Novo pri HoT mobil

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik maki3 pravi:
Eno vprašanje... če jaz prav razumem, to deluje tako, da plačaš tistih 9,90€ in uporabljaš dokler ne zmanjka oz. 3 mesece, ko je treba spet polnit?? Ali teh ~10€ "traja" 30 dni in pol spet??

Tarifa velja 30 dni... potem moras aktivirati novo (ali i eti dovolj dobroimetja, da se sama aktivira) ali pa naprej uproabljas osnovòo tarifo brez zakupljenih minut...
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
3 mesece

Kakšna je veljavnost moje SIM-kartice?
SIM-kartica je aktivna 90 dni od zadnjega polnjenja. Po preteku 90 dni od zadnjega polnjenja postane SIM-kartica neaktivna. V kolikor SIM-kartice ne napolnite še dodatnih 270 dni, je SIM-kartica deaktivirana in dobroimetje na vašem računu se izniči.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Se pravi je bob 4 cente se vedno najboljsa varianta za nekoga ki uporablja mobi res minimalno ? Take HotStart mi ni cisto jasen. Napolnis in koliko casa ti to ostane na kartici ce ne porabis ? Hkrati pa nocem da se mi dobroimetje kopici na kartici ...
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Kje lahko kupim HoT vrednostnico?
HoT vrednostnico lahko kupite v vsaki Hofer poslovalnici. Na voljo so vrednostnice za 5 EUR, 10 EUR in 20 EUR. Za polnjenje vašega dobroimetja lahko uporabite tudi možnosti na naši spletni strani v zavihku polnjenje.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Sokol pravi:

Ali je že kdo prenesel številko. "Jest" je napisal, da že ima HoT, pa me zanima ali je tudi že številko prenesel.

Evo... moja stevilka je bila pravkar uspesno prenesena ...
smile-1.gif


hot_-_prenos_stevilke-20170512-081011.jpg
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Moje razmišljanje:

Hot mobil ne dovoli sklepanje naročnin za poslovne uporabnike. VSaj tukaj so se zavarovali.

Kot drugo pa:

jaz sem naročnik A1, za 39,99 EUR oz imam polovičko dobim 15 GB prometa mesečno.

Zadnjih par mesecev opažam, da hitrost nikoli ne gre več kot na 30Mbps down. Se spomnim leta 2013 ko sem v LJ oz na brniku pred odhodom v tujino testiral in je šlo na takratnem Iphonu 5 skoraj do 98Mbps.

No takih hitrosti nisem nikoli več videl.

In sedaj pride hot z 14,99 EUR za 50GB.

Roko na srce uporabljam telefon za službene zadeve plus še dodatno SIM imam samo za prenos podatkov, katera je nameščena v Wifi mobile ruterju v eni izmed pisarn.

Torej poraba na osnovni SIM + dodatni SIM ni bila nikoli več kot 25GB. Pa sem res heavy user.

Sedaj pa če pogledamo cene Hot:

9,9 EUR za 20 GB
in 14,99 EUR za 50 GB..

Vsak ki porabi oz rabi dosti interneta si bo mislil: Doplačam teh 5 EUR pa imam 30 GB na mesec več. In bo vzel 14,99 EUR in dobil 50 GB. Nato pa namesto da se bo kot do sedaj ko so imeli paketi v rangu 10-20 EUR do max 5GB pazili in v kafičih, pri obisku pri prijateljih ( ej kakšno gelso imaš za wifi ?
wink-1.gif
in še na XY lokacijah..... bodo po moji oceni vsi taki veselo kurili internet na telefonu.. saj imajo 50GB..

In če bo takih nekaj 10.000 uporabnikov se bo ZELO poznala hitrost prenosa za VSE A1 uporabnike.. BOB, A1, HOT.

Res da je omejena na max 20 down ampak roko an srce bistveno več kot 20 down pa tudi ne gre..

In še to.: Marsikdo bo vzel Hot 14,99 EUR namesto neki XL in L in itd Internet paketov.. saj nobeden od njih niti približno ni konkurečen ceni Hot-a 50G paketa. In to bo še dodatna obremenitev za omrežje..

