Novo pri HoT mobil

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Hvala, cenim. Žal te ne morem razveseliti, ker ne deluje.
confused-1.gif
Dobim informacijo: "Omrežje ne podpira MMS". Svašta?

Sicer mogoce butasto vprasanje... dobroimetja imas zadosti? Ker mms-i niso vkljuceni v zakupljene kolicine in se obracunavajo posebej... ce se prav spomnim so po 0,039€ ...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Da, telefon sem vsakič, po vsaki spremembi ugasnil, odstranil baterijo in ponovno prižgal, ter poizkusil...

Stanje dobroimetja je 3,01€, tarifa pa HoT mini...

Se zelo priporočam še za kakšno informacijo...

Sam imam občutek, da so morda krive vzporedni simobilovi APN-ji, katerih žal ne morem izbrisati... Morda kak nasvet, kako bi jih izbrisal, če je komu to že uspelo?
Kot da so ti APN-ji zaklenjeni v telefon. Telefon je namreč kupljen pri Simobilu in tudi FW je prilagojen za simobil.
Tale:
https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s4/GT-I9505/SIM/download/I9505XXUHPK2/124625/

Zanimivo, da moja ima isti telefon z istim FW, kjer pa sem te Simobil APN-je lahko odstranil...
confused-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Bom poizkusil tudi to, če ne bo šlo drugače. Telefon sem tudi rootal, a mi Simobilovih APN-jev še vedno ne dovoli odstraniti....
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Jaz imam pa problem, da MMSov ki jih pošljem na IZI omrežje, tja ne prispejo, mi pa v aplikaciji (SMS) pokaže kot da so poslani.. Poslal na tri različne številke v Izi omrežju pa nič. Hot mi jih pa veselo obračuna. Na Telekom gre brez problema???? Čisto nič mi ni jasno.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Morda komu prav pride.
Problem sem rešil tako, da sem šel v root in tam z SQlite editiral tabelo v datoteki:
/data/data/com.android.providers.telephony/databases/telephony.db

Seveda najprej backup. Nato sem v vrstici 363 in 364 našel Internet in MMS za Simobil. Ti dve vrstici editiral, in datoteko prenesel nazaj na root.

Vse kaže, da vse deluje, sedaj lahko ta dva APN-ja tudi editiram..

Hvala za pomoč.
LP
 
Nazadnje urejeno:

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
448
27
28
Sodišinci
Problem je simobilov APN... sem imel iste težave...po odstranitvi zadeva deluje kot mora...jaz sem brez problema odstranil simobilov APN....
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Ja, tudi sam sem predvideval, da ga sere simobilov MMS APN. Simobilov Internet APN ni bil problematičen.

Odstraniti pa nikakor nisem mogel, verjetno zato, ker je bil FW prilagojen za Simobil, torej "zapečen". Zato je bilo potrebno globlje v nastavitve, torej root, ter urejanje omenjene datoteke...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.039
2.360
113
S katerim programom točno (link) ti je uspelo to sploh odpreti. Meni nikakor ne gre.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
KSZ.

Zakaj mi je pri klicu iz 2 številk na mojo prenešeno z izklopljenim telefonom reklo Storitev za vašo številko ni na voljo namesto da številka ni dosegljiva ?

Pa A1 se mi je hvalil z začasno številko, ampak se SIM ne poveže v omrežje... V čem je finta?
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Pri meni enako ne dela začasna številka na Bobu. SIM se sploh ne prijavi v omrežje, registracija ni uspela. Očitno so ga kar izključili. Napaka na strani A1, pa me to ne prizadane za 1 dan do obračunskega obdobja.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Opažam tudi, da če se pokliče na mojo nedosegljivo številko na HoTu da se klicatelju kar obračuna klic, če reče da številka ni dosegljiva ali če reče pri izključenem aparatu ,da storitev za vašo številko ni na voljo...
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
Pozdrav vsem!

Imam vprašanje glede nalaganja oz. vodenja dobroimetja.

Hipotetično.. da s 1.6. štartam s paketom HOT MAXI.. Torej kupim vrednostnico za 10 eur in si poknem na svoj račun, aktiviram paket in mi ostane na računu 1 cent.

Kdaj moram na račun spet nakazati 10 eur? Ali je to lahko zadnji dan pred iztekom 30-dnevnega roka? Če vem, da paketa ne bom prekoračil v nobeni postavki... Ali je treba že isti dan, ko vklopim paket oz. plačam za prvo 30-dnevno obdobje, takoj nakazati še 10 eur za dobroimetje za naslednje 30-dnevno obdobje?

Nakazoval bi le s fiksnimi vrednostnicami...

Upam da sem razumljivo vprašal..

Hvala na odgovoru-nasvetu..

LP vsem!
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik rotvajler pravi:
Pozdrav vsem!

Imam vprašanje glede nalaganja oz. vodenja dobroimetja.

Hipotetično.. da s 1.6. štartam s paketom HOT MAXI.. Torej kupim vrednostnico za 10 eur in si poknem na svoj račun, aktiviram paket in mi ostane na računu 1 cent.

Kdaj moram na račun spet nakazati 10 eur? Ali je to lahko zadnji dan pred iztekom 30-dnevnega roka? Če vem, da paketa ne bom prekoračil v nobeni postavki... Ali je treba že isti dan, ko vklopim paket oz. plačam za prvo 30-dnevno obdobje, takoj nakazati še 10 eur za dobroimetje za naslednje 30-dnevno obdobje?

Nakazoval bi le s fiksnimi vrednostnicami...

Upam da sem razumljivo vprašal..

Hvala na odgovoru-nasvetu..

LP vsem!

Dobroimetje mora simeti na racunu v trenutku, ko ti potece paket in se aktivira novih 30 dni... torej teoreticno lahko napolnis par sekund pred potekom 30 dni
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
S katerim programom točno (link) ti je uspelo to sploh odpreti. Meni nikakor ne gre.

Pozdravljen!

Najprej sem z root explorerjem iz root particije telefona, datoteko na interni pomnilnik. Nato prenesel na PC, na PC-ju pa uredil z:
http://sqlitebrowser.org/

Nato datoteko prenesel v obratni smer nazaj na root.
Samo še restart in voila!

Da pa se urediti tudi na telefonu s tem programom:
https://play.google.com/store/apps/details?id=air.SQLite.Magic

A najbrž bo ravno tako potrebno prenesti na interni pomnilnik (ali pa tudi ne). Jaz sam sebi pač bolj zaupam na PC-ju.

Upam, da pomaga, če ne bo šlo, lahko še kaj vprašaš...
zmaga.gif


LP
 

Sokol

Pripravnik
4. avg 2007
657
9
18
Dolenjska
Ima še ko težave z MMS na Hrvaškem? Nastavitve imam pravilne, sva skupaj preverila z operaterko v klicnem centru, vendar mi kljub temu MMS ne deluje v omrežju VIP. V SLO je vse delalo kot mora. Sedaj že dva dni čakam, kaj bodo ugotovili tehniki.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Kateri telefon imaš?

Vedi, da če boš 5x klical, ti bodo 5x servirali drugačne nastavitve...
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Teli MMSi jih nekaj zezajo. Če pošljem MMS na IZI ga naslovnik ne dobi. Na Telekomu ga dobi. Sem jih klical pa nekaj urejajo.....
So mi pa včeraj sami od sebe vrnili denar za poslane MMSe katrere so mi računali ne da bi jih prejemnik dobil. Očitno vejo da nekaj ne štima.