Novo pri HoT mobil

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
KSZ.

Opaža še kdo, da se mu iz vseh omrežij obračuna klic na nedosegljiv HoT ?

Ja!
Tole s telefonskim predalom in/ali SMS zgrešenim klicem imajo malo čudno poštimano, tako da gre vedno za aktivno vzpostavljeno zvezo (ali kakorkoli že temu rečejo), tako da je temu ustrezno tudi zaračunana. Ne vem pa, ali je HoTova stvar ali stvar sistema pri A1.

Zadeva je torej taka, da so po defaultu vključene tri preusmeritve:
-če se ne javiš (mislim, da je nastavljeno na 30 sekund)
-ko je številka zasedena (BTW; call waiting je po defaultu izklopljen, se ga pa da vklopiti)
-ob nedosegljivosti (ugasnjen telefon, airplane, pod zemljo...)

Preusmerjeno je na +386 69 699690, kar naj bi bila številka predala. Predal se oglasi, če je aktiviran (in lahko pustiš sporočilo), sicer se oglasi ena ženska "številka ni dosegljiva" in prekine klic (tu ne gre za tisti klasični odzivnik "številka trenutno ni dosegljiva", ki je tudi v angleščini - tisti je brezplačen). V vsakem primeru prejmeš tudi SMS obvestilo o zgrešenem klicu (o njegovi učinkovitosti pa ne bi, saj je vse v enem threadu in če ne poznaš številke, ki je tam navedena, moraš malo iskati
smile-1.gif
).

Preusmeritve sem uspel izklopiti samo s pomočjo USSD kod (v Moj Hot ali v menuju telefona lahko samo vključim ali izključim brezpogojno preusmeritev vseh klicev drugam). Ker sem enkrat malo "zajebal" in ni več delal SMS zgrešeni klic, so tuhtali, v čem je problem, nakar so mi čez dva dni nazaj vklopili vse omenjene preusmeritve.
grin1.gif

(Zdaj če se da tel. predal de/aktivirati preko klica na predal na številki 690 ali samo preko klicnega centra, pa ne vem - meni so ga oni deaktivirali, izbira v menuju predala ni imela nobenega učinka.)
 

grmek

Pripravnik
18. sep 2007
158
4
18
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Sem prejle probal naloziti 10€ dobroimetja... in imajo kot kaze neke probleme... Probal sem z N26 MasterCard, Curve MasterCard in SKB debetno VISO ... in vedno je na koncu napisalo, da polnjenje ni bilo uspesno... Potem sem probal se preko PayPal... to je pa slo brez problema ...

Jest, morda veš, če zdaj polnjenje prek N26 deluje?
Ce ja, ali dobiš po koncu polnjenja kakšno potrdilo ali račun?

lp
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
KSZ.

Opaža še kdo, da se mu iz vseh omrežij obračuna klic na nedosegljiv HoT ?

Ja!
Tole s telefonskim predalom in/ali SMS zgrešenim klicem imajo malo čudno poštimano, tako da gre vedno za aktivno vzpostavljeno zvezo (ali kakorkoli že temu rečejo), tako da je temu ustrezno tudi zaračunana. Ne vem pa, ali je HoTova stvar ali stvar sistema pri A1.

Zadeva je torej taka, da so po defaultu vključene tri preusmeritve:
-če se ne javiš (mislim, da je nastavljeno na 30 sekund)
-ko je številka zasedena (BTW; call waiting je po defaultu izklopljen, se ga pa da vklopiti)
-ob nedosegljivosti (ugasnjen telefon, airplane, pod zemljo...)

Preusmerjeno je na +386 69 699690, kar naj bi bila številka predala. Predal se oglasi, če je aktiviran (in lahko pustiš sporočilo), sicer se oglasi ena ženska "številka ni dosegljiva" in prekine klic (tu ne gre za tisti klasični odzivnik "številka trenutno ni dosegljiva", ki je tudi v angleščini - tisti je brezplačen). V vsakem primeru prejmeš tudi SMS obvestilo o zgrešenem klicu (o njegovi učinkovitosti pa ne bi, saj je vse v enem threadu in če ne poznaš številke, ki je tam navedena, moraš malo iskati
smile-1.gif
).

Preusmeritve sem uspel izklopiti samo s pomočjo USSD kod (v Moj Hot ali v menuju telefona lahko samo vključim ali izključim brezpogojno preusmeritev vseh klicev drugam). Ker sem enkrat malo "zajebal" in ni več delal SMS zgrešeni klic, so tuhtali, v čem je problem, nakar so mi čez dva dni nazaj vklopili vse omenjene preusmeritve.
grin1.gif

(Zdaj če se da tel. predal de/aktivirati preko klica na predal na številki 690 ali samo preko klicnega centra, pa ne vem - meni so ga oni deaktivirali, izbira v menuju predala ni imela nobenega učinka.)

Pri meni je prvi dan po prenosu še tudi namesto nedosegljive cifre govorilo, neki da storitev za vašo številko ni na voljo. Neki v tem smislu...
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Ravnokar bil en zanimiv primer... En klicatelj mi zvonil neki časa, jaz se nisem mogu javit, pol pa SMS o zgrešenem klicu ?!?
smile-1.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
To je preusmeritev, ce se ne javis, ki je nastavljena na 30 sekund (ali pa malo manj, ne vem 100%).
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
To imaš aktivno preusmeritev, kadar se ne javiš.. Jaz sem najprej onemogočil tisti predal (tajnico) s klicem. Nato aktiviral čakajoči klic.

Nato deaktiviral preusmeritve, kadar se ne javim in kadar sem zaseden...

LP
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik grmek pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Sem prejle probal naloziti 10€ dobroimetja... in imajo kot kaze neke probleme... Probal sem z N26 MasterCard, Curve MasterCard in SKB debetno VISO ... in vedno je na koncu napisalo, da polnjenje ni bilo uspesno... Potem sem probal se preko PayPal... to je pa slo brez problema ...

Jest, morda veš, če zdaj polnjenje prek N26 deluje?
Ce ja, ali dobiš po koncu polnjenja kakšno potrdilo ali račun?

lp

Da.. deluje... sam imam nastavljeno samodejno polnjenje iz N26...

Glede racuna ali potrdila pa nevem tocno, ... se nisem s tem niti ubadal...
wink-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
Kako aktiviras kartico? Kupil sim, vstavil v aparat, ampak mi napise, da nisem registiran v omrezju. Ne morem klicat, napolnit ali poslat smsa.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Kako aktiviras kartico? Kupil sim, vstavil v aparat, ampak mi napise, da nisem registiran v omrezju. Ne morem klicat, napolnit ali poslat smsa.

To bo pa neki los s SIM-om verjetno... Pokliči 069 699 699 in opiši situacijo...

Meni je Xperia sama kao aktivirala kartico... Neki se mi.je izpisalo v zvezi s tem.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
Samsungova tablica. Problem je v tem, ker nisem imel vklopljenega prenosa podatkov.
 

Hren

Zelenc'
12. apr 2016
15
0
1
Pri meni se to še ni zgodilo. Uporabljam pa Huawei 7 Honor Lite. Zaenkrat mi vse dela brez težav. Telefon pa uporabljam samo v relaciji Litija-Šmartno pri Litiji
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
HoT nima funkcije zgrešeni klic. Ima le (plačljivo) preusmeritev v predal. Z izključitvijo vseh preusmeritev (##002# - tu pa je njihova USSD posebnost, da je preba prvo lojtro izpustiti) zgrešenega klica oz. preusmeritve v glasovno pošto ni več. Reklamiranje zgrešenega klica je nateg!
 

grmek

Pripravnik
18. sep 2007
158
4
18
Citat:
Uporabnik Jest pravi:

Glede racuna ali potrdila pa nevem tocno, ... se nisem s tem niti ubadal...
wink-1.gif

Hvala! Če se ti ob priliki ljubi pogledat, če kje na hot portalu obstaja možnost pregleda polnjenj, ipd.,se priporočam.

Lp
 

Primoz_Sajec

Zelenc'
9. maj 2017
16
0
1
Imam HoT maxi in nimam večjih težav, v klicnem centru sem malo počakal zaradi navala ampak najbolš je to, k lahko vse uredim prek neta iz kavča doma. Se mi zdi, da delovanje ni nič različno od ostalih ponudnikov, stvari delujejo, ko jih potrebuješ.