Novo pri HoT mobil

krneki13

Pripravnik
12. maj 2017
33
1
8
Moje zadnji mail danes na HOT:

Torej, če prav razumem.

Ob uporabi paketa Hot mini (6,99) in porabi samo 2 MMS (ki niso v paketu) ter avtomatskem polnjenju, ti sistem trga 2 x mesečno kar pomeni, da te paket dejansko stanje 14 EUR.

Torej če obrnem drugače. Če koristiš strogo samo paket Hot mini (6,99) in nič dodatno plačljivega, ti sistem ob polnitvi 7 EUR trga 6,99 EUR.

Ta sistem ni v redu. Če bi imeli MMS vključene (ne vem zakaj ne), se bi polnilo 1 x na mesec in to je to.

Imam prav ali si narobe razlagam?

_______________________________

Odgovor HOT - a:

vaša razlaga je pravilna. Vendar teh 7 EUR, ki se naložijo ponovno ne zavržete ampak ostanejo kjer so.

Razumemo problematiko, ki se vam je ob tem pojavila. Razumemo tudi dejstvo, da je malo nenavadno, da MMS sporočila niso vključena v zakupljenih 1000 SMS.
Vendar je naša ekipa svetovalcev in tehnikov pakete sestavljala na podlagi povpraševanja in raziskav slovenskega trga, ki pa so pokazale, da MMS storitev koristi le majhen delež ljudi. Zavedam se, da je to za vas lahko pomembna funkcija, zato smo vaše sporočilo posredovali našim ustvarjalcem paketov.

O morebitnih spremembah boste lahko seveda brali na spletni strani.

Upamo, da boste tej pomankljivosti navkljub našli paket, ki vam bo ugajal.

___________________________________________________________________

Tako, da zdej so mi potrdili, da je pravzprav polnjenje 2 x mesečno, če ti samo za 1 cent pade po 7 EUR. To vsaj meni ni v redu, vsak pa ve zase.
Bolj pošteno bi bilo, da bi ti 1 x na mesec trgalo tarifo (naprimer Hot mini 6,99 EUR) ki so jo izbral in pri naslednjem trganju še naprimer 1,30 EUR, ki si jih naprimer porabil za MMS-e, torej skupaj 8,29 in to je dejansko tisto kar si porabil.

Ponavljam, to je moje mnenje.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Fantje hitro pomoč. Prenesel bi svojo številko iz Izimobila na Hot. A moram v Hofer letet po prazno simko ali kako?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Zadeva ima svoje prednosti in slabosti. Še vedno gre za prepaid, tako da jasno vse plačaš v naprej, poleg tega praktično ne moreš napolnit točno toliko, kot rabiš in imaš pri njih vedno nekaj viška denarja. Sploh če kak MMS vmes pošlješ, se hitro zafkrneš. Vrjetno se komu tudi ne bo dalo zafrkavat s tem, ampak načeloma to vzameš v zakup, da imaš par € gor več in nastaviš, da ti polne, ko je stanje < cene tarife (če imaš polnenje pri <2 € in vklopljeno tarfio za 6,99 boš imel lahko hitro problem).

Jaz sem vzel en SIM za test in naložil gor 10€, ampak sem ga posral, ker sem za test poklical novo številko namesto svoje stare, da bi videl če zvoni. Jasno se je oglasil odzivnik inso šli 4 centi, tako da ne morem aktivirat tarife za 9,99€ (je nisem imel namena aktivirat takoj, ampak ja vem, sem smotan
smile-1.gif
). No sedaj imam na računu 9,92€ (8 centov manj), čeprav je poraba 4 cente, ampak to je že druga stvar (bo treba na support vprašat). Še najbolj smotano je, da ne morem zdaj nafilat recimo za 2 ali 5 € prek spleta.
 

HOT_FUN_CLUB

Pripravnik
9. maj 2017
39
0
6
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Zadeva ima svoje prednosti in slabosti. Še vedno gre za prepaid, tako da jasno vse plačaš v naprej, poleg tega praktično ne moreš napolnit točno toliko, kot rabiš in imaš pri njih vedno nekaj viška denarja. Sploh če kak MMS vmes pošlješ, se hitro zafkrneš. Vrjetno se komu tudi ne bo dalo zafrkavat s tem, ampak načeloma to vzameš v zakup, da imaš par € gor več in nastaviš, da ti polne, ko je stanje < cene tarife (če imaš polnenje pri <2 € in vklopljeno tarfio za 6,99 boš imel lahko hitro problem).

Jaz sem vzel en SIM za test in naložil gor 10€, ampak sem ga posral, ker sem za test poklical novo številko namesto svoje stare, da bi videl če zvoni. Jasno se je oglasil odzivnik inso šli 4 centi, tako da ne morem aktivirat tarife za 9,99€ (je nisem imel namena aktivirat takoj, ampak ja vem, sem smotan
smile-1.gif
). No sedaj imam na računu 9,92€ (8 centov manj), čeprav je poraba 4 cente, ampak to je že druga stvar (bo treba na support vprašat). Še najbolj smotano je, da ne morem zdaj nafilat recimo za 2 ali 5 € prek spleta.

@XSIDE. Po moje še nihče ni dal 8 centov, za lastno napako.
aplauz.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Neke panike res ni. No vseeno ne bi smelo biti 8 centov ampak 4, pa vidim, da nisem edini. Na slo-techu je nekdo dal screen, kjer je polnil za 5€, porabil 0,12€, stanje na računu 4,65€... Malo jim matematika ne špila. No že tistih 0,12€ je čudnih, kar naj bi šlo pri njemu za 1 SMS in 0,39MB.
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
A1 vs HOt.

Komedija: Igrali A1 (lastnik trgovin) Hot (najemnik).

Gre tako: leto 2017: lastnik ima po celi SLO 550 trgovin. Ker gre posel precej dobro a si želi dodatnih prihodkov brez večjega rizika se odloči da bo odprl dodatnih 20 trgovin in jih dal v upravljanje. Po nekaj mesecih dela najemnik teh 20-ih trgovin zelo dobro posluje in prevzame še nekaj 10 od obstoječih 550 trgovin... po nekaj letih ima najemnik v upravljanju (najemu) že več kot 80% trgovin.. po 5-ih letih lastnik nima več nobene trgovine ampak zgolj pobira najemnimo za vseh 550+20 trgovin, ki jih ima v najemnu najemnik.

Po 7-mih letih najemnik poda ponudbo lastniku za odkup vseh trgovin za dobro ceno. Delničarji lastnika ponudbo sprejmejo. Najemnik tako postane lastnik. Prvotni lastnik izgine z trga.


A1: če sami ne znamo oz mislimo da ne bomo znali oz zmogli pa naj kdo drugi to naredi.

Hm...
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Citat:
Uporabnik KdoZ pravi:
A1 vs HOt.

Komedija: Igrali A1 (lastnik trgovin) Hot (najemnik).

Gre tako: leto 2017: lastnik ima po celi SLO 550 trgovin. Ker gre posel precej dobro a si želi dodatnih prihodkov brez večjega rizika se odloči da bo odprl dodatnih 20 trgovin in jih dal v upravljanje. Po nekaj mesecih dela najemnik teh 20-ih trgovin zelo dobro posluje in prevzame še nekaj 10 od obstoječih 550 trgovin... po nekaj letih ima najemnik v upravljanju (najemu) že več kot 80% trgovin.. po 5-ih letih lastnik nima več nobene trgovine ampak zgolj pobira najemnimo za vseh 550+20 trgovin, ki jih ima v najemnu najemnik.

Po 7-mih letih najemnik poda ponudbo lastniku za odkup vseh trgovin za dobro ceno. Delničarji lastnika ponudbo sprejmejo. Najemnik tako postane lastnik. Prvotni lastnik izgine z trga.


A1: če sami ne znamo oz mislimo da ne bomo znali oz zmogli pa naj kdo drugi to naredi.

Hm...
aplauz.gif
Saj Hofer kar zmaguje zadnje čase... Ko hodim tja tankat, prišparam 1,5 centa na liter - do sedaj že gajba pira v dobrem. Od danes naprej še operater. Nimam slabe besede.
 

HOT_FUN_CLUB

Pripravnik
9. maj 2017
39
0
6
Citat:
Uporabnik HOT_FUN_CLUB pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Zadeva ima svoje prednosti in slabosti. Še vedno gre za prepaid, tako da jasno vse plačaš v naprej, poleg tega praktično ne moreš napolnit točno toliko, kot rabiš in imaš pri njih vedno
nekaj viška denarja. Sploh če kak MMS vmes pošlješ, se hitro zafkrneš. Vrjetno se komu tudi ne bo dalo zafrkavat s tem, ampak načeloma to vzameš v zakup, da imaš par € gor več in nastaviš, da ti polne, ko je stanje < cene tarife (če imaš polnenje pri <2 € in vklopljeno tarfio za 6,99 boš imel lahko hitro problem).

Jaz sem vzel en SIM za test in naložil gor 10€, ampak sem ga posral, ker sem za test poklical novo številko namesto svoje stare, da bi videl če zvoni. Jasno se je oglasil odzivnik inso šli 4 centi, tako da ne morem aktivirat tarife za 9,99€ (je nisem imel namena aktivirat takoj, ampak ja vem, sem smotan
smile-1.gif
). No sedaj imam na računu 9,92€ (8 centov manj), čeprav je poraba 4 cente, ampak to je že druga stvar (bo treba na support vprašat). Še najbolj smotano je, da ne morem zdaj nafilat recimo za 2 ali 5 € prek spleta.

@XSIDE. Po moje še nihče ni dal 8 centov, za lastno napako.
aplauz.gif

Sem preveril malo okrog in na HoTu. Najdu! Prvo - preveri v Moj Hot portalu med porabo. Imaš za vsak klic trajanje, kam si klical in koliko te je stalo. Lahko je tut fora da imaš dato vklopljeno. Če imaš dato vklopljeno sistem rezervira sredstva iz računa, da sistem za zaracunavanje ne upočasni porabe interneta. Ce data sejo prekineš, se ti rezervirana sredstva vrnejo. So pa lahko fore posamezne specifike telefonov. Npr. iphone ko vstaviš novo SIM kartico pošlje SMS v Veliko Britanijo, kar stane 10 centov. Poglej plis v svoje call detailse in javi.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Se opravicujem, ker nisem prebral vse solate, ampak glede prenosa podatkov v eu sem videl kako in kaj. Kako se obracunavajo klici v tujino in roaming?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik HOT_FUN_CLUB pravi:
Sem preveril malo okrog in na HoTu. Najdu! Prvo - preveri v Moj Hot portalu med porabo. Imaš za vsak klic trajanje, kam si klical in koliko te je stalo. Lahko je tut fora da imaš dato vklopljeno. Če imaš dato vklopljeno sistem rezervira sredstva iz računa, da sistem za zaracunavanje ne upočasni porabe interneta. Ce data sejo prekineš, se ti rezervirana sredstva vrnejo. So pa lahko fore posamezne specifike telefonov. Npr. iphone ko vstaviš novo SIM kartico pošlje SMS v Veliko Britanijo, kar stane 10 centov. Poglej plis v svoje call detailse in javi.

Data je izklopljena. SMS se pošlje samo, če aktiviraš iMessage pa še to te prej obvesti. Če odprem izpisek, je not en brezplačen klic na 080 še preden sem sploh polnil (0€) in klic znotraj HoT omrežja, moja številka, znesek z DDV 0,039€. Skupaj je 0,039€, v aplikaciji je poraba potem zaokrožena na 0,04€, stanje je pa še vedno 9,92. Sej sem pisal na support, bojo že pogledali. Itak ni fora v teh 0,04€ ampak v tem, da zgleda nekaj ne špila.
 

HOT_FUN_CLUB

Pripravnik
9. maj 2017
39
0
6
Citat:
Uporabnik wd40 pravi:
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Lahko kdo preveri, ali deluje MMS preko LTE na iPhonu ali androidu, kjer ne moreš sam spremenit MMS nastavitev?

Ne prek teh nastavitev, ki ti jih pošljejo na iphone prek LTE ne dela mms. Zgleda treba ročno vse nastavit.

A kdo ve, če je kje možnost, da recimo ko se ti izteče količina podatkov na HOT mini blokira nadaljnji prenos podatkov?

edit: oz. šlo bi, če nakazuješ vsak mesec posebej, da ne nakažeš več kot 6,99, ampak minimalno je 10...

Evo info. Iphone ne deluje MMS. To je fora appla. Oni avtomatsko nastavljajo nastavitve za MMSe, tudi ce ročno prenastavljaš. Fora je, da sistem zazna Simobil omrežje in pol njihove nastavitve pošlje. Bo apple baje popravil, samo rabijo nekaj časa. Vmes pa pokličite v klicni center za nastavitve in vam ji dajo.
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.391
959
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik HOT_FUN_CLUB pravi:


Evo info. Iphone ne deluje MMS. To je fora appla. Oni avtomatsko nastavljajo nastavitve za MMSe, tudi ce ročno prenastavljaš. Fora je, da sistem zazna Simobil omrežje in pol njihove nastavitve pošlje. Bo apple baje popravil, samo rabijo nekaj časa. Vmes pa pokličite v klicni center za nastavitve in vam ji dajo.

Seveda. In potem svizec zavije....
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik HOT_FUN_CLUB pravi:


Evo info. Iphone ne deluje MMS. To je fora appla. Oni avtomatsko nastavljajo nastavitve za MMSe, tudi ce ročno prenastavljaš. Fora je, da sistem zazna Simobil omrežje in pol njihove nastavitve pošlje. Bo apple baje popravil, samo rabijo nekaj časa. Vmes pa pokličite v klicni center za nastavitve in vam ji dajo.

To ni samo fora Appla... ampak fora predvsem A1, da imajo nastavljeno tako, da si uporabnik ne more sam spreminjati nastavitev... prizveto pa se nastavijo nastavitve, ki veljajo za A1, ker je vezano na kodo omrezja (293 40)... Telekom ima recimo nastavljeno tako, da so sicer nastavitve vpisane... ampak so odprte in jih lahko uporabnik sam spreminja...

In ce poklices v klici center, ne naredijo nic drugega, kot to, da ti posljejo nek profil, ki ga itak dobis ze samodejno, ko prvic vstavis HoT SIM kartico... in v tem profilu so samo APN nastavitve za internet... te so pa itak odprte in se jih da spreminjati...



Unknown-20170512-144752.jpg
skitched-20170512-145410.jpg
skitched-20170512-145429.jpg


skitched-20170512-145454.jpg
skitched-20170512-145512.jpg
skitched-20170512-145530.jpg


Rocno se pa ne da nastavljati... ker so nastavitve skrite ...

skitched-20170512-145550.jpg
skitched-20170512-145603.jpg


Upam, da bodo nasli kasno resitev ... :roll:
wink-1.gif