Torej na koncu bodo A1 naročniki/uporabniki subvencionirali Hot uporabnike.

Tisti ki plača več bo imel manj in obratno.

Vsi komentarji in mnenja dobrodošla.
 
Nazadnje urejeno:

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Borovnica: tudi polovicka ne odtehta vec vase cene za to kar nudi svobodni L. Boste kaj uredili? Marketing se bo odzval kot si rekel. To bo kdaj? Pocakam se 2-3 mesece in potem selim stevilke na hot. Prihranek vsaj 100-150 eur mesecno. Prosim za odgovor.
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Evo, jaz sem v podobni dilemi. Pravkar mi je potekla vezava na A1, zdej pa resno študiram kaj narest. Ali prešaltati vse skupaj na HoT, mogoče pa recimo na Telekom? Trenutno so na A1 najslabši pogoji v primerjavi s konkurenco, še posebej, če se uresniči tisto, kar je napisano par postov višje, da bo sedaj A1 obremenjen do fundamenta in bo vse skupaj lavfalo še slabše.

Sem bil pa sedaj kar precej let na Simobilu in sem bil dokaj zadovoljen z njihovimi uslugami, bolj kot včasih, kot sem bil na Mobitelu.
Edino kar me je motilo na Simobilu je bilo tisto, ko so dostikrat kaj drkali po omrežju (nadgradnje, vzdrževanje...) in se je takrat vedno dogajalo, da so padale linije sredi pogovora itd..
 
Nazadnje urejeno:

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Sem ogromno v tujini in koristim Tarifo Svet. tako da vsaj eno št bi pustil pri njih.. Imam občutek da bo Hot podobno kot Tušmobil leta 2007. Vse je drugače od takrat. prej pa od 1996 do 2007 nič.. oz po polžje. Se spomnim leta 1996. Sem bil med prvimi 100 ki so dobili GSM SIM kartico. Poslovni paket: 7000 SIT in 25% popust za slabo pokritost za 12 mesecev. Torej 5250 SIT oz 21,9 EUR SAMO za naročnino. Pogovori pa cca 0,5 EUR na minuto. In smo imeli račun med 50.000 in 100.000 SIT. Torej cca 400 današnjih EUR. Za mogoče par 100 min pogovora v SLO. Kaj je naredilo 20 let..
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Hot ali A1. isto se ti piše. Do 20Mbps down imata oba.. A1 več.. a teh več ni..v praksi. na papirju je drugo. Predlagam HOt A1. Nikakor ne more iti na 14,99 EUR za 50GB. ker če bo šel se bo omreæje sesulo. Plus: Koliko XYZ naročnin za Hišni net so prodali veo samo oni.. ampak tudi te naročnine so sedaj doble višjo hitrost In več vključenih podatkov.. tako da seštej ena+ena in boš videl kam pes taco moli.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ali je kdo kaj klical na HoT support 069 699 699 iz drugega omrezja? Ali lahko preveri izpisek, koliko so mu ta klic zaracunali? Sam sem predvcerajsnjim klical, ker sem imel neke probleme pri registraciji ... in danes slucajno gledam preko moj.a1.si, zakaj imam okoli 7€ znesek za placilo poleg tarife svojega paketa, ki itak vkljucuje vse pogovore v SLO (OK ... ne stejejo se klici na komercialne stevilke) ... In ce klicem stevilko brez klicne stevilke druge drzave, smatram, da je to klic v Sloveniji in da ne gre za komercialno stevilko, katere se ponavadi zacnejo z "090" ...

V glavnem... 10.5. ob 13:52 in 14:03 sem klical HoT support na stevilko 069 699 699

IMG_0289-20170512-092426.jpg


V seznamu klicanih stevilk na moj.a1.si pa je stanje taksno:

skitched-20170512-093140.jpg



EDIT:

Sem ze dobil odgovoril od HoT supporta ... da so ze vceraj zaznali ta problem in dobgaja se samo tistim, ki klicejo iz omrezja A1 in so jih tudi ze obvestili, tako da bodo menda vrnili neupraviceno zaracunane zneske ...

Zaenkrat sem zadovoljen tudi z odzivnostjo supporta ...
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno: