nekoga kupil in verjetno ni možnosti, da jo kar menja. Dvomim, da tehniki A1 lahko tu kaj storijo. Razen, da obljubijo, da bodo storili in ...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Dvomim, da tehniki A1 lahko tu kaj storijo. Razen, da obljubijo, da bodo storili in ...

Nam uporabnikom prst v rit.
Osebno me moti to sprenevedanje. Pač, naj povejo, kot je, ne pa da bodo preverili, nato SMS, da še niso, a da bodo. Nakar se vse konča.

Ko bi vsaj bilo mogoče te bazne postaje nekako posodobiti z posodobitvijo kakega firmware-a in bi se recimo da uredilo. Vem, pobožne želje.
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Seveda sem jaz o vzroku problema samo ugibal. Dejstvo pa je, da se oprema kupi in da je noben operater v Sloveniji ne proizvaja sam in verjetno niti ne namešča sam.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Oprema BP je tako po spominu: Siemens, potem to kar so kupili od WWI (Vega), Huawei (če se ne motim) pa verjetno še kaj (Kathrein antene,...). Koliko je to med seboj kompatibilno je vprašanje, vendar očitno pri Telekomu dela.

Bazne se posodabljajo in tu ni problem, problem je v povezavah s centralami in v samih centralah. Marsikatera bazna se je na silo (ker je bil Telekom predrag) povezovala preko linkov namesto po kablih, seveda jih pa na veliko BP druga povezava kot link sploh ne pride v poštev.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Suma sumarum, je torej rešitev v doglednem času sploh mogoča? Tile indici meni kažejo, da ne.

A ko potegnem črto, Telemach je konkretno slabši (imam izkušnje), Telekom pa oderuški.
Izimobil bi bil dober, vendar bo sedaj Telekomov, prihodnost, ter s tem tudi ponudba pa vprašljiva...
 

kaktus1

Zelenc'
28. feb 2014
20
2
3
Ljubljana
Imam tri vprašanja:

1. Sem na Telekomu in bom šaltal na Hot. Predvidevam, da najprej kupim Hot SIM, napolnim in prenesem številko od Telekoma? Šele ko je stara cifra na HOT, lahko odjavim Telekom?

2. Polnil bi preko N26 kartice. Lahko kartico registriram takoj, ali moram vseeno kupit prvič vrednostnico, da me spusti sploh do aplikacije?

3. Telekom zvišuje cene s 1. julijem. Predvidevam, da grem sedaj lahko stran še celo brez stroškov zaprtja paketa?

Hvala za odgovore že vnaprej.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Citat:
Uporabnik kaktus1 pravi:
Imam tri vprašanja:

1. Sem na Telekomu in bom šaltal na Hot. Predvidevam, da najprej kupim Hot SIM, napolnim in prenesem številko od Telekoma? Šele ko je stara cifra na HOT, lahko odjavim Telekom?

2. Polnil bi preko N26 kartice. Lahko kartico registriram takoj, ali moram vseeno kupit prvič vrednostnico, da me spusti sploh do aplikacije?

3. Telekom zvišuje cene s 1. julijem. Predvidevam, da grem sedaj lahko stran še celo brez stroškov zaprtja paketa?

Hvala za odgovore že vnaprej.

Telekom zvišuje cene?? Pa ti ljudje nimajo vse pospravljeno po podstrešju!
bonk.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik kaktus1 pravi:
Imam tri vprašanja:

1. Sem na Telekomu in bom šaltal na Hot. Predvidevam, da najprej kupim Hot SIM, napolnim in prenesem številko od Telekoma? Šele ko je stara cifra na HOT, lahko odjavim Telekom?

2. Polnil bi preko N26 kartice. Lahko kartico registriram takoj, ali moram vseeno kupit prvič vrednostnico, da me spusti sploh do aplikacije?

3. Telekom zvišuje cene s 1. julijem. Predvidevam, da grem sedaj lahko stran še celo brez stroškov zaprtja paketa?

Hvala za odgovore že vnaprej.

1.) Kupiš HoT sim, preneseš lahko takoj in šele potem polniš, ko dejansko misliš začeti uporabljati. Tako sem sam storil. Pri Prenosu označiš na pogodbi, naj HoT da zahtevek na Telekom za prekinitev tvojega razmerja na Telekomu. Tako da bo to storjeno skupaj s prenosom cifre, tebi ni torej treba nič.

2.) Ne vem

3.) Če se dvig cen nanaša tudi na tvoje naročniško razmerje, potem seveda. Če še ni minilo 30 dni od objave. Plačaš pa 5€ za prenos.

LP
 

kaktus1

Zelenc'
28. feb 2014
20
2
3
Ljubljana
Super. Hvala za odgovore.

Prekinil bi sam prejšnji paket na Telekomu, ker moram še vrnit modem od Siola. Najbrž bo SIM od HoT aktivna že takoj, tudi če še ni istočasno prekinjena pogodba na Telekomu?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Pri Prenosu označiš na pogodbi, naj HoT da zahtevek na Telekom za prekinitev tvojega razmerja na Telekomu. Tako da bo to storjeno skupaj s prenosom cifre, tebi ni torej treba nič.

Ravno tega NE sme naredit, če hoče prekinit zaradi nestrinjanja z novimi pogoji. Če naredi tako kot praviš, bo lepo plačal še prekinitev naročniškega razmerja. Razmerje mora ostati aktivno in potem sam prekinit naročniško razmerje pri Telekomu in izrecno navest, da prekinja zaradi nestrinjanja s pogoji.
 

kaktus1

Zelenc'
28. feb 2014
20
2
3
Ljubljana
Se mi je zdelo, da so kakšne finte..
smile-1.gif
Me zanima kaj je potem s SIM kartico od Telekoma, ko bo številka že prenesena na HoT SIM? Bo enostavno neveljavna SIM? Ker bom Telekom prekinil šele drug teden..
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Tega pa nisem vedel. Hvala, da si me popravil.

Glede kartice. Vsaj na BOB je tako, da so mi dodelili novo cifro.

PIN SIM kartice seveda normalno velja.
 

Nitro

Pripravnik
14. feb 2011
53
8
8
Citat:
Uporabnik Nitro pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Kaj pa če kličeš na nedosegljivo številko preneseno na HoT?
Se klic kaj zaračuna klicatelju? Pri meni se če prodam od kje gor poklicat... Odbije enoto iz klicoče številke ali stanje iz računa... Preizkušeno iz več ponudnikov

To sem tudi jaz opazil....sem prijavil na klicni center pa ne vem če me je razumela kaj sem jim hotel povedati

Imam pa odzivnik izključen.

Odgovor Hot-a glede te težave:
Spoštovani,

zahvaljujemo vam se za vašo informacijo o zaračunanju klicev klicatelju iz drugega omrežja.
Zaenkrat delamo na tem, da se sistem posodobi in ne prepozna našega avtomatskega odgovora (o nedosegljivosti ipd) kot začetek klica. Poskušali bomo neprijetnost čimprej odpraviti.

Želimo vam še naprej lep dan in vas lepo pozdravljamo,


HoT ekipa info@hot.si
 

kaktus1

Zelenc'
28. feb 2014
20
2
3
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
S katero spremembo pogojev se pa ne strinjaš? Ker spreminjajo se le pogoji fiksnim storitvam (mobilno vključuje le paket modri).

Imamo vse pri njih, TopTrio A, dve mobilni številki. Sem skos težil jim, da ne rabim Tvja in stacionarca, ampak samo net. Klinc, zdj grem pa stran. T2 samo internet na optiki ceneje in mobilne na hot. Me zanima, kako bo kaj signal preko A1. Bil od samega začetka na Mobitelu..
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Pokritost je res super. Po mojih izkušnjah je pokritost A1 nad Telekomovo. Tako da glede tega res ne skrbi...
wink-1.gif


Težava pa je sedaj že zloglasni robotski glas (verjetno si prebral par postov nazaj), kateri se pojavlja med pogovorom. Nekaterim bolj, drugim manj, večini pa očitno sploh ne.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Pokritost 3G in LTE ima (v naših krajih) A1 definitivno boljšo od Telekoma. Verjamem, da so kraji, kjer je situacija obrnjena. Ampak pod črto sta tam tam.

Kvaliteta je pa druga stvar... prej pri Simobilu (in sedaj pri Bob-u) se mi je že nekajkrat (skupaj ene 5x v dveh letih) zgodilo, da prenos podatkov enostavno ni delal. Verjetno posledica kakšnih del na omrežju (zadnjič je bilo recimo takrat, ko so bob uporabnikom vklopili opcijo 5Gb). Potem je problem robotski glas, ki se zgodi pri daljših klicih... in ta problem imajo VSI... ampak očitno manjši delež ljudi visi na telefonu več kot 20min hkrati. Takih težav pri Telekomu ni bilo.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Kvalitete nisem komentiral, ker premalo poznam oz. spremljam. Glede pokritosti pa resno pravim.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Pokritost 2G ima Telekom verjetno najboljšo. Preostali dve verjetno A1.
Ampak pri A1 dejansko po več kot 30 min pogovarjanja začne nekaj vmes hoditi, ala robotski glas, prikinjanje besed in kmalu privede do potrebe po ponovnem klicu. Ko je spet vse v najlepšem redu.
Lokacija ni važna, so na dveh tudi 4G pokritost in avtomatska izbira v telefonu (klic potem v 2G ali 3G), telefoni ne slabi.