Novo pri HoT mobil

HOT_FUN_CLUB

Pripravnik
9. maj 2017
39
0
6
Idealnih razmer in obljubljenih hitrosti po speed testih ni nikjer. Je pa dejstvo, da to ni odvisno samo od operaterja, ampak tudi od drugih stvari: zasedenosti strežnika, povezav s tujino,...
HoT je pripravil super ponudbo, tukaj ne more nihče oporekat. Razmerje produkt - cena je odlično. SImobil ima omrežje, ki bo HOTU zagotavljalo stabilno delovanje. HoT spreminja politiko razmišljanja. Živimo v digitalnem svetu, brez vezav. Če komu ne bo kja všeč, lahko takoj odide, tako da bojazni, da ne bi delovalo, načeloma ni. Če pa pride, lahko kaj hitro iščeš drugo rešitev. Pri konkurenci - Telekomu, Telemachu, A1,..je zaradi vezav na telefone pogodbena kazen...
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Jest: razen "nakupa" hot sim si vse ostalo uredil online? Za prvo polnjenje ni potrebno kupiti bon za polnjene v trgovini ampak gre online. To drzi?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik KdoZ pravi:
Jest: razen "nakupa" hot sim si vse ostalo uredil online? Za prvo polnjenje ni potrebno kupiti bon za polnjene v trgovini ampak gre online. To drzi?

Da... to drzi... vse lahko naredis "doma iz naslanjaca"
smile-1.gif
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Naročil po pošti simko. Poslali so mi dve, tako da je poštnina že pokrita.
wink-1.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Citat:
Uporabnik KdoZ pravi:
Res da je omejena na max 20 down ampak roko an srce bistveno več kot 20 down pa tudi ne gre..
To sem tudi jaz zadnjič tuhtal - da bo ob večji zasedenosti celic, slotov ali karkoli (ob velikem navalu uporabnikov) že končni pretok pri posameznem uporabniku lahko nižji. Bomo videli - še vedno je do konca leta brezplačen odhod drugam.

Sicer pa me zanima, za k*k* se folku zdi 20 Mbit downstream malo na mobilni napravi?? To sem že parkrat zasledil na forumih zadnje dni (pa to, da bo 5G še kasneje prispel zaradi nižjih sredstev za investicije ipd. - saj se LTE še ni "izpel"). Meni se 20/5 zdi povsem zadosti za normalno in nad-normalno
grims-1.gif
uporabo mobilne naprave.

Za primerjavo - na fiksnem omrežju (optika) imam 10/10 in tu zaenkrat ne vidim ozkega grla (res je seveda, da je deset let nazaj T2 kot osnovo ponujal 20/20, ampak o tem kje drugje...). Nekaj časa sem imel 100/10, pa je bilo overkill - dejansko je bil edini segment, kjer se je poznalo izboljšanje, popolnoma banalen: j**no (pardon my "french"
grin1.gif
) apdejtanje Windows in iOS operacijskih sistemov in aplikacij, ki si vedno vzame pasovno širino in prioriteto na škodo ostalih "porabnikov". Drugje pa pri 10/10 laga ni (pa je več naprav hkrati gor, ki so večji porabniki kot en smartphone). Skratka, pri 20/5 sploh ne pričakujem pomanjkljivosti.
 

krneki13

Pripravnik
12. maj 2017
33
1
8
Pozdravljeni!

Objavljam moje vprašanje na HOT in njihov odgovor:

Vprašanje:

Na drugi strani letaka Hoferja je v rubriki samodejno polnjenje pod A navedeno, »ko dobroimetje pade pod 2 EUR, nastavite samodejno polnjenje za 10 EUR) ali«

Tu mi ni čisto jasno zakaj bi polnil za 10 EUR.

Ali mogoče to polnjenje pride v poštev samo pri Hot start, kjer ni naročnine in tam pobira z naloženega zneska glede na porabo?


Na primeru_ vzamem paket Hot mini za 30 dni, ki stane 6,99. Izberem samodejno plačilo preko Maestro kartice, kar pomeni, da na določen dan v mesecu avtomatsko z računa pobere 6,99 EUR za 30 dni in tako vsak mesec naprej in mini treba skrbeti za polnjenje.

Odgovor HOT-a:

Avtomatsko polnjenje pri nizkem dobroimetju pomeni, da vkolikor imate aktivirano to funkcijo, se vam v primeru, da vam pade znesek pod 2 €, avtomatsko naloži dobroimetje.
Vandar pa naj ob tem dodam, da lahko izbirate med zneski: 5, 6, 7, 14,..€. Glede na to, da nas sprašujete za paket HOT MINI je v vašem primeru morda najbolj smisleno, da si aktivirate za 7 €, kar pomeni da imate pokrito 6,99 €, vendar vam preostali denar ostane na računu.

Avtomatsko polnjenje pri nizkem dobroimetju ni vezano na časovno omejitev ali na posamezen paket, ampak izključno na nizek znesek, in sicer pod 2 €.
_________________

Ima kdo kakšno kmečko razumljivo obazložitev?

Zakaj bi dobroimetje padlo na 2 EUR, če imam samodejno polnjenje za 7 EUR za tarifo 6,99 v kateri so za 30 dni vključene določene količine?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik krneki13 pravi:

Zakaj bi dobroimetje padlo na 2 EUR, če imam samodejno polnjenje za 7 EUR za tarifo 6,99 v kateri so za 30 dni vključene določene količine?

Ko dobroimetje pade "POD" 2€ in ne "NA" 2€ ... Torej, ce hipoteticno nimas dodatne porabe (recimo MMSi so posebej placljivi, klici v tujino se tudi posebej placajo,... ) bo takrat, ko se bo aktivirala tarifa (recimo HoT Mini za 6,99€) za naslednjih 30 dni, dobroimetje padlo pod 2€ in se ti bo avtomatsko spet nalozil nastavljeni znesek (recimo 7€, ceprav tega zneska nisem nasel med ponujenimi
smile-1.gif
...

IMG_0291-20170512-102207.jpg
IMG_0290-20170512-102222.jpg



In ne... to ni narocniski model, kjer na dolocen dan v mesecu placas mesecno narocnino... ampak je predplacniski model, kjer kupis doloceno tarifo, ii se samodejno obnovi, ce imas na racunu dovolj sredstev ... In aktivira se za naslednjih 30 dni ...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Ja tako je veljavnost polnitve računa je samo en mesec ne glede na datum v mesecu na katerega polniš račun, tri mesece si še dosegljiv vendar ne moreš klicati če ne polniš naslednji mesec, polniti moraš potem najkasnej v roku do 90 dni--ostalo lahko najdeš že v temah zgoraj.
Prebrskaj tudi ;;
https://www.hot.si/pogoji_uporabe.html
 

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
A lahko za apn na andoridu da prinscreene :D a morem naredit dve točki posebaj za mms in internet al samo eno, ker nevem kaj točno izpolnit.
Hvala
edit
Sem uredil že, za vsako posebaj intern in mms :D tak da deluje
Aja sms za nedosegljiv klic sem danes testiral ko so mi menjali številko pa sem imel še staro noter, in ko sem menjal sem dobo iz 069 699690 sms zgrešenega klica tak da kul
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

krneki13

Pripravnik
12. maj 2017
33
1
8
Ja, približno štekam. Je pa meni omogočilo polnjenje za 7 EUR, ko sem dal opcijo polnjenja ob nizkem dobroimetju.
 

krneki13

Pripravnik
12. maj 2017
33
1
8
Še dodaten odgovor HOT-a. Tako, da zdaj je kar razumljivo.
________________

Vsak paket je veljaven 30 dni. To pomeni, da če aktivirate paket 15.5.2017 bo veljaven do 14.6.2017 (torej 30 dni), ko bo vaše dobroimetje padlo na 0.01 €.
Vkolikor imate nastavljeno avtomatsko polnjenje pri nizkem dobroimetju pod 2€ pomeni, da se bo vaše dobroimetje avtomatsko napolnilo na ta dan, in sicer za znesek, ki ga vi določite. V vašem primeru je najbolj smiselno, da imate nastavljeno 7€, kar pokrije vaš izbrani paket.

Naj vas ob tem opozorim, da v primeru izbranega avtomatskega polnjenja dobroimetja ob stanju, ki je nižje od 2€ in prve aktivacije paketa, se bosta izvedli 2 polnjenji. Prva je bila potrebna za aktivacijo vašega paketa, druga zaradi stanja, ki je bilo nižje od 2€.
Od sedaj naprej bo izvedeno avtomatsko polnjenje samo ob stanju, ki bo nižje od minimalno določenega.
Gre za normalen in pravilen postopek, ki ne vpliva na vaše dobroimetje in na samo aktivacijo paketa.